Zonguldak'tan selamlar..

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında CANERYILDIRIM90 tarafından paylaşıldı.

1. CANERYILDIRIM90

CANERYILDIRIM90 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar aranıza Zonguldak'tan katılıyorum. Motosikletler hakkında bilgi almak için foruma üye oldum. Öncelikle kısmet olursa ilk motorumu almayı planlıyorum. Daha önce böyle bir deneyimim olmadı.Sadece bir arkadaşımın Scooterını ve gene başka bir arkadaşımın Yamaha YBR-125'ini kısa süreli olarak bir kaç kez kullandım. 8 yıllık ve bu sürede yaklaşık yüzbin km'lik bir otomobil deneyimim var. Motosikletten beklentilerim kullanımı yorucu olmayan viraj dengesi iyi ve gaza bastığımda biraz gücü hissetmek istiyorum. Bu yüzden 125 cc'lik motorlar ilgimi çekmiyor. 2000 modelden aşşağı olmayacak ve maksimum 10000 liralık bir bütçeyle isteklerime uygun bir motor arıyorum. Açıkçası ilk motor olacağı için sıfır km tercih etmek istemiyorum. Sonuçta illaki yıpranıp çizilicek.. Motoru çok fazla kullanmayacağım sadece güzel havalarda eğlence için olucak ama çok ses çıkaran gürültüsüyle çevredekileri rahatsız eden ve dikkat çeken tarzda olmaması benim için önemli bir tercih. Son olarak tabi ki isteğim sorun çıkarmaması ve çıkardığında da bulunduğum şehirde kolayca halledilebilmesi benim için önemli bir kriter. Konuyla ilgili tavsiyelerinize bakarak bu konuda yön çizeceğim herkese teşekkürler..

2. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Sıfır bi YBR125 al sen kardeş.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sıfır tecürbe sıfır bilgi ama 125-150 cc olmasın gücü hissettirsin verinca gazı kaçsın.Bilmem kaç bin km oto tecrübesi vs vs.Boş ver kardeş sen motosikleti.

4. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    22 yaş ve 8 yıllık otomobil tecrübesi umarım yanlış yazılmıştır. 14 yaşında başladıysan otomobil tecrübesine zaten yaşam biçimi ve mentalite olarak bir sıkıntı var demektir ki aynı anlayışı motosiklete yansıtırsan Allah muhafaza diyorum. Bu foruma üye olmadan önce eminim ki inceleme ve bazı yorumları, tavsiyeleri okuma fırsatın olmuştur. İnsanın karşısındakine öğretebildikleri, onun alabilecekleri ile sınırlıdır. Benim sana naçizane tavsiyem, ne tür bir motosiklet alacağından ziyade bu sevdaya başlarken izlemen gereken doğru adımları ve nasıl başlaman gerektiğini sorgulaman ve zamana yayarak, güven içerisinde tadını çıkarmaktır.

Doğan PARILTI ve Fahrettin bunu beğendi.