Ziya Çerezci ile yol videosu

Konu, 'Motosiklet Videoları' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Okay Elaldı, Doğan PARILTI ve Omer bunu beğendi.
  2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abi YBR ile olan sen misin? Abi ben bu WR serisine feci halde takmış haldeyim. Ne yazıkki sadece bizim forumda değil diğer tüm türkçe meçralarda da özellikle wr 250 için pek bir bilgi yok.WR 125 için fazla olmamakla birlikde bir kaç yorum var.wr 250 için neredeyse hiç yorum yok.Olanlarda yalan yanlış kulakdan dolma şeyler.

Hatta geçen merakıma yenik düşüp sahibinden de motorunu satan birine bu konu hakkında mesaj bile attım. Beyfendi sağolsun kısa bir bilgi mesajı atmış. Kısa ve öz olarak eğer alırsan enduro ve cross olmak kaydıyla alacağın en mükemmel alet demiş wr 250 R için...Ha birde fiyatı çok pahalı ama inan helal olsun dedirtiyor demiş. :)

Malum fiyatları öküz gibi pahalı. :) Bu video daki 125 X e binme fırsatın oldumu yada performansı hakkında bir bilgin varmı.Sonuçda 125 cc olamasına rağmen 15 hp ve motor teknolojisinin ybr ile alakası yok. piyasa sıfırı 4000-5000 tl ye satılan 250 cc Çin malı hava soğutmalı motorların bir çoğu 17 hp güç üretiyor ve malum malzeme kalitesi vs. gibi bir çok etken var.

Kısacası nekadar pahalıda olsa 250cc bir X model çinli yerine 125 cc çok şık ve kalite olan wr 125 bana çok daha mantıklı geliyor.Tek problemi 9000 tl ye yaklaşan fiyatı. Geçen sene bu zamanlar wr 125 r modeli 7500 tl idi.Şuan 2. elini o fiyatlara bulamıyorsun neredeyse. :) Yılbaşında 1000 tl eklediler üzerine sağolsunlar...

Sonuç olarak 125 2. şık olmak kaydıyla gözüm wr 250 de. Nasip bakalım. bir Allahın kulada forumlarda birşey paylaşmazmı ya... :)

3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi müsadenle WR meraklı ları ve bu motosikleti hiç bilmeyenler için 1-2 video eklemek istiyorum.

Hemde hiç değilse forumumuzda wr nin adı geçmiş olur. Belki bir wr sahibi görürde Allah rızası için bu motorun hikmetini bize anlatır... :)

WR 250 X

WR 250 R

WR 250 X

WR 250 R

Bence bu altdaki video yu üstdekileri izlemeseniz bile mutlaka izleyin.Böylece neden bahsettiğimiz daha rahat anlaşılır. Ancak Kawasaki sahipleri alınmasınlar lütfen. :)

Burada üstünde durduğum nokta sürat ve hız değil performans dır...!

Kawasaki Ninja 250 R Vs. Yamaha WR 250 X :)

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Şenol hocam Ziya nıe uğramıyor foruma yoksa diğer motorforumlarınamı kaptırdık ne oldu :D Videodamı sıkıntı var benım bılgısayardamı onuda anlayamadım hep yarım yamalak ızleyebıldım bı turlu dolmuyor :D
    Bu arada Ömer abı bu motor fiatları kuçuk cc dede olsa muthış gıdıyor sankı gelen otv ındırımı 1 2 aylıgına gelmıs gıbı oldu Motor fırmaları muthıs zam yapıolar
    Bu cbf 150 ler ılk otv ındırımı geldıgınde 3 660 mıydı neydı şu an bakıorumda 4 850 falan yuh artık ya bu ne zam
    wr 125 r de aynı cbf gıbı oldu 2. ellerı artık geçen senekı sıfır fiatlarına satılıo

5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ekremcim videolarda sorun yok .Normal çalışıyorlar. İnternet hızından olabilir.Bazen oluyor.bu arada sitedeki dediğim problem yine oldu.

WR250 nin fiyatını daha önce forumda konuşmuştuk.Hatta ozaman belki bu alet spesial sınıfına giriyor diye düşündük çünkü yamaha nın sitede yazan fiyatta ötv si %38 görünüyordu ve fiyat 15000 tl idi.Bu dediğim ötv düşüşünden sonra oluyor.Sanki bu adamlar bizi duydular ve o % 38 ötv yazışısını %8 yaptılar.Tek fark fiyat yine aynı kaldı. :) Gülüyorum ama için kan ağlıyor.Bizi eşşke yerine koyuyorlar...Nasıl bir milletizki kimse ne oluyor demiyor.!

