Zealsun ZS 150-19 ?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Yigit Yılmaz tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Yigit Yılmaz

Yigit Yılmaz Yeni Üye

Pek motosiklet tecrübem olduğunu söyleyemem. Zealsun ZS 150-19 diye bir motosiklet gördüm ve almayı düşünüyorum. 2. el 10.000 km'yi geçmemiş, sorunu olmayan bir motosiklet arıyorum. Fakat aklıma takılan bir kaç soru var.

İnternetten okuduğum kadarıyla Zealsun'un Türkiye distribütörü iflas etmiş. Buna dayanarak eğer Zealsun marka bir motosiklet alırsam parça sıkıntısı yaşar mıyım ya da kullananlar varsa, biraz acemiliğimi attıktan sonra, uzun yol yapmak istiyorum. Zealsun marka bir motosikletle veya Zealsun ZS 150-19 modeli ile ne gibi sorunlar yaşarım?

Teşekkürler.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hepsi bu kadarcık mı
    Varmı başka isteğiniz.

Şimdi ben ne desem gene birileri çıkacak bana bila bila yazacak.
    Bu kadar mı olur ya.

Bak bakayım sağına soluna burda neler kimler nasıl emek harcamış bir paylaşım ortamı yaratmış.
    Bunca emek verenler mesai ve para harcayanlar hiç mi saygıyı hak etmiyorlar.
    Bir selamı bile çok mu gördünüz.

Sonra çıkıpta liseli talebeler gibi fırça atıyorsunuz deniyor.
    Ne yapayım.
    Kardeşim hiç mi siz gerçek Dünya'da yaşamadınız.Mekanınıza selamsız sabahsız gelene destur demezmisiniz.Kendini tanıtmadan selamsız sabahsız direk konuya dalana yavaş olda molla desinler demezmisiniz hiç.
    Anlat kardeşim biz burda açtık bir sanal Paylaşım Dünya sına yazın biz size cevap veririz sizde gidip derdinize çare bulursunuz
    Biz sizin için büyük fedakarlıklar yapıp size bilgiler vermek için burdayız zaten.Burası da yol geçen hanı zaten mi deriz.
    Yoksa destur be kardeşim.ne oluyormu dersiniz.

Üye olduğunuzda önce Forum kurallarını okuyun neyin ne olduğunu ne olmadığını idrak edin sonra yazın.

Bakın biz ne demişiz.
    [​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

3. Yigit Yılmaz

Yigit Yılmaz Yeni Üye

Sadece öğrenmek istediğim bir kaç sorum var, bunların cevabını aldıktan sonra motosikletimi alıp forumdaki üyeliğimi daha sağlam temellerde atmak isterim. Farkındaysanız daha ilk mesajımdır, diğer başlıklara cevabım olduğu halde yazmadım ve daha avatar bile yüklemedim. Oraya bir resim yüklemek veya kendini tanıtma bölümünde bir başlık açıp kendini tanıtmak çok mu zor? Hayır, gayet basit bir kaç işlem. Fakat şu an orda kendimi tanıtsam da foruma girip çıkmadıktan, bir yerlerde katkım olmadıktan sonra ne işe yarar? Bugun yazdığım kendini tanıtma bölümündeki mesaj 2 ay sonra forumda vakit geçirmeye başladıktan sonra ne kadar verimli olabilir ki?

Tamam, forum kurallarınızdan bir tanesidir. Sizin veya başka birinin böyle bir cevap vermesi de gayet normaldir. Size veya yetkililere bir lafım yok. Lütfen yanlış anlaşılmasın.

Sanırım ne demek istediğim anlaşılmıştır. Henüz bir motosikletim yok. Bu başlıktaki motosikleti almaya niyetliyim ve en kısa sürede aldıktan sonra forumda vakit geçireceğim. Yanlış bir kelime kullandıysam da forumdan özür dilerim.

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    yiğit şenol hocam haklı..forumun bazı kuralları var..motorsikletin olmayabilir ancak bu kendini tanıtmaman yada geç tanıtman anlamına gelmez !!! dediğin gibi kendini tanıtmak çok zor bir şey değil. gerekli linkler imzamda mevcuttur anlayışın için tşkler..

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim.
    Elbette soru sorcaksın cevap ta alacaksın.Ama ilk mesajına bir bak
    Ben senin işyerine gelsem selamsız sabahsız direk arzuhalimi anlatsam siz nasıl tepki verirsiniz.
    Paylaşım forumlarında ve dahi yaşadığımız hayatta da heryer de soru sormanın bir adabi muhaşereti var.
    Bize bir selam bile vermeyen sen ve dahi bir çok üyenin arzuhaline cevap verirsek burasının adı Motosiklet Forum değil yol geçen hanı yada sorma gir soru sor çık forumu olmaz mı.

6. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Forumda yeni sayılırım, ilk izlenim olarak forumdaki bir çok mesajın altında "sert tonda" tanışma mesajı uyarısı görmenin, foruma aşina olmayan kullanıcılar için antipatik bir etki yarattığını söyleyebilirim. Bu tip mesajların ilgili konunun altına değil de "özel mesaj" yolu ile direk hatalı kullanıcıya bildirilmesi sanki daha uygun olur ve konu altında başlıktan alakasız mesajlar yer alarak konunun gereksiz uzamasına neden olmaz böylece.

Tanışma mesajları ile ilgili fikrim ise şöyle; Bir kullanıcı ile ilgili bilgi gerektiğinde tanışma topiği altında mesajını arayıp bulmaktansa profiline tıklamayı tercih ederim.

http://www.motosikletforum.com/profile.php?do=editprofile

yukarıdaki link altında kendinizi "bir kelime ile" tanıtınız diye bir bölüm var orayı biraz büyüterek kullanıcının güncel olarak bilgilerini burada tutmasını sağlayabilirsek yaşamındaki olası değişikliklerde de güncellenme imkanı olur, motosikletini değiştirdiğinde, evlendiğinde, çocuğu olduğunda belki şehir değiştirdiğinde profilinden girip onu tanıyabiliriz.

Ne dersiniz?

o.somuncu ve DEMİRAT bunu beğendi.
  7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Yigit motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

8. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    gökhan..eğer özel msj atma eylemini uygularsak başa çıkmayız..bizim özel msj atmamız yerine sevgili yeni üye arkadaşlarımın biraz rahmet edipte kendileri hakkında bilgi vermeyi çok mu görüyorlar ;) yada şöyle diyeyim daha ilk msjında kendını tanıtanlara haksızlık olmaz mı? tanışma msj atmayanlara her hangi bir forum kuralları ile ilgili uyarıda bulunmazsak ;)

9. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    evet bende foruma ilk üye olduğumda kendimi tanıtmayı unutup direk muhabbete girmeyi denediğimde şenol beyin uyarısıyla karşılaşmıştım şimdi düşünüyorumda haksızda değiller... belki özel msj değil de üye olurken palene uyarı koysalar belki üye olunduğunda akıl edebilirler kendilerini tanıtmayı diye düşünüyorum buda bi fikir tabi

DEMİRAT ve Onur Filiz bunu beğendi.
  10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Aslında forumlara pek alışık olmayanların bu adabı bilmemeleri hoşgörü ile karşılanmalı. Benim pek çok arkadaşım hayatlarında internet forumlarında yazar olarak bulunmamıştır. Hatta sohbetlerde her konuda o kadar bilgiyi üşenmeyip internete girenlere şaşırdıklarını söylerler. Bazen "yahu bu arkadaşların hiç işi yok galiba", "bunları yazmanın kendilerine ne faydası var" gibi sözlerle tepki gösterirler hatta. Fakat onlar görmezlerki insanlar hobileri için verdikleri uğraşa zaman kaybı olarak bakmıyorlar. Hatta forumlarda yazmak, yeni dostlar edinmek, internet üzerinde sosyal paylaşımlarda bulunmak iyi vakit geçirmelerine yarıyor.

Bir kaç sene kadar bir otomobil sitesi yöneticiliği yaptım. Kurduğumuz site binlerce üyeye sahip oldu, yaptığımız organizasyonlarda çok iyi vakit geçirdik, sosyal projeler yardım kampanlayaları tertip ettik, en önemlisi çok iyi dostlar edindim. Şu anda görevi sürdürmüyorum fakat ailecek görüştüğüm çok iyi dostlarım var o günlerin karı olarak.

Bir çok internet forumu var, kullanıcıların büyük oranı internet forumlarını "film, mp3 indirmek, Cep telefonu modelleri, bilgisayar programları ile ilgili sorunlarını çözmek, aradıkları bir bilgiye ulaşmak" için kullanıyorlar. Üye olup yazı yazmak akıllarından dahi geçmiyor. Üye olmadan görüntülenemeyen forumlara ise üye olup günlük problemlerini çözüyor, sonra da bir daha uğramıyorlar. Hepimiz bunu yapmışızdır. Bir film altyazısı ararken veya bir program dosyası indireceğimizde eğer sitede görüntüleyemiyorsak o forumun moderatörlerinin ne kadar emek verdiklerini vs. hesaba katmadan 1 günlük htiyacımızı karşılamak için üye olur sonrada uğramayız.

