A2 ehliyet almanın bedeli merak edenler için

Yer
ISPARTA
Arkadaşlar 3 temmuz 2010 da sınavım var guncel fiyatı merak edenler vardır o yüzden konuyu açtım..

B EHLİYETİ OLUP A2 ALMAK İSTEYENLER İÇİN ÖDEYECEĞİ BEDEL

Maliye: 78 lira
trafik: 62 lira
yazılı sınav: 40 lira
direksiyon:25 lira
kurs ücreti: 150-350 arası düdüklenmeyin ben 150 lira verdim.

Yer
Çorlu
Herkese merhaba ben yeni üyeyim :)
Bugün eşim için sadece A2 sınıfı ehliyet ücreti sordum, onun B sınıfı ehliyeti var, 550 lira dediler. Sevgili Çağlar söylediğin masrafları düşünce kurs için 350 lira ücret kalıyo, sanırım kazıklanmak üzereyim :(

Ben 190 sürücü kursuna verdim onun dışında vereceğim 78 lira bir harç 62 lirada emniyete kart parası var. 190 ın içinde herşey dahil. kazıklanmayın bana kalırsa. Sıfırdan ehliyet aldım bu arada b yoktu.

Yer
Çorlu
Pazarlık yapacağız artık başka yolu yok. Taksit imkanı da sadece kerdi kartına var ve biz kredi kartı kullanmıyoruz. senet olyı için de taksitler bitince ehliyeti alırsınız diyolar. zaten taksit düşünmüyoruz ama bu para şimdi çok fazla gelmeye başladı. Çorlu'da önerebileceğiniz kurs var mıdır? Fiyatlar genellikle bu aralıkta gidiyo çorluda ama bi umut işte :(

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Pazarlık yapacağız artık başka yolu yok. Taksit imkanı da sadece kerdi kartına var ve biz kredi kartı kullanmıyoruz. senet olyı için de taksitler bitince ehliyeti alırsınız diyolar. zaten taksit düşünmüyoruz ama bu para şimdi çok fazla gelmeye başladı. Çorlu'da önerebileceğiniz kurs var mıdır? Fiyatlar genellikle bu aralıkta gidiyo çorluda ama bi umut işte :(
Sayın Tuğba hanım
Size özel mesajla bir uyarı mesajı attık.Okuyabildiniz mi.
Mesajda anlatılan konu ile ilgili gerekenleri yapmanızı bilhassa rica ederiz.

Yer
BAŞKENT
12 şubat 2011 de sınava gırıcem yazılı harç parası 45 lira oldu herşeye zam geldıgı gıbı bunada geldı 5 lira haberınız ola :)
kursada 190 lıra verdım motor egıtımı de war
tanıdık baska bı kurs yerınde motor egıtımsız 175 e ındıler sızde ona gore ehlıyete yazılın kazık yemeyın

Yer
İzmir
12 Şubat'ta sınava girmek üzere hala kurs sürecim devam ediyor. B ehliyetim vardı, A2 geçişi için 100TL ödedim. Sürüş eğitimi verdiklerini söylediler ancak sonradan kıvırma ihtimalleri olduğunu düşünüyorum. (zaten Honda'nın eğitimine katılmıştım, onların vereceği scooter eğitimini önemsemeyeceğim)

Yer
ankara/polatlı
Bende sakarya deyince ankara sakaryadan bahsediyosun sandım, sonra imzayı gördüm normal sakaryaymış :D

Burada daha iyisini bilmiyorum, belki 100(en iyi ihtimal) , ama onu da bulamamıştım.

Yer
Şişli, İstanbul
16 nisanda yazılı sınav 14 mayısta da direksiyon sınavını verdim. Mecidiyeköydeki merhaba sürücü kursuna gitmiştim. Şu ana kadarki bana maliyeti ;
kurs ile anlaştığım rakam 150 TL,
yazılı sınav öncesi bankaya yatırdığım harç ücreti 45 TL,
direksiyon sınavı önce kursun benden istediği ve ödediğim 50TL .

