600cc ve üzeri...

Yer
Çorum/Osmancık
600 cc ve üzeri en az yakan motorsikletler hangileri ve kaç litre yakıyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Yer
Çorum/Osmancık
Abi benim F650 şehiriçinde ekonomik kullanımda 5,7 litre yakıyor. Dakar kullanan bir kişiyle konuştum onunkide 5,5 litre yakıyormuş. Ben o fabrika çıkışlarına inanmamaya başladım.Çünkü başka F650 kullananlara da sordum şehiriçinde 5,5 litreden aşağı yaktığını duymadım. Bilmiyorum duyan yada şahit olan var mı??:)

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Motoru satın aldığım kişiylede hala görüşüyoruz. Onu aradım biraz önce. 350-400km arası yol yaptığını ve 4 ile 5 lt arası yaktığını söyledi. Henüz ben yeni olduğum için test edemedim. Kendisi eğitmenimlede arkadaş olup, muhtemelen aynı mekanlara takılacağımız içinde yanlış bir beyanda bulunmaz diye düşünüyorum. Sadece bilgi olarak paylaşmak istedim.

Yer
Çorum/Osmancık
Abi bu değerlerin şehiriçi olduğundan emin misiniz? Uzun yolda 80-90 hızla 5 litreden az yakıyor hatta 4 litre yaktığını söyleyenlerde var. Ben henüz deneyemedim ama çevreyolunda 90 la gidince zaten motor hiç zorlanmıyor. Benim dediğim değerler şehiriçi tüketim değerleri!!!

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Vallahi bana söylediği o. Nettede bakındım benim verdiğim değerlere yakın söylüyorlar. Ama test etmedim yalan olmasın

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Bence BMW yi kullanan dan kullanana değişir bakım çok önemli. Bizim forumda biri 6-8 LT.aşağı düşüremiyordu.Ama onun sorunu biraz farklıydı sanırım birden yakmaya başlamış ilk zamanlar 4-4.5 civarıymış ,araştırıyordu en son ne yaptı bilmiyorum.Ama bence 600-700 cc kategorisinde NC700 den az yakanı ne duydum ne gördüm,çok farklı bir motor yapmışlar, bilmeyene üstünde dizel motor var desen yutturursunuz yani :)

Yavuz ÇIBUK

Kıdemli Üye
Yamaha MT03 Şehir içi 4,9 / 5,1 arasında. Şehir dışı 4,3 / 4,7 arasında. Ancak motorun bakımı, rüzgar, binici ağırlığı, varsa artçı veya çanta, direkt etki sebebi...

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
hondanın yeni 700 cc serisi bildiğim en az yakan motorlar. honda jazz ın motorunun yarısı olduğunu söylemişlerdi. 52 hp ve 3,6 lt değerleri gayet doğal geldi bana . zaten motorlar arabalara göre bu kadar hafif olmalarına rağmen neden daha fazla yakıyorlar anlamıyorum. sanırım hız ve devire benzini yediriyoruz...

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
hondanın yeni 700 cc serisi bildiğim en az yakan motorlar. honda jazz ın motorunun yarısı olduğunu söylemişlerdi. 52 hp ve 3,6 lt değerleri gayet doğal geldi bana . zaten motorlar arabalara göre bu kadar hafif olmalarına rağmen neden daha fazla yakıyorlar anlamıyorum. sanırım hız ve devire benzini yediriyoruz...

İleride canavarı satarsam ve param olursa o bakımdan sanırım Yamaha ya kaçıcam. Bnm motor maşallah eski arabam kadar yakıyor ;) ani hızlanmalar devirli kullanmalar yakıyor elimizi. Heee arabada acırdında motorda umursamıyorum:)

Yer
Çorum/Osmancık
İleride canavarı satarsam ve param olursa o bakımdan sanırım Yamaha ya kaçıcam. Bnm motor maşallah eski arabam kadar yakıyor ;) ani hızlanmalar devirli kullanmalar yakıyor elimizi. Heee arabada acırdında motorda umursamıyorum:)
Abi senin eski araba ne kadar yakıyodu ? Her tarafta gs lerin az yaktığı yazıyor. Ben para biriktirmeye başlamıştım bile :D

Yukarı