Bu alışkanlık bizim forumlarda yazıları yazanların aslında etten kemikten bizler gibi insanlar oluduğunu görmemizi engeller. Bir forumu çoğu kez internette dostlarımız arasında dolaştığımız bir mecra olarak değil de bilgiyi alıp gideceğimiz bir web sayfası olarak görürüz. Bu da bizimki gibi üyelerin birbirini gerçekten tanıdığı, birbirlerinin yazılarını takip ettikleri, karakterlerine aşina oldukları türden mecralarda "alınganlık" sebebi olur. Bu da çok doğaldır. Fakat bizim ilk mesajda selam ve tanıtım beklememezin olduğu kadar onların da bu forumun diğerlerinden daha sıcak ve samimi bir forum olduğunu ilk anda anlayamamalarını da doğal karşılamalıyız.

İlk mesajımda belirttiğim gibi tanıtım mesajları yerine tüm profil bilgilerinin eksiksiz girilmesi zorunluluğu (eksiksiz girilmezse forumda yazamama gibi bir özellik eklenebilir) , bu gerekliliğin foruma üye olurken üyelik koşullarının hemen başında dikkat çekici puntolarla belirtilmesi belki problemi çözebilir. Böylelikle ne moderatörlerimiz uyarılar ile vakit kaybeder ne de konuların altında (tam da şu anda olduğu gibi) konudan bağımsız mesajlar yer alır. Ne dersiniz?

DEMİRAT bunu beğendi.
  11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Bütün yeni dostlara hoşgeldiniz forumumuzun ana kurallarına uyup saygı sevgi çerçevesinde paylaşımlarımız olduğu sürece kimse kırılmaz sevgiler

Şenol SEL ve Onur Filiz bunu beğendi.
  12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Dünya'da ve Türkiye'deki tüm forumlarda kurallar var ve uyulması için konmuştur.
    Bence üyeler kuralları sorgulamak yerine uymak yoluna gitmeli.
    Uymuyorsa yolu açık olsun.
    İşimiz gücümüz yok kurallara uyum sorunu yaşayan her üyeye özel mesajla kurallara uyulması için uyarı yapmak çok yanlış.
    Forumlara üye olan herkes forum anasayfalarında yazılı olan Forum kurallarını görüyor ama çok üye bunları es geçip hemen sorununa çare arama yoluna gidiyor.
    Foruma emek verenlere bir selam bile vermeden soruyu soruyor.Sonra da çıkıp soruma cevap alırsam buranın güzelliği anlar ve bende kendimi tanıtırm diyor.

Yok kardeş.Bizden yardım isteyen önce kendini tanıtacak sonra derdini arzuhal edecek.

Bazı kapalı forumlarda da yöneticilik yaptım kimseden böyle bir tepki gelmedi.
    Uyamıyorsa üye yönetim yol verir.Bu kadar basit.

Yine diyorum.Forumlarda kurallar uyulması için vardır.Sorgulanması yargılanması için değil.

Onur Filiz bunu beğendi.
  13. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence de Ahmet'in söylediği gibi forum giriş müracaatında bir şablon uyarısı uygulanıp,sırasıyla yapılacak işlemler ifade edilse,katılımcı üye açısından daha anlaşılabilir olabilir..
    Yiğit foruma hoş geldin.

DEMİRAT ve Onur Filiz bunu beğendi.
  14. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

şenol hocam bu yazınıza yazayım yazmayım boşver derken sonunda yazmaya karar verdim
    bakınız yaş iytibariyle olgun yaştasınız,nekonuşmanız gerekip gerkemedigini hatırlatacak durumdada deyilim ama bu yazınız inanın tahrik ediçi ezici,dikdatörce hoşgörüden yoksun sert bir yazı,burda anlatmak istediklerinizi farklı bir uslupla anlatsanız daha verimli olurdu,bu foruma yeni üye olan bir kişinin sizi doğru anlaması mümkün deyil tarzınız bu olabilir ama herkesde bu tarzınızı cekmek zorunda deyil,hataları bulunca cok acımasızca eleştiriyosunuz,haklı olmak demek ezmek anlamına gelmemeli,biraz daha hoşgörüyle yön verilebilir yeni üyelerin uyum saglaması için,buda sizin hosunuza gitmiyorsa işine gelmeyen gitsin diye forumu kendi emirleriniz altında baskı kurarak yönetememeniz gerektigini bilmeniz gerek,son bişey eleştirilerinizide herkese yapabilmeniz gerekiyo kişileri ayırmadan,,ankara buluşmasındaki fotoraflarda sesiniz cıkmadı görmezlikden geldiniz,başkası kasksız resim cekinse elestirileriniz sert usluba dönüşüyo,özellikle hatalı kazada allahın rahmetine kavusanlara ne demediginizi biz biliyoruz,neyse adaletli olmanızı,birazda hoşgörülü olmanızı gercekden isterim ve sevinirim

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ankara gezisi toplantısı için Başkanımız Erol Demirtaş mesajı var.Onun üstüne ben ne diyebilirim.
    Diğer yandan diğer konular için.
    Yazacak çok şey var.Ama yazmıyorum.

