5 Kasım gecesi Bostancı sahil yolundaki kaza

Bozkurthakan

Kıdemli Üye
Kayıt
12 Ağustos 2008
Mesajlar
175
Beğeniler
176
Yaş
120
#1
Pek saygın motosikletsever kardeşlerim.Dünden önceki gece yani 5 Kasım gecesi ben dahil 4 kuzen(3 kız Bir erkek) Maltepe'de motorcu bir kardeşimizin dükkanında buluştuk.
Asuman ve Eda adlı kuzenlerimde V-Storm,Duygu adlı kuzenimde Transalp ve bende de Siyah Vara vardı.
Saat:22:30 gibi dükkandan ayrıldık.Duygu eve gitmek üzere Kadıköy'e sahil yolundan çıktı.Bizde 3 amca çocuğu Pendik yoluna yöneldi.
Duygu Bostancı'ya doğru giderken sahilde çevirme yapan polis ekibi kuzenime de dur diyor.Fakat o anlamıyor.Sol şeritten gittiği için ve polis o geçerken son anda dur dediği için anlamakta zorluk çekiyor.200 metre gittikten sonra yavaşlıyor ve motoru ters çeviriyor.Polisin yanına gitmek için.
Ama aptalca heyacana sahip olan 2 genç yunus polis motorlarına atlıyorlar ve basıyorlar.O anda kuzenimin döndüğünü görünce artık ne akla hizmetse silahıyla ateş ediyor.7 el ateş eden polis hemen vücuduna 4 kurşun isabet eden kuzenimin yanına gidiyor.7 kurşundan 4'ü vücuduna isabet eden kuzenim yere düşüyor.

Tanrıya şükürler olsun ki kuzenim son anda müdaheyle kurturdu.Ben hastaneye gelen polislerin 3'ünü dövdüğüm için geceyi içeride geçirdim.Dövdüğüm polislerden biri de oymuş bilseydim daha kötü olurdu.Sırf polis oldukları için dayak yediler.
2 polis memuru R.Ş. ve T.U.(İsim veremiyorum) tutuklanarak cezaevine konuldular ve meslekten men edildiler.Aynı ceza buna göz yuman 7 polise daha kesildi.

Eğer ben bir şehit polis kardeşi olmasaydım bu cezaların hiçbiri gelmezdi.Rahmetli ağabeyim bir dönem Cerrah denen pala bıyıklı müdürün eskortunda bulunduğu için o polislere bu ceza geldi.Buna eminim.

Bu ilk kez bizim başımıza gelmiyor kardeşlerim.1 hafta önce bir polis memuru Dur ihtarına uymayan bir genci kafasından vurarak öldürdü.Ben bundan 3 yıl önce Beşiktaş'ta beni çeviren ve evraklarım tam olmasına rağmen motorumu bağlamak isteyen polis memurunu bıçakladım diye 4 ay cezaevinde yargılanırken yatmıştım.
Sizde tv'lerde duymuşsunuzdur.Ağabeyimin çok yakın bir trafikten arkadaşı rüşvet yemeyi reddedince 3 polis amiri tarafından dövülmüş ve kardeşimiz bu 3 amirini olay yerinde öldürmüştür.
Bunun gibi sayısız olay.Soruyorum Türk polisine ne oluyor?Polisi zaten oldum olası sevmem ve kendimi geçti babam bile 45 senedir birgün polisi severim lafını duymadığını söylüyor.
Hele ki genç Yunus polisler hadlerini çok aşıyor.O üniforma onlara ne hissettiriyor bilemem ama polis ayağını denk alsa iyi olur.Yoksa böyle çok kan akar.Çok genç gider.

Ben bu olaylardan sonra devlete ödediğim vergilerin bir çoğunu iptal ettirdim.Kartal ve Beşiktaş şubelerimiz hariç aile olarak bütün işyerlerimizi kaçak çalıştıracağız.Milyon dolarlar harcayarak açtığımız Honda,Yamaha,Kawasaki,Suzuki ve bir çok markanın bayilikleri ve servisleri bunu yapıyor.Benim bütün ailem ayda yaklaşık 400 Bin YTL(400 Milyar lira) vergi öderken ne diye bunu yapıyoruz?Kızlarımızı gençlerimizi rahat rahat vursunlar diye mi?Gelsinler bakalım ne yapabilecekler?


Cumhuriyetimizin 85.yılındayız.Yüce Başbuğ Atatürk bize bu cumhuriyeti emanet edeli bunca zaman oldu.Her gün kötüye gittik ve 20 yıl sonra bu devletin varlığı bile şüpheli.
Ve ben bu ırka mensup olmaktan gurur duyarken bu devlette yaşamaktan utanç duyuyorum.
 

Turgay

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Haziran 2008
Mesajlar
1.499
Beğeniler
843
Yaş
35
Yer
İstanbul
#2
Hakan kardeşim Çok sinirlendim. Kuzenine yapılan bu davranış hepimize yapılabilirdi. Hani o kadar sinir oldum ki rütbemin forum polisi olmasından dolayı oradaki polis kelimesinden dahi rahatsız oldum. Çok büyük geçmiş olsun kardeşim.