Gelelim ybr cbf fiyatlarına.Bak sana ne göstericem çok şaşıracaksın.Ben o tarihde Ankara'da askerdim kızılay dan aldım dergiyi... !

http://www.motosikletforum.com/threads/2002-2009-fiyat-karşılaştırması.2431/#post-36614

Sayfanın en altında derginin en sonundaki motosiklet fiyatları var. O tarihde yıl "2002" YBR 3790 TL. !!!
    R 1 16,800 TL. diceksinki bu iş nasıl oluyor.Şöyle oluyor beğenmediğimiz Çin malları sayesinde yamaha,honda commuter sınıfı dediğimiz motorları bu fiyatlarda tutabiliyor. Çok önemli bir ayrıntı var yalnız. O tarihde üretilen YBR ler japon yada üretiliyordu.Şuan ise Çin de... ! Ha kalite olarak bence çok çok yeterli şuanki YBR. Eğer Çin malları piyasada olmasaydı şuan bir moblylete bir ybr parası veriyor olurduk.YBR nin fiyatınıda Allah bilir artık... :) Eğeri oturup doğru konuşmak lazım.

Çin mallarının en büyük katkısı bu oldu bana kalırsa.2. olarakda şöyle bir faydası oldu.bundan 10-15 yıl önce yanından geçen bir moped in egzos'un dan çıkan sesi küfür eden adamlar motosikletler ( bir derece) bisiklet parasına gelince motorize oldular. :) Bu sayede toplumda motora binen adam sayısı artı. Bu demek oluyorki toplumda motosiklet yaygınlaştı ve zamanla bilinçlenmede artacak.Yani 4 tekerli vatandaş senin üzerine sürerken arabasını 2 kere düşünecek.Diyecekki lan bende arasıra 5 yaşındaki olumla birlikde motora biniyorum.En iyisimi biraz daha hoş görülü olayım.

6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    O zamanki konuya tekrar baktımda Ekrem ben boşu boşuna yırtıyorum bir taraflarımı.Oysaki herkez çok memnunmuş.O zamanlar foruma girek çıkan çok çok fazlaydı da halbuki.Sanırsın memleket olarak durumumuz harika. Biz böyle vurdum duymaz oldukça bize semer vuran çok olur. O konuya 3 kişi değilde 3000 kişi yazsaydı inan bu bir çok yerin dikkatini çekerdi.

O tarihde

R1 16,800 Tl. Şuan 41.000 TL.
    XT 600 7,800 TL. Muhadili sayılabilecek Tenere 660 21-22,000 TL.

Göz var nizam var. Ozamanki dolar kuru belli şimdiki. O zamanki maaş lar belli şimdiki belli... Ki,m bana kalkıp bu ülkede son 10 yıldır. % 200 ve üzeri enfilasyon olmamış diyebilir. Ve son olarak yine biz boş yere kafa patlatmış olduk.Bize herşey müstahak.

7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Ders niteliğinde bir video, herkesin izlemesini tavsiye ederim. Teşekkürler Şenol hocam.

Şenol SEL bunu beğendi.
  8. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Omer Abı bu ne ya valla şu gunde hırsıza falan hıç gerek yok zaten herturlu soyuluyoruz bukadarda olmaz
    Devlet bi yandan firmalar bi yandan biz nasıl motor alcaz anlayamadım 2. el motorlara sıfır fiatını verecez artık ne yapalım yapcak bıse yok

9. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi ne yaptınız yaaa ben ne güzel yılbaşından sonra gidip bir xt660r alacaktım :(

10. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayrıca bu motorun x modeli TR de yok galiba hiçbiryerde göremedim...

11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ekrem bizim bu vurdum duymazlığımız ile sadece sen değil bu gidişle torunlarında bir R1 e bir oto parası ,1200 gs e de bir ev parası vermek zorunda kalacak.Bu duyarsızlığa bakınca ben kendimden şüphe eder hale geldim.O kadarki keşke forumda hiçbir şekilde bu konulara değinmeseydim.Bariz bir şekilde bu konuda yalnızım.Herkez halinden memnun.Sanki boş konuşuyormuşum gibi hissetmeye başladım... :(

Abi sen git yine al XT ama diğer topik de onun + ve - yönlerini iyi anlattığımı sanıyorum.

WR 250 nin en güzel yanı yıllık vergisi senin cbf ile aynı.! Yakıtıda muhtemelen 150 krş'u geçmeyecektir.5 valf , full enjeksiyon motor. 30 hp.

3 yaşında bir XT 660 alırsan yıllık 480 tl mtv ödeyeceksin. 10 cc fark yüzünden . 649 cc olsaydı 189 tl ödeyecektin..! Ve dediğim gibi xt 660 en iyi ihtimalle km. de 250 krş dan aşağı yakmayacaktır.

