A1 ehliyet nedir?

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
Selam arkadaşlar benim birkaç sorum olacak bu A1 ehliyet nedir.
50 CC KADAR OLan motorsikletler a1 kapsamına giriyormuş a1 kaç yaş sınırı istiyor her hangi bir bilginiz varmı.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
50 CC KADAR OLan motorsikletler a1 kapsamına giriyormuş a1 kaç yaş sınırı istiyor her hangi bir bilginiz varmı.
Bu linkten
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.
istediğin bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yer
ÇORUM
A1 ile bisiklet kullanırsın:D yani vitessiz motor. A1 ile A2 aynı yaş sınırına sahip git A2 al. A1 için masrafa bile deymez.

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
A1 ile bisiklet kullanırsın:D yani vitessiz motor. A1 ile A2 aynı yaş sınırına sahip git A2 al. A1 için masrafa bile deymez.
Bende a1 in yaş olarak biraz daha alçakta olduğunu düşündüm hemen kafamda hayaller canlandırdım:D Ulan 50 cc bi motor alsam .. yeni karbiretör krank felan derken manyak makine olur felan :D

Yer
ÇORUM
Bende a1 in yaş olarak biraz daha alçakta olduğunu düşündüm hemen kafamda hayaller canlandırdım:D Ulan 50 cc bi motor alsam .. yeni karbiretör krank felan derken manyak makine olur felan :D
Motorsiklet kullananların % 40 nın ehliyeti yoktur.Belkide daha fazla. Ancak bu kendilerine yaptıkları bir kötülük. Sen sabret güvenli sürüş eğitimini de alarak ehliyetini al. Bu motorsiklet sürücülerinin kendilerine yapabilecekleri en büyük iyiliklerden bir tanesi. Sonra 50 100 150 artık senin bileceğn iş:D

Yer
Tekirdağ/Çorlu
50 cc ye kadar motor bısıkletler eğliyetsız kullanıla bılıyor dıye bılıyordum ben

hatta hondatoday motor alıcaktım :( sımdı motoru alsam kullanamazmıyım ?

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
vipsezgin;7765450 cc ye kadar motor bısıkletler eğliyetsız kullanıla bılıyor dıye bılıyordum ben hatta hondatoday motor alıcaktım :( sımdı motoru alsam kullanamazmıyım ?[/quote demiş ki:
Öncelikle tüm mesajı koyu yazmayın.

2918 sayılı Karayolları Kanuna göre bisiklet dahil motorlıbisikletler için (50 cc ye kadar) A1 ehliyeti mecburudur.+ 50 cc ye kadar olan motorlubisikletlerde ve bisikletlerde plaka mecburiyetide vardır.

Yer
Tekirdağ/Çorlu
senol abıcım tsk edrm acıklama için :) yanı sımdı kullandgmz bısıklete bıle eglıyetmı almamız gerkelı? ehliyet kacınılmaz anlasılan ;)

abı koyu yazınca ne oluyor bılmedgm ıcın soruyorum ?

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
senol abıcım tsk edrm acıklama için :) yanı sımdı kullandgmz bısıklete bıle eglıyetmı almamız gerkelı? ehliyet kacınılmaz anlasılan ;)

abı koyu yazınca ne oluyor bılmedgm ıcın soruyorum ?
Öncelikle eski bir üye olduğunuz için üye isminizi kimlikte yazan ile değiştirmeniz gerekiyor

Koyu yazmak bir şey belirginleştirmek için kullanılır.
Sizin mesajınızda belirgenleşmeye ihtiyacı yok.Normal bir mesaj.

yasaya göre bisiklete ehliyet plaka zorunluluğu var ama uygulamada yok.
Ama yine aynı yasaya göre 50 cc ye kadar olan tüm motorlu araçlarda plaka ve ehliyet zorunluluğu var ve uygulamada da var.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
senol abıcm tesekkür ederim bırde ben profil bilgilerimi düzenledim birazcıkın ama ya yabancı dilde yazıyor ayarlar bu kadar oldu :)
Nick, rumuz veya kullancı adı değişimi istekleri bu linkten http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=1436&page=18 yapılmaktadır.
Değer adminimiz sizin isteğinizi hemen yerine getirmeye çalışacaktır.
Lütfen Kimlikte yazılı olan ad soyadını kullanıcı adı olarak kullanın ve değişimide bu yönde talep edin.Siz değiştiremzsiniz.

Yer
İstanbul
eskiden A1 ve A2 diye iki ayrı ehliyet türü vardı diye biliyorum ama su anda sadece A2 veriliyo diye biliyorum.arkadasların dediği gibi al bi A2 kafan rahat olsun

Yukarı