2009 BMW S 1000 RR Superbike

Yer
Kadıköy/İstanbul
Bu bir efsane olsa gerek. Tasarım ödülü alması gereken bir motosiklet.

Bu yıl en çok ilgi gören motosikletlerin başında geliyor.

Bmw bu şekilde devam ederse ilerleyen yıllarda bayağı bir avantaj sağlayacak gibi

Tüm sene boyunca süren söylentiler sonunda bir açıklığa kavuştu ve BMW Motorrad resmi olarak 2009 itibariyle tamamen yeni BMW S1000RR serisini piyasaya sunacağını açıkladı. Detaylar hala bütünüyle belli olmamasına rağmen Bavyera firmasının bu yeni 1000cc sıralı 4 silindir motosiklet ile 2009 Dünya Superbike şampiyonasına katılmayı hedeflediği gelen bilgiler arasında.
16 Nisanda BMW Motorrad başkanı Hendrick von Kuenheim tarafından Münih'te yapılan açıklamada BMW'nin hedeflerinden birinin de 2012 yılına kadar satışlarını yüzde 50 arttırarak 150,000 adete yükseltmek olduğunu bildirdi. Bu büyümenin bir parçasını yeni superbike serisi ile yapmayı, satış pastasının büyük payının ise enduro segmentinden beklendiğini söyledi.

Superbike segmentinde pastanın %85 ine sahip olan Japon firmalarıyla yarışmanın zorluğunun farkında olan ekip başkanı, Japonların bu segmentte kendilerinden tecrübe olarak 20 sene önde olmalarının bir dezavantaj olmasına rağmen yarışma ruhunun kendilerini hırslandırdığını söyledi.

Firmanın bu şampiyonalarda öncelikli beklentisi ilk sene içinde ilk 10 arasına girmek ve ilerleyen yıllarda üst derecelerde yeralmak. Yeni Superbike'ta yeralması beklenen önemli değişiklikler ise BMW Duolever ön süspansiyon yerine daha geleneksel modelin kullanılması, silindir başlarında yeni bir teknoloji ve BMW'ye özel bir 'traction control' sistemi.

Küçük bir video http://video.google.com/videosearch?q=bmw+s1000rr&emb=1&aq=f#q=bmw%20s1000rr&emb=1&aq=f&start=0

2009 BMW S1000RR

http://img75.imageshack.us/img75/2718/2009bmws1000rr5dm7.jpg

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
gerçekten heyecan verici.. mükemmel bir motosiklet.. bmw.nin o soğuk ve sıkıcı (özelliklede yeni versiyonlarda) tasarımları gibi değil ben ilgi çekeceğini düşünüyorum

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
Bende sizler gibi bu motosikletin Türkiye'de fiyatının gölgesinde kalacağını düşünüyorum...

Böyle bir vergi sistemi olduğu sürece biz sadece bakmakla yetiniriz malesef...

Hakan Çıtır

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
valla ulaş deli makina tabi bmw bu işte ciddi şekilde ilerliyor sanırım buda race m3 :) paylaşım için teşekkürler ha bu arada ulaş kardeşim sana geldim sen fuar hazırlıkları için gitmişin yerini çok beğendim o tarafa yolum düşerse uğrayacağım

Yukarı