2 motor arasında kaldım yardım!

MERHABALAR Sonunda beklediğim a2 ehliyetini aldım ve simdi sıra motor almaya geldi uzun araştırmalar sonucu henüz yeni kullanıcı olduğum için normal hafif raceing tarzı, ez fazla 200 cc bir motor almaya karar verdim. fakat hangi motoru alacağım konusunda 2 seçenek arasında kaldım bunlardan birincisi en baştada aklımda olan kanuni racer 200 modeli fakat bu motorun çin malı olduğunu çok sorun çıkardığını söylediniz ve onun yerine honda cbr125 i tavsiye ettiniz gerçekten cbr doğru bir karar fakat beni endişelendiren tarafı ise motorun benim altımda çok cılız kalacağı 2.si ise parçalarının pahalı ve zor bulunur olması bu durumdan dolayı kararsız kaldım yani yarın cbr yi aldığım zaman sinyal lambası kırılarsa onu getirtmesi ve fiyatı kanuninkinden daha zor ve daha pahalı olacaktır yani siz benim yarımde olsanız ne yapardınız ?

Ozgur Baglama

Forum Bağımlısı
Yer
Bakırköy, İstanbul
kesinlikle cbr 125r öneririrm motorun yedek parçası bi şekilde bulunur ama senin yedek parçan bulunmaz.güvenlik herzaman ön planda olmalı.kesinlikle çin malına binipte kendini motordan soğutma.iyi sürüşler.

birde şu olay var kanuni racer da 200 cc motor var hondada ise 125 cc ama kanuninin hız göstergesinde 140 yazıyor cbr ninkinde ise 200 sebebi nedir?

Ozgur Baglama

Forum Bağımlısı
Yer
Bakırköy, İstanbul
cbr 125r motoru modifikasyona açıktır normal halinde 140 ın üstüne çıkmaz ki o rakam o motor için uygundur fazlası zarar olur.kanuniye gelince değil o motorum üstünde 140 yirmi km hızla bile gitmem.

valla ben keeway aldım ama ikinci el aldımki biraz hırpalıyım ve acımıyım ilk motorum cünkü acemiyim.
bence sende ikinci el bişiy al
ugraş dur onunla bir süre:)
sonrada alırsın sıfır kız gibi bi moror bilindik bi marka:)
tabiki bu benim fikrim bana en mantıklı yol olrak bu geldi ve öylede yaptım:)
ama ne yaparsan yap içine sineni yap sonra aklın kalmasın:)

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Honda cbr 125 te parça ve servis sorunu yaşamazsın... Honda'nın Türkiyede fabrikası var çünki,serviste parça yok ise fabrikaya soruyo,fabrikada varsa 3 gün içinde gelmiş oluyo,yok ise fabrikada yapılıp 1 hafta içinde servise gelmiş oluyo..;) Hyosung 250 de iyi bir fikirdi, neden vazgeçtin ki?

aslında vazgeçmedim gönlüm hala onda fakat henüz ilk motorum olacağı için hyosung biraz fazla ağır bir motor ilk olarak üzerinde acemiliğimi atabileceğim bir model almak daha mantıklı geldi. ben Diyarbakır'dayım burada honda'nın serviside yok bu yüzden cbr 125 i görme fırsatım olmadı en yakın bayii Elazığ ta bu yüzden kararsız kaldım, bazılarıda çapının büyük olmasını istiyorsan chopper al diyor fakat ben raceing tipi istiyorum öyle gözüküyorki son terciğimi gene racerdan yana kullanacam çünkü pek fazla seçenğim yok önerileriniz için çok teşekkür ediyorum

arkadaşım bak bende senin gibi 6 ay önce başladım motor sevdasına çin malı bir tane motor aldım saçımı başımı yoldum 50 km gitmeden bir tarafı arızalanıyordu. çin malına girme parana yazık cbr 125 honda iyi ybr yada 125 yamaha.. küçük olsunlar ilk etapda senin tecrübe kazanman önemli boşver gerisini

vermiş olduğunuz bu nasihatlerden sonra pazar günü honda için elazığ'a gidip inceleme yapacam bu kadar ısrar ettikten sonra içimden gidip almak gelmiyor inanın eğer siz olmassaydınız hiç düşünmeden kanuniyi alırdım ama gene herşeyin hayırlısı sağolun.