Kurs ve sınava dair notlarım ise şöyle ; Kursta motorsiklet eğitimi vermiorlardı. Hatta kursun bir motoru bile yoktu. Ders almak istersem saati 50 tl dediler. Yeni değişmiş olduğunu söyledikleri direksiyon sınavı hakkında bir bilgileri de yoktu. Sürüş sınavı sırasında hiçbirimizi geçirmemeleri gerektiği kanaatinde olduğum halde herkesi geçirdiler. Sınav için getirdikleri 99 model titan motosikletin sinyalleri çalışmıyordu. Direksiyonda durumumuzu değerlendirip puan verecek olan hocaların sürücülükle hiçbir ilgileri ve bilgileri yoktu. Anlayacağınız ülkemizde ki bu eğitim sistemiyle daha çok çekeceğimiz var. Motor kültürü falan olmaz ve yerlerde sürünmeye devam ederiz bu gidişle. Karşı çıkılması gereken bir sistemin var olduğunu düşünüyorum. Adam gibi eğitim verilmeli ve hak eden ehliyet alabilmeli ve ilk başta düşük güçlerde motosikletlerle başlanmalı bence.

Yer
hatay
16 nisanda yazılı sınav 14 mayısta da direksiyon sınavını verdim. Mecidiyeköydeki merhaba sürücü kursuna gitmiştim. Şu ana kadarki bana maliyeti ;
kurs ile anlaştığım rakam 150 TL,
yazılı sınav öncesi bankaya yatırdığım harç ücreti 45 TL,
direksiyon sınavı önce kursun benden istediği ve ödediğim 50TL .

Kurs ve sınava dair notlarım ise şöyle ; Kursta motorsiklet eğitimi vermiorlardı. Hatta kursun bir motoru bile yoktu. Ders almak istersem saati 50 tl dediler. Yeni değişmiş olduğunu söyledikleri direksiyon sınavı hakkında bir bilgileri de yoktu. Sürüş sınavı sırasında hiçbirimizi geçirmemeleri gerektiği kanaatinde olduğum halde herkesi geçirdiler. Sınav için getirdikleri 99 model titan motosikletin sinyalleri çalışmıyordu. Direksiyonda durumumuzu değerlendirip puan verecek olan hocaların sürücülükle hiçbir ilgileri ve bilgileri yoktu. Anlayacağınız ülkemizde ki bu eğitim sistemiyle daha çok çekeceğimiz var. Motor kültürü falan olmaz ve yerlerde sürünmeye devam ederiz bu gidişle. Karşı çıkılması gereken bir sistemin var olduğunu düşünüyorum. Adam gibi eğitim verilmeli ve hak eden ehliyet alabilmeli ve ilk başta düşük güçlerde motosikletlerle başlanmalı bence.
söylediklerinde haklısın motorsiklet eğitimi önemsiz miş gibi gösteriliyor. adam hayatında motorsiklete binmemiştir ama sana not veren konumda duruyor:)

Arkadaşlar istanbulun trafik ve park problemi yüzünden motor almayı düşünüyorum ilk hangisinden baslamam gerekiyor çokta bilmiyorum ama ilk işim ehliyet oldu 26.6.11 tarihi itibariyle e ehliyetim olduğu için kurs 250tl istedi 40tl rapor 45tl bankaya yatacakmış 160tl de trafikte odenecekmiş daha uygununu bulamadım :(

Yer
Antalya
raporu sağlık ocaklarından ücretsiz alabilirdiniz. Siz sanırım özel hastaneye gittiniz. Bu arada foruma yeni üye olmuşsunuz, forum kurallarını okuyup, ilgili alanda kendinizi tanıtırsanız, yöneticiler sizi uyarmadan yırtmış olursunuz. ;)

Yer
Anamur-Adana
2 temmuz 2011 de sınava girdim kurs ücreti ve sınav masrafları dahil 250 lira verdim dosyayı verecekler 60 lirada trafik tescilde vereceğim toplam 310 liraya mal olacak.

peki hem B, hem A2 almak isteyen ne yapmalı? öncelik sırası var mı? yoksa aynı anda yazılı sınavı verip daha sonra direksiyon ve motor sınavını verme olanağı olur mu?

Yukarı