Ankaradan Selamlar...

Merhaba değerli mf üyeleri,

kendimi tanıtayım, 28 yaşındayım makina muhendisiyim. çelik konstrüksiyon ve ağır tonajlı kaldırma mak. sektöründe çalışıyorum. Dağcılık, Mağaracılık, Dalış fotoğraf ilgi alanlarım.

Bende uzun süredir motorsiklet almayı düşünüyorum... İlk motorum olacağı için çekincelerim mevcut. Konforlu, Sorunsuz ve acemliğimi atabileceğim bir motor düşünüyorum görünüşü ve fiyatı benim için önemli kriterler, Okuduğum kadarıyla ybr ve cbf 150 çok tavsiye ediliyor ancak görünüş olarak bu motorları beğenmiyorum, bana yakın gelen tarzlar chooper ve cross
şehir içi ve kırsal alanlarda kullanacağım.. bütçem 4000 tel. civarı ancak yamaha wr 125r çok hoşuma gitti 7500tl civarı acaba bekleyip bu motoru mu almalımıyım, birde diğer masraflar nekadar tutar alış masrafları, kask mont v.b.

Çevremde motorcu ark. olmadığı için tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Ayrıca ankaradaki toplantılara katılmak istiyorum..

teşekkürler, ahmet bey,
sanırım bütçeme uygun crosları sıraladınız? Sebeplerini de yazabilirseniz neyi nasıl ve neden karşılaştırdığınızı anlama fırsatı yakalarız.

Yer
ankara/polatlı
Hocam 2,5-3 bin civarına 2. el temiz bi ybr yada cbf al, tepe tepe bin. Acemiliği atıncaya kadar sürersin, satarkende pek zarar etmezsin, hatta duruma göre kar bile edebilirsin. Sonra istediğin motoru alırsın.

Kalan bin lirayla da korumaları alırsın. Ehliyeti de unutma, almak uzun sürüyor.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

haftasonları arkadaşımla eğitimlere başladık, 2. dersim bu hafta sonu bu süreçte ehliyet içinde başvurumuda yapacağım ( Ankarada tavsiye edebileceğiniz kurs varsa sevinirim ) ve kursta da sürüş eğitimi almayı planlıyorum...

Bu süreç içerisinde acelem olmadığı için pişe bildiğim kadar pişip kışında motor fiyatlarının düşüceğini hesaba katarak ocak-şubat gibi bir motor almayı düşünüyorum...

Ustalar cbf ve ybr tavsiye ediyor ancak bu motorları hiç beğenmiyorum, ve anladığım kadarıyla kısa sürede bana yetmeyecek, tekrardan al sat ile uğraşmak istemiyorum...
4000-4500 bütçe ile araştırdığım motorlardan beğendiklerim
1) GT 250 Naked
2) yamaha xt 125x veya xt 125 r cross

bana çok fazla mı gelir hata mı yapmış olurum, tavsiyelerinizi bekliyorum..

Saygılarımla,

Buarada 1.88 boyunda 84 kiloyum eğer 250cc ciddi sıkıntı yaratır alma 125 lık motor tercih etmelisin derseniz, ybr ve cbf yerine yamaha xt 125x veya xt 125 r cross alsam uygun olurmu? ..

Yer
ankara/polatlı
Bahsettiğin motorların özellikleri birbirinden çok farklı, cross ayrı bi motor, naked/commuter farklı. Tavsiyem değişmiyor ben hala 2. el 150 lik japon al diyorum, karar senin. Satarken de 50-100 aşağı ver aynı gün satarsın sorun olmaz.

Yer
BAŞKENT
Hoş geldınız umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz
Başlangıc ıcın cross degısık bır tercıh bence 100 ile 150 cc arasında olduktan sonra motorun tarzı onemlı degıl baslangıc ıcın uygundur
tabıkıde ybr cbf herzaman ılk onerılen motorlardır
Ankara ekıbı olarak gezı ve toplantılarımızada beklerız
Keyıflı forumlar dılerım

Yer
ANKARA
Aramıza hoş geldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimle...

Bende arkadaşlarıma katılıyorum cbf 150 ile başlayın hızlı giden atın.....gerisini biliyorsunuz herşey adım adım saygılar..

Yukarı