Zamanını nasıl anlarsınız?

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında F.Sokmen tarafından paylaşıldı.

1. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşlar biliyorum başlık tam olarak ifade etmiyor ama etmeye çaılşsaydım aşağıdaki yazıyı başlığa yazmak zorunda kalacaktım.

Soru şu: Motorunuzla çalışıyorsunuz el melekenizi geliştirmeye, herşeyi otomatiğe bağlamaya çalışıyorsunuz. Azimle, bıkmadan, usanmadan pratik yapıyorsunuz. Peki " artık trafiğe çıkma zamanım geldi. bayırgülüm'le ( makinamı kastediyorum) Şu caddeden doğru modaya uzanıp, filancanın in yerinde (reklam olmasın diye mekan ismi vermiyorum;) bir çay içeyim bari" diyeceğiniz zamanın geldiği anı nasıl anlarsınız?

Çünkü çalışmaya başladığınız andan itibaren bu düşünceler kafanız da zaten dönüp duruyor.. Ama akl-ı selim tarafınız "hayır daha, biraz daha zamanı var" deyip duruyor.

Herkes trafiğe çıkmadan önce hep bu tarafını mı dinledi merak ediyorum, o mükemmel zaman ne zaman ve nasıl anlaşılacak? Kimler trafiğe ilk çıktıklarında nasıldı merak ediyorum. o ilk anlarınızı anlatırsanız paylaşma lütfunu gösterirseniz memnun olurum. Sonuçta bu da bir eğitim konusu olduğu için bu başlık altında açıtığımı da belirtmek isterim.

Saygı ve sevgilerimle..

2. COŞKUN

COŞKUN Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    merhaba f650gsokmen

3. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Sizede merhabalar sayın hawthorne :)

4. COŞKUN

COŞKUN Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    motor kullanmak ve hayatta kalmayı başarmanın onlarca önemli olmazsa olmazvazgeçilmez maddeleri vardır hiçkimse kitap okuyup araştırıpta motora binmez.ancak bazı teorikteki bilgileri (motor sürüşü,trafik kuralları,motorun teknik özellikleri vs) pratikte uygulayabiliyorsanız artık biryerden başlayabilirsiniz.ancak bu sizi asla şımartmamalı.çünku sizin doğru öğrendiğiniz gerek trafik kuralları gerekse diğer mevzular hayatınızı riske edebilir.sürekli trafikte olan arkadaşlar benim ne demek istediğimi anlamışlardır.geçiş üstünlüğü sizdeyken ansızın üstünüze gelirler vs vs.gelelim sorunuzun cevabına bana göre ufak yada büyük tehlikelerle karşılaştığınızda bunları normal karşılayabiliyosanız vucudunuz adrenalin salgılamıyosa ayaklarınız titremiyosa bogazınız kurumuyosa işte siz o mükemmel anı buldunuz demektir günlük abartısız 300-350 km yolum var bu 1997 den beri böyle işte o mukemmel anı yakalayan ve yaşayan onlarca motorludan biriyim.iyi sürücü yoktur dikkatli sürücü vardır tabii bana göre.ben ilk trafiğe çıktığımda tek amacım kızları etkilemekti.gençlik işte.motora ilk bindiğim gün 5 dk turladım 5 saat ayaklarımın titremesi geçmedi.entel söylemlere hep sinir olmuşumdur(motor sürmek benim için bir yaşam biçimidir ...gibi)ancak gerçekten bir süre sonra artık motor bir parçanız oluyor vazgeçemiyosunuz.Vucudumdaki platinler bana 2 adet sıfır km honda cbf alır abartısız.son 7 senedir çok küçük 3-5 kazam var oda ayna sinyal hasarlı.herşeyin bir bedeli var ağır bedeller ödememek için herkesi acemi farzet herkesin trafikteki hatalarını eksikliklerrini mutlaka gör ama hoşgörüyü elden bırakma.bu sana o mükemmeliği gösterecektir. biraz çokblmşce bi cevap oldu ama gerçekler böyle

bulut2025 bunu beğendi.
  5. COŞKUN

COŞKUN Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    bir arkadaşım vardı çok samimiydik bana hep derdi abi nasılım motor sürüşümü beğeniyomusun

6. COŞKUN

COŞKUN Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    cevabım çok kısa ve netti özcan bugün kaçtehlike atlattın.cevap ya 3 yada 5 bazıları önemsiz bazısı ciddiydi.son 3 senedir istanbulda gitmediğisemt kalmamıştır buna rağmen ben yinede onu hep dikkatsiz sürüşüyle uyarmışımdır geçtiğimiz ağustosta çakmak tepeüstü bjk spor tesisleri yakınında kaza yaptı asfalta akan suyu farkedememiş motoru kayarak bariyerlere çarpmış işte sana çok ağır bir bedel kaza sebebi otoyola akan su ölüm sebebi aşırı sürat.bunları neden yazdım ne alakası var dersen belli bir süre sonra motorunda hızında gideceğin yerde sana yetmeyecek hep fazlasını isteyeceksin.motoruna acımayacak tek teker isteyeceksin büyük makinaların karizma olduğunu sanacaksın bu birçoğu için böyle.(istisnalar hariç)

bulut2025 bunu beğendi.
  7. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    hayat tecrübesinden süzme bu güzel önerileriniz için çok teşekkür ederim. Umarım daha nice yıllar sağlık ve mutlulukla motorunuza/ motorumuza binersiniz/bineriz.

Arkadaşınıza da Allah'tan rahmet diler geride bıraktıklarına da sabırlar dilerim..

COŞKUN bunu beğendi.