Zeus Helmet 2010 Bluetooth , 1080 gr Carbon

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar,

Zeus 2010 yılında modelleriyle çığır açtı.

İlk olarak bluetoothlu kask modelleri çıkardı. Önümüzdeki günlerde bu modeller Türkiye'de. ZS 3000 A modelinde hem bluetooth hem de açılabilir güneş vizörü bulunuyor. Saf malzemesi de yüksek teknoloji Fiber Glass

İkinci önemli ürün 1080 gr lık Tamamen Carbon kask modeli olan ZS 1200 A . Yanlış duymadınız ağırlığı 1080 gr. Üstelik bu ağırlıkta güneş vizörü de dahil.

Diğer bir haber ise zeus modellerinin bundan sonra buğu camlı olacağıdır. Dilediğiniz kask modelini buğu camlı olarak alabileceksiniz.

Zeus 3000 modeli ile ilgili güzel bir yazı var http://www.webbikeworld.com/r2/zeus-helmet/zeus-zs-3000/ buradan bakabilirsiniz..

2. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Peki daha önce aldığımız Zeus kasklara (3000A) takılabilen buğu camı var mı Ulaşcım?

o.somuncu bunu beğendi.
  3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Bunu ben de merak ediyorum...Çünkü buğu olayına tedbir almadığım için son yolculuğumda sorun yaşadım..Varsa vizörü değiştirelim.Ayni kasktan bende de var!..

4. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet onlar da geliyor. Yaklaşık 2 ay sonra elimizde olacak. Dilerseniz o kasklara bluetooth da takabileceksiniz.

o.somuncu bunu beğendi.
  5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    almak lazım:)

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kaskında buğu vizörü olmayanlara buğu camlarıda var.Onlardan takın.

Buğu vizörü olmayan kasklar için buğu giderici
    Ürün fiyatı:39.77 TL
    Havale/EFT ile:37.78 TL

7. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hocam bunlar çıkartma gibi takılıyorlar bildiğim kadarıyla. Niyetlendim ama korkum yapıştırma işini tam becerememek ve balon/kıvrık kalması üzerinde...

Ne dersin?

8. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol hocam bu ürünleri kim satıyor. Bir de bu ürünler direk yapışıyor mu

9. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    kuzenim zeus 1200 A Carbon kask aldı kafa ölçülerimiz aynı olduğu için bugun test etme şansı buldum kullanıcı gozuyle yorumlarımı yazmak isterim

Önceden kullandığım yine zeusun çeneden açılılır kaskından sonra bu kask gerçekten çok hafif. Kafanıza taktığınız zaman kaskın varlığı ile yokluğu pek belli değil. Gerçekten çok hafif.
    İyi bir görüş açısı var.Özellikle dikizlerin gösteremediği sağ ve sol noktalara bakmak için kafanızı çevirdiğinizde rahatlıkla bakabiliyorsunuz sanki bereyle motor sürüyormuşsunuz gibi rahatça sağa sola çevirebiliyorsunuz
    güneş vizörü zaten zeustaki en sevdiğim özellikti bunda da aynı rahatlık var
    Havalandırma iyileştirilmiş kanalları açtığınız zaman gerçekten içerisi gayet iyi efil efil esiyor. Ayrıca eski kaskta yuksek hızlarda (240 ve üzeri) havalandırma kanallarının birinin kendiliğinden açılması nedeniyle kask sağa yada sola donmek için direnç gösteriyordu bunda havalandırmaların çalışma şekli değişmiş ve bu sorun yok (gerçi çeneden açılır kaskla o hızlarda işin ne:))
    Kaskı kafanıza taktığınız anda kaskın enseden aldığı desteği hemen hissediyorsunuz buda yuksek hızda kaskın geriye doğru gitmesini engelliyor
    aerodinamik yapısı çok güzel kafanız hiçbir şekilde rüzgardan kaynaklı baskı hissetmiyor
    Eski kaskımda kulaklara gelen kısımdaki padlerin yokluğunu bu kaskta hissetim. Kulak çevresi biraz fazla boşta kaldığı için sesi fazladan alıyorsunuz. Bu padleri carbon modelde de kullansalardı sesi daha da azaltabilirlerdi. ama ben kulak tıkacı kullandığım için pek problem değil
    Bizdeki buğu visorlu modeli değil bu yüzden visor epeyce buğu yapıyor. Burun korumasının visore pek de faydası yok sabah erken saatlerde yola çıktığım için visoru açık bırakmak zorunda kaldım burun korumasıda rızgarı direk gozume gozume iletti biraz daha para verip buğulanmayan visor almak lasım...

Genel olarak diyebilirizki bu paranın alabileceği en iyi kask zeus zs 1200 a carbondur.

10. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Çok güzel hareketler bunlar tebrik ederim Ulaş ım ;)

11. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    ben gene 1200 zeus markayı seçip dün kask aldım. bugünde buğu yapmayan vizörü taktırdım. gerçekten zeus çok kaliteli kask, ayrıca zeus hem kaliteli hemde hesaplı alacak olanlara tavsiye ederim