yzf125 ninja250 hacim hakkında

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Enes.Ergul tarafından paylaşıldı.

1. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

ybr125 motor ile hiçe sayılmyacak bi tecrübe edindim son bir kaç ayda..fakat motor benim değil..çok yakın bir arkadaşımın, komşumun..işim çıktıkça alıyordum..

şimdi kendi motorumu almak istiyorum.. ninja250r ile yzf125 arasında kaldım..
    ninjanın motorunun iki kat byük olması pek önemli değil benim için..şehir içinde kullanacağım..
    hacim olarak hangisi daha büyük bunu merak ediyorum..yzf 600lük bir motor gibi gözüküyor fotoğraflara bakılırsa..ama dışarıda hiç görmedim..ninjayı gördüm, diğer 250liklere göre daha iri ..
    183 cm boyum var 70 kiloyum.. bu yüzden üzerinde "sap" gibi gözükmemek için, daha iri bir motor almalıyım..
    yardımlarınızı bekliyorum..eğer aman aman bir fark yok derseniz ninja250r tercih edeceğim

2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ninja al üstat resimdeki gibi deil:D Daha iri bişey istersen hemde kalite dersen honda cbr 250 al derim en irileri o aralarında...

3. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

cbr250 ninjadan iri mi :S ben ninja daha iri sanıyordum..

4. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

5. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    honda, hayat onda...

6. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Honda daha iri hatta yanyana çekilmiş bir fotoda vardı galiba forumda bulabilirsem yönlendiririm sana:D baya bir farkvar ninjadan daha kalın iri

7. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

hadi yaa .. sizler daha iyi bilirsiniz tabi benden daha tecrübelisiniz ama bu iki fotoda tam tersine gözüküyor durum..siz ne derseniz ben ona inanacağım yine de..

8. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    aslinda bu boy ve kilo ölcülerine göre sana baska motorlar tavsiye etmek isterim... nacked lara daha güclü hakim olabilirsin yada enduro tarzi bir makina..

9. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ninja küçükk cbr250r daha büyük kesinlikle ikisinide gördüm ninjanın boyu belimn hizasında sele olarak cbrın da biraz geçiyo ninja yuksek olrak kısa genişlik olrak fena sayılmaz ama cbr hem yüksek hem geniş

onur ekmekcı bunu beğendi.
  10. Can Alpay

Can Alpay Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    yamaha yzf 125 r de fena degil ebat olarak, ama cc si dusuk iste. ninja bana sanki cbr 250 den daha iri gibi geliyor ama, en azindan daha bi ss duruo cbr 250 ye gore.

11. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

ben ss düşünüyordum fakat şuan soğumama neden oldu bu düşünceniz :) üzerinde gerçekten çok sırıtır mıyım ? ss almycaksam başka motorda almayı düşünmüyorum..nacked belki olabilir ama pek umut yok..

evet daha ss duruyor..fotoğraflara bakarsak daha iri gibi gözüküyor hatta ama cbr a göre daha alçakmış.. yani ben 183cm boyumla ss motorun üzerinde dik oturursam, insan içine çıkamam :) böyle bir durum söz konusumu ki acaba ?

12. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla ben deneme amaçlı yzf r125i bi denedim oturdum gayet iyi bi problem yok gayet yakışıklı duruyo.Boyum 1.95, bende sorun yoksa sende hiç olmaz :).Ben olsam cbr yerine ninjayı seçerdim fakat bana r125in havası daha bi hoş geliyo görüntü ön planda motorda.

13. Remzi kaplan

Remzi kaplan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle merhaba yeni katıldım ve şunu sormak istiyorum racing motor almak istiyorum hastalık yaptı tesmen geçen sene heves edindim çalısmaya basladım para biriktiriyorum şu an inşallah gelecek kış alıcam ama kararsızım önümde 3 seçenke var

1) yamaha yzf R25
    2)kawasaki 250r (2013 model olabilir)
    3) honda cbr 250

Brn hangisini alıcağım konusunda çok şaşırdım birkaç video izledim yamaha daha iyi gebi geldi aslında ben kawasaki almak istiyordum ama yamahayo öğrenince ve araştırınca hoşuma gitti ayrıca petrolde çalıştığım için motorla gelen üstatlar oluyor onlarada sorum bugün biri kawsaki önerdi diyeri yamahayı önerdi bana yamaha daha ekonomik dedi rahat edersin dedi ben çok kararsızım ayrıca birazda olsa ses ve görünüşü benim için çok önemli örneğin yamahanın mat gri tonu beni benden aldı çok güzel kalbim ondan yana açıkçası ama gikirlerinizi yazın lütfen hondaya gelecek olursak tek silindir olduğu için açıksa onu eledimde diyenilriz yani 2 seçenek var yamamı kawasakimi hangisi iyi yakıt tüketimi konusunda olsun rahatlık konusunda olsun lütfen yardım edin saygılarımla