Yurtdisi ehliyeti

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında yunusemre tarafından paylaşıldı.

1. yunusemre

yunusemre Üye

Arkadaslar ben bulamadim, onceden sorulduysa ozur diliyorum.

Sorum su.

Eger yurtdisinda yasayan bir Turk vatandasi isem, ve yurtdisinda yasadigim ulkenin ehliyetini alirsam Turkiyeye geldigim zamanlar icin bunu Turk ehliyetiyle degistirmem yada bunun yardimiyla kisa yoldan Turk ehliyeti almam mumkun mudur?

Turkiye'de bu sistem hakkinda pek bilgim yok ama mesela Cinde eger yabanci bir ehliyete sahipseniz Elcilik bunun cevirmesini yapip muhurledikten sonra cok cok ucuz bir fiyata -bazen direksiyon sinavi isteyebiliyorlar bazen istemiyorlar- ayni ehliyetin Cin versiyonunu alabiliyorsunuz.(Cin enternasyonel ehliyetleri kabul etmiyor)

Turkiye'de belki bu islem turistler icin vardir, ama ben Turk vatandasi olarak ne yapabilirim emin degilim. Zaten Turkiye'de kalmiyorum gelislerim kisa sureli oluyor, bide o sirada acikcasi tekrar sifirdan yeni ehliyet almakla ugrasmak istemiyorum. Ama mecbursa ayarlayip cekicez bi turlu.

Tesekkurler, saygilar

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yurtdışı ehliyetlerin Türkiye'de ki geçerliliğini bu adresten http://www.turing.org.tr/ yazışarak ya da telefonla öğrenebilirsiniz.

yunusemre bunu beğendi.
  3. yunusemre

yunusemre Üye

Tesekkur ederim