150 cc den 600 cc ye geçmek ?

Kayıt
10 Ekim 2011
Mesajlar
9
Beğeniler
0
Yer
İstanbul
#1
:confused:150 cc motordan 600 cc ye geçmek mantıklımı acaba ? bana mantıksız gelıyo ama yınede bılgı edınmek ıstıyorum tecrubelerınızden ... :)
 

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2009
Mesajlar
9.464
Beğeniler
9.023
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
#2
:confused:150 cc motordan 600 cc ye geçmek mantıklımı acaba ? bana mantıksız gelıyo ama yınede bılgı edınmek ıstıyorum tecrubelerınızden ... :)
150 cc den 600 cc ye geçmek için bazı şartların oluşması olgunlaşması lazım.Yoksa kısaca Rahmi hocamında dediği gibi ÖLÜRSÜNÜZ
Bu nasıl olur.
Bana göre 150 cc ile özellikle "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini almış ve eğitimler konsunda ilerleme kaydetmişse ve eğitimlerden sonra her hava ve yol şartında en az 50-60 bin km tecrübe edinmişse olabilir.
Ama tekrar ediyorum gerekli eğitimleri almışsa.
Yoksa bizim alaylı tabir ettiğimiz anadan doğma kaabiliyeti ile motosiklet kullanıyorsa bence geçilmez geçilmemesi daha mantıklı.
Sık sık gazetelerde okuyoruz kaza haberlerini.
BU kazaların büyük çoğunluğu eğitimleri es geçip iki depo benzin daha fazla alırım düşe kalka öğrenirim mantığıyla yola çıkanlardandır.Unutulmamalıdır ki Bir insanin bildigini zannettigi bir seyi ogrenmesi, imkansizdir (Epiktetos)
Ve eğitimleri sokakta size göre iyi kullanıcı olandan almayınız.Hasbelkader o öğrenmiş doğru bildiği yanlışlarla yoluna devam eden biri olabilir.Esas olan akredite olmuş bir sürüş eğitmeninde eğitim almaktır.Ama burda da bir soru çıkıyor karşımıza
Sadece MEB den helvacı kağıdına alınmış sürüş eğitmenliği sertifikası olanlardan eğitim alınmaz.Eğitim ciddi bir iştir ve ehil olandan alınırsa sizin hayatınız kurtulur.Eğitimin amacı trafikte sürüş anında riskleri en aza nasıl indirir ve uygularız da hayata daha çok tutunuruzdur.
Bu yüzden önce gerekli şartların oluşması ve olgunlaşması gereklidir.Yoksa basitçe ÖLÜRSÜNÜZ.
 
Yukarı