Zongshen Hk. bilgi

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında Onur Filiz tarafından paylaşıldı.

1. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    arkadaşlar GY 125 Zongshen bu motorlar hakkında bilgisi olan var mı ? bizim orada kenarda yatan paslanmaya yuz tutmuş (kapalı bi yerde duran tozu kırığı çıkığı yok gezmedikleri için dedim) bir motor var şu anda sahıbını araştırmadım bir şey sormadım ama bu motoru almayı düşünüyorum. sizlerden yorumlarınızı bekliyorum yavaştan yavaştan enduroya kaymaya başlıycamda :)

2. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    yok mu bilgisi olan bu konuda ?? kullanan yok mu ?

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    valla onur kardes kullanmadım , bu makinadan enduro olur mu bilmem ama
    aslında olsa olsa motorlu bisiklet olur bence

bende daha önce yamaha dt 125 vardı 94 modeldi ama fazla yaksada enduro sayılabilirdi.

Onur Filiz bunu beğendi.
  4. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ben bir defa kullanmıştım sonra iki kişi bindik, sahibi bana artıstlik olsun diye iki kişi arazide bayır falan çıkardı eğer uygun fiyatlı ise fena motor değildir bence..

Tamam çin malı ama ucuz kardeşim, herkesin bir bütçesi var herkes japon alamazki, ayrıca japonların o ayarda alınabilecek modelleri yok en azından ülkeye gelmiyor.

Sen araştır Onurcuğum eğer uygun fiyata veriyor iseler hiç kaçırma al.

Onur Filiz bunu beğendi.
  5. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    birisine sordum bu akşam abi motorun sahibini tanımıyor ama motora 800-900 arası fiyat istemiz pahalı gelmiş birilerine almamışlar.adamda çürüsün kenarda daha aşağıya satmam demiş :) sahibini araştırıcam görüşücem bakalım ne diyecek.

benım momdıal duracak bunuda gerçekten çamurdan adam olmak için alıcam :) her yerim çamur olana kadar arazide gezicem :) :D

6. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Valla Onur, çin işleri öyle söylenildiği kadar kötü değil, senin bu bahsettiğin motordan bir tanede burda var benim bir arakadaşta, daha önce sat dedim şu mondilai almadan önce 1600 lira dedi... gittim 950 liraya mondiali aldım.. şimdi mondialle bir bağlantım kalmadı malesef onun için bende araştırma işine girdim..

1600 lira isteyen arkadaş vergi borcunu öde senin olsun falan dedi ama uğraşmak istemiyorum. Şöyle 92-93 klr 250 bulursam 1000-1500 lira arası onu alacağım ama oda yok :)

Bundan sonra yol dışına çıkmaya karar verdim. Transalpi satabilirim belki satmayadabilirim.. satmasammı acaba :D:D:D

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yaw ne satıyon delirtme adamı. Yol dışına çıkacaksan alırız birer cross çıkarız. Transalp dursun. Batıyomu :D
    KLR'yi boşver XT125 var NX ler var, alırız birer tane abe yaw :) Sabır..

8. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ben senin kadar zengin değilim :D:D:D iki üç motoru aynı anda elimde tutamam

9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Denizde kum ben de borç, ne olacak elimizdeki motorun borcunu ödüyoruz, bir tane daha alır onun da borcunu öderiz. Borç yiğidin kamçısıdır. Sırtımda kamçılanacak yer kalmadı :D:D

10. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    :D şaka bir yanda gerçekten cross alıcam bir tane dağ bayır gezmek için ne varsa doğanın güzelliklerinde var :) çin malları korumassan çok çabuk dağılıyor umut abi

11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yamahanın 125 crosslarını tavsiye ederim. :cool:

12. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Daha önce hiç cross motosiklet kullanmadım ama kullanan arkadaşlarıml sohbetlerden çıkardığım ders, eğer tek başına çıktığın bi dağ macerasında motosikletinin önemli bir yeri kırılır ya da bozulursa onu ordan indirmek ve tabanvay'la ana yola çıkmak büyük eziyet oluyormuş. :) Şehir içinde devamlı alternatiflerin olduğu yerlerde çin motorlarının belki çok büyük dezavantajı olmaz. Bozulur kalır bir yerde biner taksiye gidersin ama dağda altındaki motosiklete daha bi güvenmen lazım derim. Bence al fakat tüm aksamını elden geçir. En ufak civatasına kadar yenile ve iyi duruma getir. Yine de malzeme kalitesine çok güvenip yalnız başına dağ tepe gezmeye gitme :)

Kocaeli Kartepe'ye farklı güzergahlardan bi çok kez çıkmış bir arkadaşımın başına gelen bir olayı anlatayım nerede iyi motosikletin gerekli olduğunu vurgulamış oluruz. Çıkarken bi kaç sefer ayı görmüşler, uzağından geçip devam etmişler, inişte de aynı güzergahta kurt ve iri köpekler tarafından saldırıya uğramış bizimkiler :) Artık düşünün yokuş aşağı indikleri hızı. Eğer o durumda motosikletlerine güvenmeselerdi canları epey yanardı. Şükür kimseye bir şey olmadan inebilmişler.

Eren Göksel bunu beğendi.
  13. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    gökhan kardes doğru söylüyor . aldığın çine ettiğin masrafla zaten bi yamaha alırsın. honda nx 250, klr serisi yada yamaha dt 125 bunlarda çinlerden fazla fahalı sayılmazlar. iyi tartmak lazım bence. vereceğinde fazladan 500 yada 1000 olur

14. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ek bilgi olsun diye söylüyorum ister 88 ister 98 olsun sakın nx 250 almayın. dt 125 daha sorunsuz bir makina 2 zamanlı olmasına rağmen. 1 yıl kadar nx 250 kullandım motordan anlamayan ve uğraşmayı çok aşırı sevmeyen kişilere tavsiye etmem.