Bir ara yanına geleyim, bu hafta sonu olabilir. Daha detaylı konuşuruz. elimden gelen desteği sunmaya da hazırım hakanım; çok geçmiş olsun
 

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
9 Ekim 2007
Mesajlar
5.996
Beğeniler
3.100
Yaş
51
Yer
İstanbul-Çamlıca
#4
Kardeşim çok geçmiş olsun, valla okurken tüylerim diken diken oldu. Nasıl bir memlekette yaşıyoruz ya. İstanbul değil sanki dağ başı. Kuzenine acil şifalar dilerim.
 

İlhan.Aydınlıoğlu

Forum Bağımlısı
Kayıt
29 Kasım 2007
Mesajlar
531
Beğeniler
320
Yaş
64
Yer
Zonguldak
#5
Ailece hepinize geçmiş olsun.
Malesef Türk polisinin keyfi uygulamaları bunlar. İnsanlık dışı bir davranış.
Böyle olayları duyunca yaşadığım yerin Türkiye olduğundan şüphe ediyorum.
Polisleri yetiştiren okullarda insan pisikolojisi diye bir ders olduğunu biliyorum. Onlara sormak lazım bu derslerde vatandaşa böyle mi davranmaları öğretiliyor.
Televizyonlarda gazetelerde görüyoruz. Bazı diktatörlükle yönetilen ülkelerde bu tür olaylar oluyor. Kendi ülkemizde olmasa dahi içimiz yanıyor. Çünkü zulüm yapılan insandır sonuçta.
Ben de 23 yıl memurluk yaptım masa başında, Sürekli de yaptığım iş nedeniyle halkla iç içeydim. Ama bir kez de bir vatandaşı azarladığımı dahi hatırlamıyorum. Bundan da gurur duyuyorum.
Bizim ülkemizdeki memurlar hangi resmi dairede olursa olsun o makamda niye oturduklarının bilincinde değiller. Sanırım bu davranışları da o yüzden. Devlet bazı makamlara getirdiği memurları insanlara yardımcı olmaları için o makamlara getiriyor ve bu nedenle maaş veriyor. Yoksa bulundukları makamların kendilerine sağladığı bazı ayrıcalıkları kendi kafalarına göre uygulasınlar diye değil.
Kısacası amir olsun memur olsun ne olursa olsun ister en alt kademede isterse en yüksek kademede görevli olsun ama önce insan olsun. Eğer insan olursa karşısındakinin de insan olduğunu görecektir.
Tekrar geçmiş olsun diyorum.
 
Kayıt
1 Ağustos 2008
Mesajlar
44
Beğeniler
23
Yaş
29
Yer
İstanbul
#6
çok geçmiş olsun kardeşim valla bu polislerin ileri gittiğini haberlerden falan duymuştumda bu kadar ileri gittiklerine ilk defa tanık oldum hele ki bu tanıdığım birisinin başına gelmesi beni çok üzdü allah şifa versin inşallah kuzenin en kısa zamanında sağlığına kavuşur
 

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Kayıt
4 Eylül 2008
Mesajlar
629
Beğeniler
275
Yaş
34
Yer
atasehir,Istanbul
#8
aman Allahım bu herifler af edersiniz ama manyaklar sonuna kadar haklısın bozkurthakan özellikle bu genç polisler ipin ucunu kaçırdılar ne demek ateş açmak vatan hainnimi bu ateş açtığınız insanlar yani sinirden doğru dürüst cümle bile kuramıyorum şu an.Büyük geçmiş olsun.
 
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesajlar
165
Beğeniler
80
Yaş
55
Yer
Kilis
#9
Çok geçmiş olsun ..Bu gibi katil ruhlu insanlara mesleği ne olursa olsun en ağır cezalar verilmeli..bir canı almanın ne kadar kolay olduğunu sanıyor bu beyinsiz ,,geri zekalı dangalaklar..bir cana kastın bedelini çok ağır ödemeleri lazımki ,,diğerleri başka canlara kastetmesin..
 

A.HAMDİ

Organizatör
Kayıt
9 Mart 2008
Mesajlar
1.106
Beğeniler
472
Yaş
66
Yer
SİNOP-ANKARA
#10
sevgili kardeşim çok geçmişler olsun,
anlattıkların sanki film gibi. allah kimselere yaşatmasın,
sana ve yakınlarına sabır dolu günler dilerim.
bölücülere bile son derece müsamahalı olan polisin size karşı nedeni belli olmayan bir tepkileri olmuş, hayretle karşılıyorum?????
sağlıklı ve sabır dolu günler dilerim,
 
Kayıt
23 Ekim 2008
Mesajlar
1.760
Beğeniler
981
Yaş
42
Yer
ANKARA
#12
Bu memlekette vatanı bölmek isteyen hainler açık açık pkk yı desteklerken, bu ülkenin güneydoğusunda isyanlar devam ederken, bu ülkeyi bölmek isteyen hainler heryerde rahat rahat konuşabilirken kimse birşey yapmıyor açıp ağzını iki laf bile etmiyor..
Yazıklar olsun yazıklar olsun böyle polisede, ses çıkartmayan herkezede.. Ne demek ya geç duruyor sonra dönüyor iki tane üzerine üniformayı giyince bi halt zanneden gerizekalı kurşın sıkıyor hemde yedi el.. Yazıklar olsun...
Adamlar ellerinde uzun namlulu silah isyan çıkartıyorlar doğuda bir tek güvenlik görevlisi bunların üzerine ateş açmıyor.. Motosiklet le giden birine 7 el kurşun sıkılıyor...
Ne denirki büyük geçmiş olsun çok üzüldüm herkez çok üzülmüştür..