çin mallarından uzak durmalısın bencede..senin için cbr'125 en iyisi en kalitesi ve sağlamlığıyla senin başını ağrıtmayacak bir motosiklet'o.fakat racer 200 alırsan'kii hiç tavsiye etmem.yanınızda bol bol asprin hapı bulundurmanız gerekecek...

Bana sorarsan çin malına elini sürme, motordan soğuyabilirsin çünkü çok kolay arza veriyorlar tecrübeli biri o arızalarla baş edebilir ama acemiyi çıldırtır.
İkincisi sürüş keyfi çok kötüdür çin mallarının vibrasyon aşırı derecede raharsız edici(masaj aleti gibi)
Üçüncüsü satmaya kalktığın zaman alıcı bulamazsın motoru bedava vermek için müşteri arasın.
Eğer sadece acemiliğini atmak için yani kısa süreli kullanacaksan ikinci el yamaha ybr 125 ya da honda cbf 150 al derim, cbr 125 e göre yedek parça fiyatları daha da ucuzdur

söyledikleriniz benim için çok önemli bu arada salcano nun ne malı olduğuna dair bir bilginiz var mı bizim burdaki bayii yakında bir model geleceğini söyledi ve çin malı değil dedi yamahayla anlaşma yapmış motoru yamaha ama marka olarak salcano yazıyor dedi ama ne kadar doğru bilemiyorum

bu gun motorcuları dolaşırken dükkanın biri ben honda sorunca tanıdığı birinde çok temiz ve az kullanılmış bir cbr250 rr olduğunu söyledi bende bi sizlere danışıyım dedim bana tam bir fiyat vermedi yarın tekrar bi uğrayıp fiyatını alacam eğer anlaşırsak motorda iyiyse neden olmasın

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Bence cbr250rr boşver,Türkiye'ye gelen bir motor değil,ayrıca üretimden kalkmış galiba,Tayland'da hala üretiliyormuş ama Avrupa standartlarına uygun olmadığı için Avrupada satılmıyo... Dertsiz başına dert almayıp sen eniyisi cbr150 al derim...

gueldali

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
@majority

www.salcano.com adresine bir bakin.Anlasilan Türk Mali, bisiklette cok iddialilar ama sanirim motosikletler Cin'de üretiliyor

Yer
samsun
cbr yi al sonra onu sat hyosung al bence boşuna uğraşırsın abii sen direk hyosung al derim ben cbryle falan uğraşma aralarında 40 kilo var yok

Yer
ISTANBUL
merhaba majority. bende senın gıbı motor alırken cok fazla arastırma yaptım. Ama ne honda nede yamaha aldım. Sızlerden ıyı olmasın ıyı bır arkadasımın tavsıyesı uzerıne TVS markasının APACHE 150 CC modelını aldım. Yaklasık 1 yıldan berı kullanıyorum ve motorumla 17.000 km yol yaptım. Şu zamana kadar bır aksılık yasamadım. Parcası ve bakımı ucuz. HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR mantıgı ıle yola cıkan bırıyım. Genelde esimle bırlıkte motora bınerız ve 100-120 km hızı cok nadır gecerız. 50 ytl lik benzın ıle 650 km yol yaptım. Bu dusuncem yamaha yada hondanın kotu oldugunu anlatmak degıl. Tabiki onlarda cok iyi markalar. Ama henuz kımsenın pek bilmedigi TVS ninde iyi oldugunu anlatmak istedim.

iyi günler.

Yukarı Alt