23 nisan kutlaması

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere armağanı olan Milli Egemenlik ve çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, Vatanım ve Milletim adına hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan temenni ediyorum. Beğensek de beğenmesek de, "öteki'nin" fikirlerinin, inançlarının, kimliğinin, zaaflarının ve diğer insani vasıfları artık kabul edilen, empati kurulan, tahammül edilen ve hakaret edilmeyen bir topluma dönüşmenin arzusu ve hasreti içindeyiz. Tüm dini ve milli bayramlarımızı bu manada birer fırsat olarak değerlendirmemiz gerektiğini düşünerek siz forum arkadaşlarımı ve tüm vatandaşlarımı sevgiyle kucaklıyorum.

Yer
Şişli, İstanbul
sadece adı kalmış olsa da ULUSAL EGEMENLİK bayramını kutluyorum herkesin. Memleketin her tarafı üslere tahsis edilmiş iken daha bugünlerde İsrail'e yeni bir üs verilmek üzere anlaşmalar yapılırken, ulusal egemenliğin sadece kağıt üzerinde kaldığı bugünlerde, bu bayramı sözde kutlamanın ne kadar anlamlı olduğunu sorgulama davet ederek herkesi bu anlamlı olduğunu düşündüğüm günün bir gün gelip anlamına uygun bir şekilde kutlanabilmesini diliyorum.

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
sadece adı kalmış olsa da ULUSAL EGEMENLİK bayramını kutluyorum herkesin. Memleketin her tarafı üslere tahsis edilmiş iken daha bugünlerde İsrail'e yeni bir üs verilmek üzere anlaşmalar yapılırken, ulusal egemenliğin sadece kağıt üzerinde kaldığı bugünlerde, bu bayramı sözde kutlamanın ne kadar anlamlı olduğunu sorgulama davet ederek herkesi bu anlamlı olduğunu düşündüğüm günün bir gün gelip anlamına uygun bir şekilde kutlanabilmesini diliyorum.
Bugünlük sadece şu bayramımızı kutlasak da yine kilitlenmeye müsait, tartışmalara ve cevap haklarına açık bir hale getirmesek konuyu. "Üsler ve İsrail" adlı bir konu açın isterseniz.

Yer
Şişli, İstanbul
herkesin yazdığı her bir cümlede aslında yorumda yaptığının farkındasınızdır sanırım. Herkesin hassasiyetleri vardır ve olmalıdır doğal olarak . Bu ülkede gün geçtikçe, esnek çalışma adı altında getirilen şartlarla, çocuk sömürüsünün arttığı, dini kuralların yaşamımıza sokulmaya çalışılarak, sorgulanmaması gereken, doğal kurallarmış gibi algılatılmaya çalışıldığı günümüzde kimileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin kutlamada dahi dini vurgular yapıyorsa ve hala Allah'tan birşeyler umarken kimse birşey demiyorken sizin benim söylediklerime karşı yazdıklarınızın hiçbir anlamı olmadığını ve gereksiz bir yorum olduğunu belirtmek zorundayım. Bende buna karşılık Cenabı Allah ve 23 Nisan konulu bir başlık açın diyebilirim size aynı anlayışla . :) ama bunun pek anlamlı olacağını düşünmüyorum doğrusu ifade edebildiğimi düşündüğüm gerekçelerle...

Yer
BAŞKENT
Umıt bey sızı uyarıyorum lutfen konuyu herseferınde siyasıleştırmeyın burası motosıkler forumu eğer tartışma ıstıyorsanız sıyaset forumlarıda var oralarda yapabılırsınız

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
bu arada aynı hassasiyetin toplumun dönüştürülmesi, bağımsızlığın yok edilmesi esnasında yapılanlara karşı da oluşmasını ve gösterilmesini dilerim.
Peki kardeşim. Özür dilerim. Sanırım ben senin kadar hassas ve duyarlı değilim. Cahilliğime verirsin artık.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
ARKADAŞLAR

Bu akşam TR Riders'in Motosikletli korteji var.Vakti müsait olanları bekleriz.
Kortej mesajını aynen kopyalıyorum.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ
SAAT 18.00 DEN İTİBAREN CADDEBOSTAN BELTURDA TOPLANIYORUZ. **MOTORLARINIZI TEMİZCE YIKAYIN BAYRAKLARINIZI TAKIN BİZ KATILAN DİĞER GURUPLARDAN AYRI OLARAK SÜRÜŞ YAPACAĞIZ O YÜZDEN YELEĞİ OLANLAR MUTLAKA GİYSİN **
ZAMAN BİRLİK OLMA ZAMANI CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR.
Saat 19.00 DA BELTURDAN HAREKET EDİLECEK ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZI BEKLEYECEĞİZ.
HAYIRLI GÜNLER SAĞLIKLI SÜRÜŞLER

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
ARKADAŞLAR

Bu akşam TR Riders'in Motosikletli korteji var.Vakti müsait olanları bekleriz.
Kortej mesajını aynen kopyalıyorum.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ
SAAT 18.00 DEN İTİBAREN CADDEBOSTAN BELTURDA TOPLANIYORUZ. **MOTORLARINIZI TEMİZCE YIKAYIN BAYRAKLARINIZI TAKIN BİZ KATILAN DİĞER GURUPLARDAN AYRI OLARAK SÜRÜŞ YAPACAĞIZ O YÜZDEN YELEĞİ OLANLAR MUTLAKA GİYSİN **
ZAMAN BİRLİK OLMA ZAMANI CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR.
Saat 19.00 DA BELTURDAN HAREKET EDİLECEK ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZI BEKLEYECEĞİZ.
HAYIRLI GÜNLER SAĞLIKLI SÜRÜŞLER
Anadolu yakasındayım. Tesadüfen motorla geldim.Çok hazırlıklı değilim ( Bayrak vs. ) ama yine de orada olmaya çalışacağım.

