B+A2 Ayni anda alinir mi ?

S

Sonny

Misafir
Arkadaslar benim sorum cok acik aslinda ben B ile A2 ehliyetini ayni anda alabilirmiyim ?

Bir arkadasim tek trafik sinavina girip B den direksiyon sinavina ve ertesi gunde motorsiklet direksiyon sinavina girip ayni anda almis ama bazilari o eskidendi artik once B yi alip 2 ay bekledikten sonra A2 sinavina girmen lazim diyor ? bu ne kadar dogrudur eger beni bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Arkadaslar benim sorum cok acik aslinda ben B ile A2 ehliyetini ayni anda alabilirmiyim ?

Bir arkadasim tek trafik sinavina girip B den direksiyon sinavina ve ertesi gunde motorsiklet direksiyon sinavina girip ayni anda almis ama bazilari o eskidendi artik once B yi alip 2 ay bekledikten sonra A2 sinavina girmen lazim diyor ? bu ne kadar dogrudur eger beni bilgilendirirseniz cok sevinirim.
Evet 2000 den önce öyle bir uygulama vardı.Sonradan uygulama kalktı.Ama Acele etme.Sende ikisinide alacaksın.Ama en sağlıklı bilgiyi sürücü kurslarında alabilirsin.

ben bu soruyu sordum daha önce dosya bekletme olayı ile 2 belgeyi almak mümkünmüş ama artık değil arkadaslar artık teker teker alınıyor ve 2 ehliyet için ayrı ayrı giriyorsunuz sınavlara ve emniyete ödenen paralar da ayrı ayrı ..

S

Sonny

Misafir
Bu cok kotu oldu cunki bana dedikleri B yi once alirsan sonra sadece fark sinavina girip A2 yi alabiliyorsun ama iste malesef 2 ay bekleme suresi cok fazla su anda Kusadasindayim burda polisler acayip oldu bu sene bir suru motor bagladilar ehliyetsiz ve kasksiz kullaninca o yuzden A2 yi almaya calisicam artik B yide sonra yapariz tabi bize daha pahaliya patliyicak :mad:

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Ehliyetsiz kullanıyorsunuz biryere kadar anlarımda, kasksız kullanmanızı anlayamıyorum!!!

Yukarı