X modelinin şuan tr de 0 satışı yok. Halbuki olsa iyi olurdu.:Nadirende olsa 2 . eli oluyor sahibinde.Ama çok nadir. En son muğla dan vardı 2008 yada 2009 model 20.000 km de. 11.000 TL diye hatırlıyorum fiyatı.

12. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Almanya satış fiyatlarına baktımda R modeli diğerlerine göre daha pahalı ve sanki R modeli daha kullanışlı gibi Lastiklrine baktımda enduro tarzı lastikler var yani tam cross değil bu iyi birşey benim açımdan.Birde 30,7 HP olması gerçekten çok iyi ama yutdışı sitelerde baktım da F modeli 5 valf diğerleri yani X ve R modelleri 4 valf diye biliyorum bilgine ayrıca F modeli diğerlerine göre 500 $ daha pahalıydı :)

Omer bunu beğendi.
  13. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet doğru söylüyorsun abi. 4 valf miş. :) Ancak F modeli zaten spesial olması lazım.

WR dual purpose diye geçiyor,Türkiyedeki sitede de Enduro diye. F modeli tamamiyle profesyonel cross,ap ayrı bir alet. Zaten wr yi sevmemin nedenide hem arazi hem de asfalta hitap etmesi. Senide sardı galba wr. :) Alalım 1'er adet.

14. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    WR125X e bayılmıştım buna Ölürüm ben yaaaa... :D
    Alalalım anasını satayım ama yılbaşından sonra bana uyar ;)

Berkay Ömür ve Omer bunu beğendi.
  15. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Alemsin abi. :)

125 ile 250 nin ebatları aynı abi. Yamaha'nın sitesinde dediği gibi tam boy demişler.Büyük görünümlü.

Adapazarında Kenan Sofuoğlu'nun beyaz WR 250 sini yakında görmüştüm. Bana biraz motor alçak gibi geldi.Bilmiyorum belkide gözüm aldandı.

Şuan alamasam bile sırf incelemek için bir Yamaha bayisine gidicem.
    Şuan bildiğim kadarı ile Delta motorun elinde var.Birde bana en yakın olan yer Düzce Dadaş da. Ya Ulaş abi yada diğer elemanlar görsede bir bizi aydınlatsalar.Sırf bir iki soru için Ulaş abiyi rahatsız etmekde istemiyorum.

En sonunda bir delilik yaptırıp kredi çektirecekler.Ancak bu yapacağım son şey. İşim için bile çekmiyorum kredi. :)
    Birde korkum Yamaha'nın bu nıodeli TR den çekmeksi.Çünkü çokça rağbet gören bir motor değil ne yazıkki.Tabiki fiyatından dolayı. Hayırlısı....

X modeli için You tube deki videoları iyi araştır. Sanırım ABD de bir video vardı beyaz renk 2012 model.Şuan ki grafiklerden de güzel di grafikleri. Bu arada araştırmada bizi geçtin 5 değil 4 valf hee ? :) :) Yakında biz sana sorucaz herşeyi... :)

16. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Valla Ömer abı bu video nekadar gerçekci gorunsede beni kandıramadılar :D
    Bence bilerek yapılan bir video hıç sanmıyorum geçebıleceğini :koptum:

Omer bunu beğendi.
  17. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok be Ömerim o kadarda değil ama araştırmak benim işim,nedense ilgimi çeken şeyleri araştırıp bulmayı seviyorum o kadar ötesi yok yani :)

ilk önce bana da dediğin gibi geldi ama sonra düşününce Ninja 32 Bg,WR 30,7 Bg.aralarında fark yok gibi ama en önemlisi biri 187 Kg biri ise 134 Kg aradaki fark ile bence o mesafede ninjayı haklama ihtimali var yok değil ama şaşırtmadı değil yani :D

Omer bunu beğendi.
  18. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Düşününce doğan abinin verdiği cevap bana da mantıklı geldi. Aradaki ağırlık farkı. Adamlar birde motorları değiştirip deniyorlar. :) Enteresan değil mi.

Tabiki araştıran daha çok bilecek.Senin yaptığın en güzeli ve doğrusu.Forumda daha önceden 50 kere konuşulmuş bir konuyu biri gelip tekrar tekrar soruyor.Bir zahmet aratmaya/araştırmaya gerek duymadan.Herkez senin gibi araştırmacı olsa forumlar çok daha temiz ve güvenilir bir bilgi kaynağı olurdu.

Gayet mantıklı.Katılıyorum abi. :)

19. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    forumdaki vergi, yakıt, kıl tüy derken wr 125'e +1 diyorum :D

3 kişi mi olduk şimdi? :p

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  20. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha