zx-6R mi...?-----cbr 600 f mi...?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Fatih KURT tarafından paylaşıldı.

1. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    selam abiler....

2002 model kawasaki... zx-6r... 41000km de.... 8000tl....
    2002 model honda cbr 600 f.... 49000kmde..... 8000tl...

ikinci elde satarken hangisi rahat gider... yedek parça ve dayanıklılık açısından hangisi avantajlı... tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum... haftaya iki motoruda görmeye gidicem ozaman kadar fikirlerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum... iki motordada boya var kaza yok... motorları açılmamış.... tabi yinede suzuki servisindeki ustamla gidicem bakmaya....

2. ibrahim.cakar

ibrahim.cakar Üyeliği İptal Edildi

eğer hız ve heyecan istiyorsan kawayı al gitsin düşünme bile
    ama racinglere göre en iyi sürüş keyfi veren 600f dir rahat kullanırsın belin eğrilmez.
    senin seçimin.

3. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Kawa derim bence

4. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yedek parca ve parca fiyatı,2.el satarken kolaylığı acısından ben 600f derim.

5. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Benim de genel izlenimim bu yönde. İkinci el satan mağazalara gidip o markaları araştırırsanız sadece adetlerden bile piyasa hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

6. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    kawasaki servisle görüştüm, oradaki yetkili bile hondadan yana kullandı tercihini:)

7. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bu çok iyiydi işte :D

Benim de gönlüm Kawasaki'den yana. Ama şartlar...

8. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    bence hangisi içine yaıyosa onu al ama honda önceliklidir herzaman
    .bide 2. el alıyosun hangisi daha toplu acaba

9. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    ikiside eş dirilikte... içimden kawa geçio ama nedense mantıklı yanım honda diyor... önceki motorumda honda titandı, arabamda honda civicdi... sanırım oradan bi aşınalık var..:)

10. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Gelip geçer bir motor daha sonra içime sinen daha iyi bir şey alacağım diyorsan şahsen Honda derim,ama daha fazlasına zaten gücüm yetmeyecek yada para yatıramam diyorsan Kawa al bari keyfini sür,diye düşünüyorum...

11. Hasan.Sencer.Sarı

Hasan.Sencer.Sarı Üye

Motosiklet:
    Malaguti
    motorlar ne durumda bilemiyoruz fakat iki model söz konusuysa şahsen ben honda cbr 600
    alırdım

12. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    güzel bi yaklaşım...:)

13. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    ZX 6 R Ninja ve CBR 600 F her ikisini de kullandım. Benzer özellikler taşır her ikisi de. Çok az rake açısı vardır. Ne amaçla kullanacaksınız bilmiyorum ancak ben her koşulda CBR 600 F i tercih ederdim.

1998 yılında sıfır aldığım ZX6R Ninja'yı ne yazıkki 1 000 km de yaşadığım sorunlar yüzünden sattım ve hiç keyif almadım. Yine sıfır aldığım CBR 600 F ile aynı yıl içinde 25 000 ikinci yıl ise 27 000 km yol yaparak 52 000 km de satılığa çıkardığım ilk gün ilk arayan kişi satın aldı. Hiç üzmedi, yormadı beni. Honda daha sorunsuz ve keyifli bir motor. F olması sebebiyle touring tadındadır, ZX6 R daha pro makina. Tercih sizin ama ben hiç düşünmeden CBR 600 F alır ve kullanırım.

Fatih KURT bunu beğendi.
  14. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda

Yorum için teşekkürler.... Bu yorumu kesinlikle dikkate alacağım...

15. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sedat Güven arkadaş gerçekten sağlam yorumlamış diyecek söz yok üzerine :) Lakin kullanım rahatlığı ve daha sonrasında satış açısından bakıyorsanız CBR F gerçekten mantığın söylediği olur ve kaçınılmaz seçimdir.Ama bana sorarsanız race tadı arıyorsanız genede kawa derim,sorunları olabileceği en azından Honda'ya göre sorunları olabileceği gerçek ama dediğim gibi race tadı ZX de daha fazla yaşanacaktır diye düşünüyorum,abesle iştigal etmezse şöyle örneklemek gerek,bir Renault Megane alırsınız yıllarca sorunsuz binersiniz ama Bir alfa Romeo 147Tspark alırsınız bir dolu sorun yaşamanız olası olmasına rağmen Alfa sürmenin tadı başkadır...Gibi Bence tabii...

600RR olsa idi terazinin öbür kefesinde gene derdim bir nebze F'e göre ama F de oturuş açınızdan sürüşünüze kadar hiç bir şey race tadını vermez,sürüşü çok keyiflidir hatta RR yada olası bir race den daha keyifli ve rahattır lakin bilemiyorum tabii gerisi sizin seçiminiz ne aradığınız bence önem kazanıyor bu noktada...

16. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    benim için hızlı olmasının yanı sıra rahatta olması önemli.. çünkü yazları memlekete gitmek içinde kullanabilirim beki.. yaklaşık 1300km...:)

17. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Noyan bey teşekkür ederim yazıma katılmışsınız, ancak ben sizin yazınıza katılmıyorum. Race ne demek sizce? Ben açıkça şunu söyleyebilirim, siz CBR 600 F i sınırlarında kullandınız mı yada ZX 6 yı ? Türkiye de kaç kişi bu motosikletleri sınırlarında kullanabiliyor. Ben defalarca şahit oldum ki, Racing motosikletin en güçlüsünü kullanıp eğitim ve gezilerde o motorlarla virajlarda aramızdaki mesafe açılıyor, görüntüden bile kayboluyorlar. Ama düz yol oldumu birden canavarlaşıp güç gösterisinde bulunuyorlar. Motosikletin ne kadar güçlü olması önemli değil onu süren kişinin yeteneğidir önemli olan.
    Her iki motorun gücünü sınırlarında kullanan çok az insan var emin olun ve bu farkı amatör sürücüler göremez.

Fatih bey,
    Böyle bir beklentiniz varsa (rahatlık) heleki 1300 km yol yapmayı düşünüyorsanız, bu iki motosiklet de uygun değil. Evet 1300 değil 3 000 km de gidebilirsiniz ama keyif almanız tartışılır. Bu tür uzun seyahatler düşünüyorsanız touring, funduro tipi motarlar sizi daha mutlu eder. Mesela CBF 600, DL 650 gibi motosikletler sizi daha mutlu eder.

Bülent.Ö ve Şenol SEL bunu beğendi.
  18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet kesinlike sana katılıyorum Sedat.2009 yılında İstanbuldan bir grup geldi Bursa'ya.Hyosoung clup.Arkadaşların altlarında raceler var.Ve bende malum Ybr 125
    Sen bilirsin Bursa'yı.Gemlikten Bursa'ya gelirken Engürücükte karşıladık arkadaşları.
    Engürücükten Trilye Çamlı kahveye gelene dek akla karayı seçtik.Altlarında srad 750 ve 1000 olanları virajlarda sollamak zorunda kaldım ybr 125 le.O yol 30 km hızla biter mi yaw.
    Adamlar abi siz bu yolu biliyorsunuz o yüzden bastınız dediler Biz bilmiyoruz o yüzden yavaş geldik demişlerdi.
    Aynı kişilerin Orhaneli Dursun bey yolunda ki maceralarını anlatmaya gerek yok anladın sen.
    ARA-Teori de Paolo hocamız demişti.Düz yolda Motosikletin üstüne bir maymunu eğitip oturt gider ama iş virajlara gelince işte o zaman İnsan faktoru ve eğitim devreye giriyor.

19. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    honda hayat ondacılar ağırlıklı anlaşılan ;)

Fatih KURT bunu beğendi.
  20. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    kanımca öyle....:)