250 CC Chopper/Cruiser - Skygo Sg250 hakkında

Yer
İzmir
Birikmiş paramı kullanarak ucuz bir motosiklet almak istiyorum. :) 177 boyum var, zayıf biriyim, ve 4k-6k arası 2006 model 20.000 km civarı motosiklet buldum. Asla bu ülkede motosiklete 6000TL den fazla vermem. Durumlarının iyi olduğunu şuan için bir sorunlarının olmadığını öğrendim. Hız meraklısı değilim. 100-110 gayet makül. Gitmez hızlanmaz derseniz diye diyorum. İzmir,Bornova içerisinde kullanıcam. Nadiren başka ilçelere giderim. 2-2,5 yıl daha türkiyedeyim. Belki biraz daha erken ayrılma ihtimalim var. giderken satmakla uğraşacağım bir şey aramıyorum. Böyle bi motosikleti zaten satmakla uğraşmam. Türkiye içerisinde çok az para bırakıp harcayacağım şeyler aradığım için şu kadar daha ver şunu al demeyin lütfen :)

Sadece Bornova içinde bineceğim, trafiğin yoğun olduğu saatlerde kullanmayacağım ve keyfe keder chopper/cruiser sürmek istediğim bir motosiklet olarak SKYGO SG250'yi görüyorum. Sizler ne dersiniz? alçak oturma pozisyonu ağırlığı daha az hissetmemizi sağlıyormuş doğru mudur? Bir parçası bozulursa bildiğim kadarıyla neredeyse tüm çinli modeller aynı/benzer parçaları kullanıyormuş.Doğru mudur? Anlayacağınız üzere motosikletler hakkında az bilgisi olan biriyim.

Tekrar söylüyorum ben bunu sadece Bornova ve kampüs içinde kullanıcam. Yoğun trafik saatlerinde sürmem muhtemelen. Asla 2006 model çinli bir cruiser ile uzun yola çıkmam. Yağmurlu havada sürmem. Yani motorun zorlanacağı, beni tehlikeye atacağı durumlarda kullanmayacağım. Ekipmanlarımla birlikte, vakit geçirmek için turlayıp kahve içmeye gideceğim okula gideceğim bir araç istiyorum. Scooter - commuter önermeyiniz lütfen, iyi forumlar :)

Yukarı Alt