Asya,mondial,arora ?

Kayıt
3 Mart 2015
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#1
Merhabalar,

Öncelikle Şu şekilde Başlıyayım Çok araştırdım, her Tercih bekleyen arkadaşlara Çinli motordan uzak dur deniliyor. Fikir verecek arkadaşlar farklı model tavsiyesinden ziyade bu üçü marka ve model hakkında yardımcı olursa sevinirim.

Şimdi gelelim konuya 2.500-3.000 TL arası bütçem var ve Nostalji tarzı Motor istediğim için Mecbur bu üç markaya yöneldim.

ilk seçenek Asya Nostalji 125
ikinci seçenek Mondial 125 ZNU
üçüncü seçenek Arora AR 150T-N2

asya ve mondialin arasında bir fark olmadığı söyleniyor her şeyi aynı deniyor sanırım tek fark yakıt deposu mondialin çok az farkla büyükmüş doğrumudur bilemiyorum.
bunların yanında Arora kullanan bir tanıdığım var ve binmişliğimde var bir iki fark gördüm asya ve mondialden farklı, mesela ayaklık, mondi ve asya tek yana yatmalı, arora ayaklık üstüne çıkıyor, arorada ön kısımda anahtarlık gibi ufak bi torpido gözü var, ayaklık açıkken çalışmıyor sanırım o tarz ufak bi kaç şeyi var. ama marka olarakta diğerleri kadar bilinir değil.

servis konusunda yada sıkıntı çıkttığında hangisi daha avantajlı olur ?
ve ilk motorum olacak çok sık kullanırmıyım bilmiyorum ama bana 2-3 yıl parça masrafı çıkarır mı bu motorlar ? (bakımını vs itinayla yaparım o konuda sıkıntı yok)

bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
 
Yukarı