Zincir Paslandı Yardım

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Fatih Aytekin tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Aytekin

Fatih Aytekin Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhabalar 2014 Honda CBR 250R motorum var. Motorumu yıkadıktan sonra, zincirini sprey yağ temizleyiciyle iyce temizleyip ipone zincir yağı ile de yağladım. Sabah kalkıp zincire baktığımda paslanmalar gördüm. Neden oldu anlamış değilim. Daha önce temizlemeden başka sprey motor yağı ile yağlıyordum hiçböyle olmuyordu. ipone iyidir dediler fakat zincirde beyaz şekilde duruyor. Normal midir?

Yardımlarınızı bekliyorum

2. Sinan Ayten

Sinan Ayten Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba kardeşim.İpone zincir yağı bildiğim kadarıyla normal yağ gibi değil.O gördüğünde pas değil gayet normal

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Siz hiç duymadınız mı zincire yağ soğukken sıkılmayacağını.Siz hiç mi duymadınız sıcakken zincire yağ spreyi sıkılmasının zincir dişli takımına yararlı olacağını.Yoldan geldiniz eve gidip istirahat edeceksiniz.zincir dişli sıcaktır.Sabaha yeniden bineceğiniz zamana dek sıkacağınız sprey zincirinizi her yerine işler.Böylece sabaha yola çıkacağınız zaman donmuş halde olur.Ve işleyen demir ve yağ devreye girer mükemmel yağlama yapıp dişi ve zincirin ömrü uzar.

Sahi siz de mi kendine kendine motosiklet sürmeye öğrenenlerdenmisiniz.Bakınız imzamda 4. satırda ne yazıyor.Yok eğitim aldıysanız o zaman ciddi sıkıntınız var.

4. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Şenol abi bu saydıklarınızı ben duymamıştım. Youtube'den zincir yağlama ile ilgili videolar var onları izledim. Soğuk sıcak muhabbetinden bahsetmiyor.

Bilgin Turan ve İsmail bunu beğendi.
  5. Sinan Ayten

Sinan Ayten Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abi bence böyle cevap vermen yanlış.Herkesden senin gibi tecrübe olmasını bekleme.Arkadaş gayet güzel bir şekilde soruyu sormuş.
    Böyle ezici bir şekilde cevap vermek sana yakışmaz.Tecrübeli olabilirsin ama bu kibir yapacağın anlamına gelmez ..

6. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    :koptum: aramıza hoşgeldin...

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Amerikayı yeniden keşfetmenin alemi yok.Keşfetmişler tadını çıkart kardeşim.İnternet çağındayız değil mi.Bende araştırarak eğitimlere giderek tecrübe kazandım.Sizler neden bunu yapmıyorsunuz.Bunu yapın tecrübe durduk yerde kazanılmıyor araştır uğraş.
    Bunları anlattım diye kibirli olduğumu düşünüyorsan bir daha düşün.

8. Sinan Ayten

Sinan Ayten Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir daha düşündüm ve kişilik meselesi olduğunu anladım :) Söz konusu motosiklet aşkı olunca akan sular durur :)

9. Mehmet B.

Mehmet B. Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sırf bu konu üzerine üye oldum arkadaşlar bilgilenin istedim. Bir tane ürün var geçen facebookta Ali Efe Yeğin kardeşimizin (derece getirdi kendisi yarışı hatırlamıyorum ama Türkiye'ye birincilik getirdi) elinde tuttuğu bir bayrakta gördüm nanoprotech diye yazıyor bu ne diye araştırdım motora özel spreyleri var. Nanoprotech diye bir marka. Zincirde sürekli problem yaşıyordum bildiğiniz 200 km bile zor gidiyordum yağsızlıktan. Ürünü kullandım 1200 km yol yaptım bana mısın demedi hala üstünde duruyor. Piyasa malları çok dandik denemediğim bir şey kalmadı. İçeriği neyse kısa vadede etkili hepsi. Ama dediğim ürün çok iyi arkadaşlar toz, çamur bile tutmuyor ve yıkayıp öylece bırakıyorum özelliklerini okumalısınız farklı bir teknoloji. Motorcu arkadaşlarıma benden bir tavsiye olsun istedim. Hayırlı günler.

10. haydie

haydie Yeni Üye

Motosiklet:
    SYM
    bir de şöyle birşey var ki yağ temizleyici spreyler solvent içerikli olduğu için sıkınca zincir üzerindeki yağı çözüyor. ancak çözücü spreyin uçmasını beklemezsek ya da solventi silmeden temiz yağı sıkar ya da sürersek, çözücü sprey yeni sürdüğümüz yağı da çözüyor ve yağlama hiçbir işe yaramıyor. yanlışım varsa düzeltin lütfen. bence arkadaşın bahsettiği problem bundan da kaynaklanıyor olabilir.

Murat Ateş bunu beğendi.