Almayı planladığım ekipmanlara görüş ve öneri

Yer
eskişehir
motorsiklete yeni başlıyorum.tam korumanın öneminin bilincinde olduğumu düşünüyorum.bütçemin yettiği almayı planladığım ekipmanlar
kask
www.feyizoglu.com/FF396-Kapali-Kask-Siyah_47024.html#0
ceket
www.motomaxonlineshop.com/Urun/BERING-AERO-YAZLIK-CEKET-pmu566.html
www.motomaxonlineshop.com/Urun/KNOX-CE-ONAYLI-ADVANCE-X-SIRT-KORUMA-pmu546.html
bering markası ve bu ceket hakkında bilgisi olan var mı?
pantolon
https://www.riderdenim.com/urunler/bora
bot
www.ydsshop.com/?urun-113-DIABLO-7-2-GTX.html
yukarıdaki ürünleri kullanan yada hakkında bilgi sahibi olanlar var mı tercihlerim bu bütçe ile doğrumu alternatifleri ne olabir?paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Erhan Başımoğlu

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/beşiktaş
ürünler iyi dostum ama yakından görüp korumalarını felan kontrol etmek lazım... kask konusunda 100 tl gibi bi esneme yapabilirsen Nolan al derim... birde eldiven almayı unutma :) hayırlı olsun güle güle kullan...

Gürsu

Aktif Üye
Yer
boston
Oncelikle hayirli olsun. Soyledigime karsi cikanlar olabilir ama ben olsam bot almam. Oradan artan parayla daha iyi bir ceket ve eldiven veya pantolona yonelirim.

Gürsu

Aktif Üye
Yer
boston
Bot almam dedim ama bot giyme demek istemiyorum. Tercih zaten senin ama ben bugune kadar yuksek bilekli spor botlar giydim hep. Hala da oyle. Bot almayi cok istiyorum ama :)

Yer
eskişehir
almakta fayda görüyorum ne olacağı bilinmez daha kaliteli ürün derken nelere bakabilirim.pantolonu değiştirmeyi düşünmüyorum ama uzun yol için alternatif bi pantolon daha alabilim:)

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Valla 2 hafta önce bir motor kazası geçirdim Kerpe gezizi sonrasında uzatmayım kaza yaptığımda motor sağ ayak bileğimin üzerine düştü ve ayağım altında kaldı, ayağımda bot olmasaydı da kısa bir motosiklet ayakkabısı olsaydı kırılırmasada fena ezilirdi diye düşünüyorum.Benim fikrimce bu seçeneği değerlendirmeniz bence en sağlıklısı en azından kaval kemiğinizide koruma altına almış olursunuz.
www.ydsshop.com/?urun-112-DIABLO-11-0-GTX.html
Merak edebilirsiniz bu bot yazın giyilirmi diye ben şahsen giydim çok rahat olduğunu söyleyemiyecem ama goretex oluşu ayrı bir konfor.
Ben aşağıdaki botu aldım aldım , Şenol abi ise ben aldıktan sonra YDS'nin linkini yayınladı eğer bilseydim YDS den alırdım bence kalite performans çok iyi :harika:

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
linkli koymayı unuttum :D
www.motoplus.com.tr/urun/9917045056002/HG-RALLYE-III-GORE-TEX-BOOTS
fiyatı yüksek ama beni korudu ve haketti aldığıma değdi anlayacağın.

Yer
eskişehir
eyvallah abi bot çok sağlam görünüyo ama dediğin gibi fiyat performans olarak yds tercih edilesi:)şenol hoca yds linki verdiyse güvenilir ve koruyucudur diye tahmin ediyorum sanırım doğru seçim yaptım:)

Yer
izmir
bering mont bende de var siyah renk olarak
malzeme kalitesi yeterli
sorunlu herhngi bir yeri yok
yazın kullanması çok keyifli çünkü havalandırması başarılı
ben baharda da içine uygun bir kaç kat kıyafet giyerek kullanıyorum
bazı modellerde sırt koruması olmadığını okumuştum, satıcıya sorarak bunu öğren
benim aldığımda sırt koruması da mevcuttu

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
@oktay.selvi
Bu modelin sırt koruması 2012 nisan ayından itibaren standart üzerinde gelmeye başladı (knox marka)
Kesin bir tarih bilmiyorum ama öncesinde koruma isteğe bağlıydı ve fiyat haliyle daha uygundu.Şimdi
ise üzerinde geliyor.Bursa Enduro Bahar Şenliğinde bunun muhabbeti olmuştu ordan biliyorum :)

Yer
izmir
ilginç
ben o tarihten yaklaşık 1 yıl önce motomax den internet üzerinden görmeden almıştım ve korumalı olarak gelmişti
acemi şansı olmuş iyi olmuş :D

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Bugün bende mototaşa gittim (3. gidişim) dainese mont bedeni yine yoktu oysa telefonda var demişlerdi :/ Neyse motomax'ten bu montu korkarak aldım. Umarım iyidir :)

Yukarı