16. Yigit Yılmaz

Yigit Yılmaz Yeni Üye

Pek de iç açıcı gelmedi bana, hoş bulamadık.
    Yeni üye oluşum ve yapmam gereken bazı şeyleri yapmayışım yüzünden bu kadar tartışma olmamalıydı diye düşünüyorum. Forumda çok emek verildiğinden bahsediliyor. Bu emeklerin karşılığı olarak bir tanıtma mesajı değil, paylaşılan bilgilere ve emeklere bir teşekkür daha makbuldür.

"Gokhan.Yasdal" adlı üyenin yazdıklarına tamamen katılıyorum.
    "Türkiye'nin en kapsamlı motosiklet forumu" olarak geçen bir forum sitesi, yeni üyelerine "Hoşgeldiniz" başlığı altında yapılması gerekenleri otomatik mesaj yoluyla gönderemiyorsa ve daha sonrasında da forum kurallarını okuyup orda yazanlara harfiyen uyulması bekleniyorsa, uyulmadığı taktirde de ilk mesajına alaycı, ezici ve kırıcı bir şekilde cevap veriliyorsa, forum kurallarının daha anlaşılır olması için birilerinden öneriler geliyor ve yetkililer, sorgulamayın uyun işinize geliyorsa gibi cevaplar vererek çoban rolüne bürünüyorsa, bu yeni üye olan birinin değil yetkililerin kusurudur diye düşünüyorum.

Forumda vakit geçiren ve foruma emek veren herkese saygılar sevgiler. Esen kalın.

DEMİRAT bunu beğendi.
  17. DEMİRAT

işte bu yeni gelen bir üyemiz tanımaya fırsat bulamadan kaybetmiş olduk niceleri gibi,yönetim birgün ne denilmek istedigini anlayacakda çokda kalp kıracak böyle,üyelerin anlatmak istedigi seyleri kendi anlamak istedikleri gibi deyilde empati yaparak düşünseler anlayacaklar,üyelerin forum kurallarına karşı gelmediklerini bilakis uymaya caba gösterdiklerini görecekler,bizde böyle yazıp duracaz boşa,mesaj yerine ulaşamayacagını bile bile

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Biz burada neyin tarışmasınız yapıyoruz.
    Kurallar belli uyulacak.
    Bunun tartışması olmaz arkadaşlar.
    Foruma katılan üye forum ana sayfasında forum kurallarını okumuyorsa ne yapabiliriz.
    Forum kurallarını okumayan foruma balıklama atlayanlara uyarımızı yapıyoruz.Hala anlanmakta algılamakta sorunu olan arkadaşların varlığını üzülerek görüyorum.
    Kurallar basit ve herkesin çok rahatça anlayacağpı dil ve üslüpla yazılmış.
    Ve bazı arkadaşlarımın da dediği gibi bunun tartışma yeri burası değil.
    Zaten tartışmaya da gerek yok.Kurallarımız bu.Uyulacak.
    Bu kadar basit bir şeyi dallandırıp budaklandırmanın alemi yok.
    Foruma üye olunurken zaten bir otomatik yazı çıkıyor.Bu yazıya onat verirseniz üye olabiliyorsunuz onay vermezseniz üye olamıyorsunuz zaten.
    Onay verdiğiniz yerde Forum kurallarına uyacağıma söz veriyorum diyorsunuz.
    Sonra söz verdiğiniz kurallara uymayıp uyarılınca neden cevap veriyorsunuz.
    Son söz
    her forumun yazılı kuralları var.
    UYULACAK.
    ....................................................

19. DEMİRAT

emredersiniz komutanım uyarız kurallara, cehalet işte bagışlayın anlamakda zorluk çekiyoruz kusura kalmayın,önemli olan bizim sizi anlamamız zaten biz neyizki birimiz gelir birimiz gideriz sizin için önemi olmadıgını biliyoruz neyse siz anladıgınız gibi anlamakda devam edin sizin dogrularınız tartışılmaz haklıısnız,bu konuyu kendi acımdan kapatıyorum,bugun olmasa ileriki zamanlarda ne anlatmak istedigim anlasılacak buna eminim

20. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    sevgili abilerim konu amacının dışınca bir yere doğru gitmektedir.polemik yaşamımıza gerek yoktur anlayışınızdan dolayı tşkler..

konu tarafımdan kilitlenmiştir..

Şenol SEL bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.