ZC 150 çalışmadı

Konu, 'MONDIAL' kısmında Emrah.Mandaci tarafından paylaşıldı.

1. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    mrhb

Mondial zc 150 motorum çalışmıyor
    Motorumu bayır yukarı doğru bırakmıştım.Daha sonra bindim ve yolda aşağı doğru direksiyonu sağa doğru kırarak saldım.Göstergeler ve ışıklar gayate normal çalışıyodu.Sonra motoru doğrulttuğumda ışıklar ve göstergeler söndü(kontak kapalıykenki gibi).Daha sonra ne yaptıysam ne göstergeler ne ışıklar nede motor çalışmadı :eek:

Acaba sebebi nedir?

Tamirciye götür diyecek olan arkadaşlar içinde;
    Ben bu motoru bi egzoz saplaması yüzünden 5 farklı tamirciye götürdüm hepsinde sorun tekrarladı.En son kendim yaptım(onlardan gördüğüm kadarıyla) ve şu anda o sorun yok.
    Motoru tamircilere götürdüm tek bir vidası eksik değildi 3-4 defa gittikten sonra heryerinde boş delikler vardı :D (daha sonra kendim taktım)
    Yani malesef bulunduğum yerde tamirci(daha doğrusu karşısındakini yolmaktan çok işini görmeyi isteyen) yok

Bende onlara götüreceğime bu motoru sizlerin yardımıyla tamir etmeye çalışırım daha iyi diye düşünüyorum.Olmassada çıkarırım bayıra çakarım kibriti ateşindede ısınırım :D (Şenol abi öyle yazmıştı sanırım bi yerde.Hiç olmassa onu tecrübe etmiş olurum )

2. Furkan Doğan

Furkan Doğan Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Benim motorumdada olmuştu kontaktan kaynaklanıyordu kontak değştirdikten sonra sorunsuz bir şekilde çalıştı. :) Ama senin sorununda öyle bir şeymi tam olarak bilemiyeceğim kardeşim :)

3. Tanju_28

Tanju_28 Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Konuyu hortlatmışsın Furkan kardeş :))