aprilla atlantik 250

Kayıt
31 Ekim 2007
Mesajlar
11
Beğeniler
5
#1
meraba arkadaşlar
sizlerin bilgisine ihtiyacım var ben aprilla atlantik 250 ikinci el almayı düşünüyorum yalnız bayiinden öğrendiğime göre 2009 da getirilmiyor 500 ü geliyormuş
250 ler nasıldır sık arıza yaparmı yaparsa nerelerinden yapar bunda enjeksiyonun karbüratöre farkı nedir yakıtta nasıldır parca sıkıntısı olurmu yolculuğu diğerlerine göre nasıldır aldımmı pişman olurmuyum beni daha detaylı bilgilendirirseniz sevinirim şimdden vereceğiniz bilgilere teşekürler
 

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Kayıt
8 Eylül 2008
Mesajlar
2.779
Beğeniler
1.438
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
#2
apriliadan sorumlu bakanımız hakan bey sanırım en kısa zamanda konuyla ilgilenecektir:) benim bildiğim kadarıyla çok konforlu ama parçaları bir o kadar pahalı makinalardır tabiki japon motosikletlerine nazaran daha zor satabileceğinide unutma piaggio x8, yamaha majesty, mümkünse burgman 400 öneririm ama zevkte kararda senin olsun :)
 

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ekim 2008
Mesajlar
465
Beğeniler
522
Yer
Ankara
#3
Recep arkadaşımız çok güzel bilgiler vermiş. benim bu konuda söyleyebileceğim tek şey enjeksiyon ve karbüratör farkıdır. Karbüraötr denilen sistem benzinli motorlarda hava ve yakıt karışımını ilk çalıştırma, sabit hız kalkış, ani hızlanma rölanti gibi parametrelere göre ayarlayıp motora veren mekanik bir sistemdir. enjeksiyon ise genellikle elektronik kontrollü bir çok parametreyi hesap ederek ( giren hava miktarı, sıcaklığı, basıncı çıkan egsoz gazındaki oksijen miktarı motor harareti detanasyon vs..) o an için motora en uygun olan yakıt miktarını saptayarak gönderir. kısacası enjeksiyonlu bir motor karbüratörlü bir motora göre daha atik, özellikle soğuk havalarda motoru daha rahat çalıştıran daha az yakıt tüketimi ve egsoz emisyonu sağlayan bakıma daha az ihtiyaç duyan bir sistemdir ve karbüratörden üstündür. tek dezavantajı arızası karbüratöre nazaran pahalı olmaktadır. Şahsi görüşümü sorarsan ben her zaman karbüratörden yanayımdır yolda arıza verme durumunda tamir kolaylığı için ancak aradaki farkı bilmediğin zaten bu gibi bir tamiri yapamayacağını gösterdiğinden enjeksiyonlu motor senin için avantajlı olacaktır. Bu sebeple enjeksiyonlu her zaman üstündür. aprillia ya gelince ülkemizde ikinci el değeri pek yok ancak çok güzel motorlar.
 

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Kayıt
23 Ocak 2008
Mesajlar
2.947
Beğeniler
1.298
Yer
İstanbul
#5
her markanın eksisi ve artısı olan bir çok unsuru var Aprilia benim severek kullandığım bir marka tabiiki bu kişiye göre değişir ama eğer doğru bir kaynaktan motor hakkında bilgi almak istersen sana tavsiyem RSV Motordan Menderes ustayı tavsiye edebilirim kendisi ferconun anadolu yakası servisi ve bir çok italyan motordan iyi anlar irtibat numarası 0216 550 72 72 fikir almanda fayda var selamlar :)
 
Yukarı