Ankaradan selamlar herkese..

Kayıt
26 Temmuz 2011
Mesajlar
6
Beğeniler
0
#1
Merhaba ben Ankaradan Volkan..yaşım 19 ve chopper tip motorsikletlere baya ilgim var ama şu an a dek ne sahip oldum ne de kullandım..en yakın zamanda ehliyet alıp sonrada bi motor alıp hayalimi gerçekleştirmek istiyorum..ilgim olmasına karşın pek bilgili değilim bu forumuda o yüzden tercih ettim..umarım motorumu alana kadar biraz bilgim olur ve doğru bi motor alırım..motor tercihim görüntüden yana şu an bilgi yetersizliğinden dolayı..bu arada chopper ve cruiser motorlar arasındaki farkı biri açıklayabilirse sevinirim :)..hepinize şimdiden teşekkürler..
 
Kayıt
5 Haziran 2011
Mesajlar
344
Beğeniler
95
Yer
ANKARA
#2
Aramıza hoşgeldin kalıcı ve katılımcı olman dileklerimle...Demek ankara gurubumuza yeni bir üye daha ekleniyor bu bizler için sevindirici bir durum....

Sana ilk tavsiye ve sağlığın için dileklerim;
-Ehliyetini al
-Eyitim mutlaka al
-Motosikletini almadan koruma ekipmanlarını tamamlamış ol (Kask, eldiven,dizlik,çizme ve motn gibi)Bunlar ucuzundan olmasın kaliteli olsun hiçbirşey candan önemli değildir unutma.

Benim nacizane tavsiyelerim bunlar olması gerekende bunlar zaten:D Motosikletini aldığında ve kendini hazır hissettiğinde Ankara gurubu olarak seni gezi ve organizasyonlarımızada bekleriz....

Soruna gelince şimdi bu tarz motosikletler aslen 3 tiptir; Custom ,Cruiser ve Chopper....

Bunları kısaca tanımlayalım.....

Custom : (İngilizce) Sipariş üzerine özel üretilmiş anlamına gelir , veya zevkinize göre kendinizin kişiselleştirdiğiniz her tip motora verilen addır yani seninde söylediğin gibi özel yapım makinalardır ve bu terim yanlız bu tarz motosikletler için kullanılmaz.. (Custom XT200 , custom CBR900RR gibi..)

Cruiser : (İnggilizce) Fabrika üretimi tüm gezinti motorlarına verilen ad. Yere yakındırlar. Sürat ve viraj almak için uygun değildirlerdir. (Seri olarak üretilmiş tüm Harley Davidson’lar , Honda Shadow-Magna , Kawasaki Vulcan-EN serileri vs. bu gruba girerler)


Chopper : (İnggilizce) Tam kelime karşılığı helikopterden gelmedir. Seslerinin benzemesinden çağrışım yapılmış olabilir.Ön çatal açısı (rake) geniş olan cruiser tipi özel üretim motorlara verilen isimdir. Seri olarak üretilmezler.
Webmaster dan not: helikopterler havayı kestikleri için chopper diye anılırlar. Genelde cruiser tipi motosikletlerin kesilip biçilerek yada tamamen elde yapanın kendi tasarımı olarak ama yine kesip biçilerek yapılmasından kaynaklanan bir terimdir. Yani chopper; Cruser tarzındaki motosikletlerin gerek teknik gerekse görsel dış aksam modifikasyonu yapılmış olanlarına verilen isimdir...
 

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2009
Mesajlar
9.473
Beğeniler
9.020
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
#10
Sayın 06volkii
biz bu forumda kimlikte yazılı olan ad soyadı kullanıyoruz.
Bu konuda acilen kullanıcı adı değişikliği yapmanız gerekmektedir.
motosikletforum.com/showthread.php?t=1436"]Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

Nick değişikliği olana dek konu tarafımdan kilitlenmiştir.
 
Yukarı