Yer
Şişli, İstanbul
Umıt bey sızı uyarıyorum lutfen konuyu herseferınde siyasıleştırmeyın burası motosıkler forumu eğer tartışma ıstıyorsanız sıyaset forumlarıda var oralarda yapabılırsınız
tarzınızı doğru bulmuyorum ve moderatör olarak bu tarzda bir uyarıda bulunabilme hakkınızın olduğunu da düşünmüyorum. eğer bir sorun var ise doğru bir ifade ile açıklarsınız durumu ve ilgisiz sohbetlere, konu ile ilgisiz tüm konulara engel olursunuz. konuyu siyasi yerlere çekmek vs. gibi anlamsız gerekçelerle kimseyi uyaramazsınız. bu forumda benim tarafımdan kimseye ya da bir zümreye saygısızlık yapılmadı, yapılmayacaktırda. dolayısıyla burada yaptığınız gibi "uyarıyorum sizi" gibi bir ifade ile ancak kendinizi ispat ettiğinizi sanırsınız. benim için ötesi yoktur bunun.
Eğer değerli olduğunu düşündüğüm bu forum sitesinde moderatörseniz bunu hakkıyla yapmanızı öneririm ya da eğer bu duruma başkaları tarafından da karşı çıkılmıyor ise bu forumdan çıkmayı gönüllü olarak ben tercih ederim. bu tarza sahip bir moderatörün demesiyle değil.

Yer
BAŞKENT
tarzınızı doğru bulmuyorum ve moderatör olarak bu tarzda bir uyarıda bulunabilme hakkınızın olduğunu da düşünmüyorum. eğer bir sorun var ise doğru bir ifade ile açıklarsınız durumu ve ilgisiz sohbetlere, konu ile ilgisiz tüm konulara engel olursunuz. konuyu siyasi yerlere çekmek vs. gibi anlamsız gerekçelerle kimseyi uyaramazsınız. bu forumda benim tarafımdan kimseye ya da bir zümreye saygısızlık yapılmadı, yapılmayacaktırda. dolayısıyla burada yaptığınız gibi "uyarıyorum sizi" gibi bir ifade ile ancak kendinizi ispat ettiğinizi sanırsınız. benim için ötesi yoktur bunun.
Eğer değerli olduğunu düşündüğüm bu forum sitesinde moderatörseniz bunu hakkıyla yapmanızı öneririm ya da eğer bu duruma başkaları tarafından da karşı çıkılmıyor ise bu forumdan çıkmayı gönüllü olarak ben tercih ederim. bu tarza sahip bir moderatörün demesiyle değil.
Konunun amacı forumdakı kışıler arası bırbırımızın bayramını kutlamak Sizin yazdıgınız yorumda ben bunu goremıyorum
sizinle tartışma içerısıne gırmek ıstemıyorum eğer benım hakkımda bır şikayetınız varsa forumdakı yonetıcılere ozel mesaj atarak belırtınız onlar geregını yapar

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Sevgili Ekrem kardeşim biraz sert ve gereksiz bir uyarı olmadı mı?..
Bu ülkenin ve toplumun bireyi olarak bazı ulusal konularda hassasiyetimizin olması doğal değil mi?.Günlük yaşamımızın neresinde siyaset yok ki?.Siyasetle ilgilenmezsek koyunlardan,kedilerden farkımız olmaz..Bizim yaşam şartlarımızı,geçim,aş,iş şartlarımızı,geleceğimizi siyasetçiler dizayn ediyorsa,bizim de onlarla ilgilenme ve eleştirme hakkımız olur..
Burasının bir motosiklet forumu olduğu doğru ancak yaşam yalnızca motosiklet demek değildir..Ümit de son günlerdeki siyasi ortamdan etkilenip,toplumsal ve ulusal kaygılarını da dile getiren bir kutlama mesajı yazmış..
Bence daha olumlu ve kırıcı olmıyan bir üslup kullanılabilir,hatta Ümit'in bu mesajına uyarı bile gerekmezdi..Sanırım Mustafa ile polemik olduğunu düşünerek gerek duydun..
Aslında Mustafa arkadaşın da farklı düşüneceğini sanmıyorum,o sadece polemik konusu olabilir diye uyarıda bulunmak istemiş.. Ümit'in kaygılarına ben ve benim gibi üyelerin çoğunluğunun katıldığına eminim..

Ben de Ulusal Egemenlik Bayramı'mızı kutlar,daha büyük coşku ile kutlayacağımız günler dilerim!..
Sanal da olsa dostluklar bitmesin..
Sevgiyle kalın..

Motosiklet severlerin biraraya geldiği bu forumda neden tek konu motosiklet olsun ki?Sizce motosiklet severlerin biraraya geldikleri zaman motosiklet dışında konuşacakları bir konu yok mudur?Altını çizerek yazıyorum; burası motosiklet forumu değil, motosiklet severlerin forumudur.Saygılar...

Yukarı