4500 devirde boğulma

Yer
istanbul
Merhaba Arkadaşlar bende 151 rs var bu akşam motoru çalıştırdıktan sonra giderken motor 4500 deviri geçtiğinde sesi değişiyor ve hızlanmıyor öyle kalıyor sürat artmıyor tıkanıp kalıyor sizce neden yapabilir hava filitresi yeni buji yeni

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Merhaba Arkadaşlar bende 151 rs var bu akşam motoru çalıştırdıktan sonra giderken motor 4500 deviri geçtiğinde sesi değişiyor ve hızlanmıyor öyle kalıyor sürat artmıyor tıkanıp kalıyor sizce neden yapabilir hava filitresi yeni buji yeni
Aynı mesajı iki ayrı yere yazmak yerine ilk mesajınız kendinizi tanıtmakla başlasaydı daha iyi olurdu.
Siz tanıyabilirmiyiz.Kim bizden yardım istiyor.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Yakıtla alakalı bir konuya benziyor.Yakıt aldığınız yerde bir sorun olmuş olabilir yada motoru yıkarken benzine su kaçmış olabilir.En yakın zamanda yetkili servise müracaat edin.Sorun büyümeden çare bulmak daha ekonomik olur.

Yer
Samsun / Havza
Aynı motordan bende de var o sorunu yaşadım hava filtren yeniyse bujilerin yeniyse hava filtresi takılan yerin kenarları süngerle kapatılmıştır. O süngerleri çıkardıysan motor fazla hava alıyor boğuluyor yada bunlara yağ bulaşmış deyip de değiştirdiysen fazla tıkamış ve motora giden havanın yetersiz olmasına neden olmuş olabilirsin. Ben aynı sorunda usatama götürdüm ve hava filtresinin yanındaki süngerleri kendisi ayarladı birdahada aynı sıkıntı olmadı. Tabi taktığın hava filtreside önemli tekrar değişmende fayda var

Yukarı