Birşeyler yapmak lazım tepkisiz kalmamak lazım, çok üzüldüm çok sinirlendim.. Yazıklar olsun böyle polise suçsuz yere adam vururlar, nezarethanede grup sex yaparlar yazıklar olsun yaaa çivisi çıktı bu memleketin..
 
Kayıt
27 Haziran 2008
Mesajlar
9
Beğeniler
5
Yaş
51
Yer
hong kong
#14
cok gecmis olsun , gercekten cok uzucu bir olay , polisin ne yapmak istedigini anlamak zor , kendilerini amerikan filmlerine cok kaptirmislar , kaldiki filmlerde bile durmadi diye kimseyi yaylim atesine tutmuyorlar .Vucuduna 4 kursun isabet eden kuzeninin hayatta olmasi bu olaydaki en sevindirici nokta .ins. bu tip haberleri artik duymayiz ..
 

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Kayıt
8 Eylül 2008
Mesajlar
2.779
Beğeniler
1.438
Yaş
45
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
#15
kardeşim çok geçmiş olsun umarın kuzenin en kısa zamanda eskisindende sağlıklı bir şekilde aramıza döner yaşadıklarının insanlıkla hiçbir alakası yok malesef haddini fazlasıyla aşmış eskilerin bir lafı var : 3 kuruşluk adama 5 kuruşluk yetki verirsen böyle olur..
aslında sorun malesef motosiklet hakan kardeşim ister kabul edin ister etmeyin motosiklet ülkemizde ne yazıkki serseri aracı it kopuk tayfasının vasıtası olarak görülüyor bu mantalite değişmedikçe bu tür olaylara malesef daha çok rastlarız kaskı emniyet için değil sanki suç işleyecek kendini gizleyen maske gibi gören polis olaya tuz biber ekiyor
ben bu konuda zaten çok doluyum hakan kardeşim zamanında rahmetli babamda motosiklet alacağım zaman oğlum git araba al ne o serseri gibi demişti ben bunu değiştirmiştim motorun bir alternatif ulaşım aracı olduğunu anlatmıştım herkezi değiştirebilrisek sorunu çözeriz..
tekrar geçmiş olsun kardeşim yapabileceğimiz bir şey varsa yanındayız bilmeni isterim
 
Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
3.159
Beğeniler
4.272
Yaş
42
Yer
Kadıköy/İstanbul
#16
Öncelikle büyük bir geçmiş olsun.Bu nasıl bir iştir nasıl bir mantıktır. Anlamak mümkün değil.

Geçenlerde böyle bir olay yaşanmış ve ne yazıkki gencecik bir arkadaşımız öldürülmüştü.

Bir cana bu kadar rahat kıyılabiliyorsak kimbilir ne canlar gitmiştir.

Bu kart gideceği yeri iyi biliyor

images.habervitrini.com/haber_resim/hakem_kirmizi_kart
 

Metin

Forum Bağımlısı
Kayıt
19 Nisan 2008
Mesajlar
4.039
Beğeniler
1.618
Yer
istanbul
#17
Böyle bir olaya inanamıyorum,iğrenç bir şaka gibi geliyor,gerçek olduğunu kabullenmek gelmiyor içimden,mantık ve insanlık dışı...Çok çok geçmiş olsun Hakan kardeşim...
 
Kayıt
23 Ekim 2008
Mesajlar
1.760
Beğeniler
981
Yaş
42
Yer
ANKARA
#19
Bozkurthakan hocam lütfen bizleri kuzeninin sağlığı hakkında bilgi ver...allah kuzeninin yardımcısı olsun, hemen iyileşsinki ikitekere tekrar binsin.. bütün yaşananlara inat motosiklet sevdasına, hayat sevdasına kaldığı yerden devam etsin..

polislerin ifadelerine ulaşma şansın oldumu ne demişler acaba ifadelerinde, bu vatan hainiydi biz bunu hissettik yada üzerinde bomba vardi gelip bizim yanımızda patlatacak zannettik falan demişler.....

motosikletliye 7 el kurşun sıkan gerizekalılar acaba memuriyet hayatları boyunca motosikletle istanbulun malüm mahallerinde devriye attılarmı hiç zannetmiyorum...hangi bölücüye dokunabilmişler bu memur arkadaşlar merak ediyorum..

tekrar allahtan acil şifalar diliyorum kuzenine....
 
Yukarı Alt