2 sene sonunda viraj...

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

serkan thundercat

Forum Bağımlısı
ulaştığım tecrübelerim sayesinde, aynı motorumla 2 sene ve 15.000 km sonunda pegleri yere sürterek viraj alma seviyesine ulaştım.. tabi devamlı bu açıya düşmüyorum... sadece limitimi öğrendim.. ben son sürat seven biri değilim... atak ve viraj severim.. çok keyifli..:D

Yer
izmir
motorda yatmadan zaten dönemezsin:) evet her motor yatar, bazıları biraz daha yatar ( lastik ebadı ayırt edici unsur),kimileri dahada yatar , işte onlar bazen geri kalkamaz :) sana nacizane tavsiyem; peglerini rahat bırak :)

Yer
İstanbul/Sarıyer
Nezih dostuma katılıyorum lastik unsuru çok önemli. Ancak sadece lastik ebadı değil tabiki lastiğin kalitesi de önemli Serkan arkadaşımızın belirttiği gibi. Lastik sertlik derecesi çok önemli. Örneğin keeway modellerinde özellikle superlight ve shadow du sanırım (250 lik olan) Kesinlikle ve kesinlikle yatırılamıyor. Kıç hemen atmaya başlıyor. Çünkü lastikler oldukça sert ve yeteri kadar tutunamıyor. Lastik çok önemli.

Yer
izmir
virajda lastikle bitmiyor iş Cüneyt kardeşim, lastiğin jant ebadı , lastiğin durumu , yolun durumu , havanın durumu ve hatta moral durumu bile etken faktörlerdir...Ama tabiki lastik önemli , yumuşak lastik yolu daha iyi kavrar ama pahallı ve çabuk eskir..

serkan thundercat

Forum Bağımlısı

polat

Forum Bağımlısı
Yer
Yalova
serkan kardeşim anlat şu virajı apexi virajın çıkışına yaklaşmayı eş dost öğrensin
Birde video koyabilirsen harika olur görsel öğreti her saman daja kalıcı diye düşünüyorum

serkan thundercat

Forum Bağımlısı
serkan kardeşim anlat şu virajı apexi virajın çıkışına yaklaşmayı eş dost öğrensin
Birde video koyabilirsen harika olur görsel öğreti her saman daja kalıcı diye düşünüyorum
sonra kötü örnek oluyosun lafları falan olabilir abi.. ben sadece bişeyi paylaşmak istedim.. 2 sene sonunda sanırım iyice sevdik birbirimizi motorumla.. o kadar güzel sola bi virajdı, araba yoktu ve güvenli idi ki zaten sol pegim de sesi verdi.. niye yalan söyleyim, düşmeyi göze almıştım.. tabi Allah kimseyi düşürmesin ayrı mevzu.. ben yatar mı diye merak etmiştim lastiklerin yanak bitişlerine kadar.. küçük parmağım kadar yer kalırdı son 1 senedir.. meğer onuda yatırınca zaten pegler limit veriyomuş.. çok şükür..

Yer
İstanbul/Sarıyer
Tabiki Nezih arkadaşım. Birçok unsur var önemli olan. Ancak ben ilk olark üstünde gittiğimzi iki yuvarlağı öncelikli gördüğüm için sadece lastik konusunu söyledim. Katılıyorum dediklerine.

Yer
Zonguldak
Kullandığı motosikletin limitlerini bilmek güzel bişey olsa gerek.
Ancak bu limitleri aşmak ya da aşmaya çalışmak bence har zaman için tehlike demektir.
Tabi herkes kullandığı motosikletin limitlerini öğrenmek ister.
Ama bu limitleri öğrenmek için lütfen yoğun trafik olan bir yolu seçmeyelim.
Serbest, trafiği yok denecek kadar sakin bir yol seçelim ve o yolda deneyelim.
Bu hem bizim hem de o yolda seyretmekte olan birçok kişinin güvenliği için olacaktır.

serkan thundercat

Forum Bağımlısı
Kullandığı motosikletin limitlerini bilmek güzel bişey olsa gerek.
Ancak bu limitleri aşmak ya da aşmaya çalışmak bence har zaman için tehlike demektir.
Tabi herkes kullandığı motosikletin limitlerini öğrenmek ister.
Ama bu limitleri öğrenmek için lütfen yoğun trafik olan bir yolu seçmeyelim.
Serbest, trafiği yok denecek kadar sakin bir yol seçelim ve o yolda deneyelim.
Bu hem bizim hem de o yolda seyretmekte olan birçok kişinin güvenliği için olacaktır.
tam olarak anlattığın yerde , anlattığın şekilde gerçekleşiyo abi bu durumlar..

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
ilhan abim saygılar ,
dikkatine de teşekkürler
serkanım böyle şeyler gaz verir pek cok kişiye
edindiğin tecrübelere eyvallah da senin motor bence benim bisiklet kadar yatmıyordur bence o yüzden dikkat senin de dediğin gibi... ;)

serkan thundercat

Forum Bağımlısı
ilhan abim saygılar ,
dikkatine de teşekkürler
serkanım böyle şeyler gaz verir pek cok kişiye
edindiğin tecrübelere eyvallah da senin motor bence benim bisiklet kadar yatmıyordur bence o yüzden dikkat senin de dediğin gibi... ;)
valla örnek alacaklar ise tam korumalı ve aynı makina ile katetdiğim15.000 km ve 2 yıl tecrübeyi, metzeler lastikleri örnek alsınlar..;) sağolasın..

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
yok serkanım foton herşeyi anlatıyor zaten . ama bazan göz sadece istediğini görüyor o bakımdan. okuyanlara dikkat çekmek amacımız , yoksa yazılanları eleştirmek çok da bize düşmez. anlayışına teşekkürler

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı