beylikdüzünden merhaba

merhaba herkeze iyi forumlr

adım serkan görkem çağlayan 18 yasındayım

aslında araba tutkum var ciddi derecede alamayacagımı anlamaya yeni yeni basladım ve birden motora sardım ama hic anlamıyorum motordan bu cok bagıran yollarda sürat yapanlardan istiyorum 10 bin tl fln 2001 model buldum bayagı

bunlar ortalama ne kadar yakıyor ve kac km yapıyor sanırım fazla soru sordum

tekrardan herkeze iyi forumlar :)

Yer
BAŞKENT
Öncelikle MF ye hoş geldınız
maddi durum yeterlıyse motora yenı baslayanlar buyuk cc lı gorunumu guzel buyuk motorlarla dırek baslamak ıstıyor ama dırek boyle bı motorla baslamak kesınlık le çok yanlış ve çok rısklıdır
bız boyle yazdıktan sonrada ben hallederım kendıme guvenıorum denıor ama bu da yanlış :D
bıraz gosterıs ve guzel olsun ama başlangıç ıcın uygun olacak bır motor ıstersenız sıze cbr 125 i onerebılırım
ama başlangıç ıçın en uygun motorlar genelde sızede onerılecek olan ybr 125 ve cbf 150 dir Bende ybr 125 ve cbf 150 yi onerırrım

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
merhaba herkeze iyi forumlr

adım serkan görkem çağlayan 18 yasındayım

aslında araba tutkum var ciddi derecede alamayacagımı anlamaya yeni yeni basladım ve birden motora sardım ama hic anlamıyorum motordan bu cok bagıran yollarda sürat yapanlardan istiyorum 10 bin tl fln 2001 model buldum bayagı

bunlar ortalama ne kadar yakıyor ve kac km yapıyor sanırım fazla soru sordum

tekrardan herkeze iyi forumlar :)
Motosikletten hiç anlamıyorsun ama yollarda gördüğün bağıranlardan hızlı olanlardan istiyorsun
Ne güzel
Kardeş ölmenin daha ucuz ve kolay başka yolu var.
Ölmek için Motosiklete binme lütfen.
Yeterinde kendini TELEF eden var zaten birde sen katılma onların arasına
Sana şöyle bir örnek vereyim.
Sen doğduğun gün koşamaya mı başladın.
Yoo hayır.
O zaman sıfır bilgi ve tecrübe ile neden hız yapan Motosiklet.
Önce emeklemeyi öğren sonra tay tay ayakta durmayı sonra yürümeyi sonunda koşmayı öğreneceksin.
Tabii bunlar bir süreç ve bu süreci iyi değerlendir "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al.
Full korumalı kıyafet ekipmanlarını ve kafanı korumak için KASKını al ve KASKı kafanı korumak için KAFANDA kullan.sonra 125-150 cc segmentinden başla.
Zamanla o hızlı motorlardan alırsın acele etme
Acele eden ecele gider.
Şu sözü unutma.
Hiç Varamamaktansa geç varmak her zaman daha iyidir.

Yukarı