Aklımı seveyim.

Yer
kocaeli
SELAM arkadaşlar bu gün başıma gelen bir olay. işten çıktım eve doğru gidiyorum. vitesin 4 olmasına rağmen birden motor gaz yememeye başladı. Anladım ki o an dişli cıvataları kesti. indim baktım gerçekte öyle. Zincir sadece dişliyi çeviriyor. İzmit itfaiyesinin tam girişinde kaldıM neyse bir yandan düşünüyorum itfaiye görevlisinde tel istedim olmadığını söyledi. Çantayı açtım
kaskımı kitledigim kilit hemen dişli ile teker arasına güzelce doladım. 4- 5 yerinden geçirince mükemmel oldu bu şekilde Adem ustanın yanına kadar gittim 4 km gibi. usta bile hayret etti bu şekilde gelmeme. iyi bir tecrübe oldu bana. payalşamak istedim sizlerle.:):)

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
muhalif olmak için deyilde,çözüm bulmak güzelde bazı cözümler cözüm bulmamaktan tehlikelidir,rikstir,tesadüfü bişey olmaması cözümün dogru oldugu anlamına gelmez,mantıgın kabul ettigi şeyler cözümdür

Yer
kocaeli
muhalif olmak için deyilde,çözüm bulmak güzelde bazı cözümler cözüm bulmamaktan tehlikelidir,rikstir,tesadüfü bişey olmaması cözümün dogru oldugu anlamına gelmez,mantıgın kabul ettigi şeyler cözümdür
dostum mantıklı davranmak benim vazgeçilmezimdir. mantık her zaman gidiş yönüne göre kullanılmalı. bende öyle yaptım. tehlikeli olmadıgını bildigim bir yol .:)

İlhan.Aydınlıoğlu

Forum Bağımlısı
Yer
Zonguldak
Tebrikler.
Burada amaç yolda kalmayıp en azından tamirhaneye kadar gidebilmektir.
Sizin yaptığınız da bu.
Yazıyı okuyunca benim de bir anımı hatırlattı.
Gençliğimde Anadol marka araçla taksicilik yapıyordum.
Gece ilçeden aldığım yolcuları Zonguldak'a götürüp bıraktıktan sonra geri dönerken yolda benzin hortumu patladı.
Ben ne yapacağımı bilemediğim için yolun kenarına arabayı çekip içine yatarak sabahın olmasını beklemeye başladım.
O sırada aynı durakta çalışmakta olan ve benden yaş olarak çok büyük olan bir ağabeyim geldi ve tecrübesiyle yaptığı inceleme sonunda motor kulağındaki takozun kopması nedeniyle motorun yana yatarak motor ile akünün arasından geçen benzin hortumunun kesildiğini tespit etti.
O zamanlar krikonun altına koyduğum ağaç takozdan çekiçle üçgen şeklinde bir parça keserek motor kulağının altına sıkıştırdı, kesilen benzin hortumunu da hava pompasının hortumu ile değiştirdi ve biz o gece peş peşe ilçeye kadar geldik.(60 Km.)
Yani demem o ki yolda kalmak çok kötü bir olay.
Böyle pratik çözümler bulmak ve o kaldığınız yerden en azından ustaya kadar gidebilmek çok güzel.
Yoksa insanın eli ayağı bağlanıyor.
Hiçbirşey yapamamak ne kadar kötü, bunu yaşayan bilir.

Yer
İzmir
SELAM arkadaşlar bu gün başıma gelen bir olay. işten çıktım eve doğru gidiyorum. vitesin 4 olmasına rağmen birden motor gaz yememeye başladı. Anladım ki o an dişli cıvataları kesti. indim baktım gerçekte öyle. Zincir sadece dişliyi çeviriyor. İzmit itfaiyesinin tam girişinde kaldıM neyse bir yandan düşünüyorum itfaiye görevlisinde tel istedim olmadığını söyledi. Çantayı açtım
kaskımı kitledigim kilit hemen dişli ile teker arasına güzelce doladım. 4- 5 yerinden geçirince mükemmel oldu bu şekilde Adem ustanın yanına kadar gittim 4 km gibi. usta bile hayret etti bu şekilde gelmeme. iyi bir tecrübe oldu bana. payalşamak istedim sizlerle.:):)
Geçmiş olsun...

Yukarı