Bilgi edinme!

Mehmet_Begec

Kıdemli Üye
Yer
Bremerhaven
Merhaba arkadaslar,
genelde Türkiyecapinda encok tutulan Racing-Motosiklet markasini (600ccm`den 1000ccm ye kadar) , kendi bilgilerinize göre söyleye bilirmisiniz? Lütfen, yapilan iyi ve kötü tecrübelerinizi, veya yasadiklarinizi, sunarsaniz cok memnun olurum. Simdiden sunacaginiz bilgiler ve tecrübeler icin tesekkür ederim!

Tüm Motosiklet asiklarina slm.

Abi bugun isyerinde 2 tane racing gördüm muhteşemdi yav. 2 de güzel bayan vardı arkalarında. motor ayrı güzel bayanlar ayrı :) motorlar çok tatlıydı biri repsol diğeride siyah cbr 1000 sanırım emin değilim. Ben bunları ne zamn sürmesini öğrenirim dedim kendi kendime. Aslında soruyorum sizlere. Düzenli antreman yaparak trafiği güvenli şekilde ne kadar zaman içerisinde çıkarız ortalama. Soru biraz soyut ama ne bilim tecrübeli arkadaşlar bunada cevap verir umarım... Mehmet abi kusura bakma senin mesajı okuyunca gördüğüm motor anısını yazmak geldi. buraya yazdım affet ;))))

Mehmet_Begec

Kıdemli Üye
Yer
Bremerhaven
@homeless0028

Böyle anlarda insanin ici hopluyor dimi?
Insallah günün birinde sende hosuna giden Motorsikletlerden birine sahip olursun , nediim!
Sürmeye gelince, bence bu tip makinelerde motordan haric encok kendikendini kontrolaltinda tutabilmek en zoru. Cünkü ben birbucukaydir Racing sürüyorum (daha önce Touring sürüyordum) ve kendimi cok an frenlemem gerekiyo.
Anladimki butip motorlari sadece sürmesi zor degil, gücü ile basetmek enzoru. Bence eger tecrüben yok ise, ufak motorlarla yeterince pratik bilgi edin.

Mesajin icin cok tesekkür!!!

Yer
Ankara
Benimde hiç racing tecrübem yok,sadece scoter sürmüşlüğüm vardı,geçenlerde benim abey zx10r aldı,bende biraz süreyim dedim,ilk başta çok ağır geldi fakat 5 dk sonra kendimi çevreyolunda buldum ve gayet normal sürüyordum.Yani önemli olan biraz tecrübe edinmek ve gerçekten kendini kontrol altında tutman gerisi kolay.

Yer
samsun
abii 600 cc lik motordan da genelde yamaha r6 görüyorum ben güzel motor hondanın cbr 600rr leri de var onlarda güzel ikisine bi bak istersen abii

polat

Forum Bağımlısı
Yer
Yalova
Bu ne iş arkadaşlar siteye neler oluyor arkadaş motosiklet tecrübe ve tavsiyesi istemiş ama siz motosiklet üzerindeki gördüğünüz bayanlardan bahsetmişsiniz bunlar motosiklet sevdalısı değilde şekil olsun diye motosiklete binip etrafada kötü imaj bırakan serseri motorcu denen kişiler gibi görünmenizi sağlayan düşünceler haberiniz olsun .

Virja girerken yolun neresine bakılacağını viraj çizgisini apex i tarif etseniz hangi cc motorda virajın içinde gaz açılırsa ne olur yolun neresinden çıkarsın bence bunları tarif edelim mehmet kardeşime

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Arkadaşım türkiyede en çok tutan ss modellerini görmek istersen ikinci el satış yapan internet sitelerindeki markaların sayılarına ve kaç modelden başladığına bakabilirsin. ancak benim görüşümü sorarsan japon grubu işi götürdü.

Sıralama yapacak olursak birinci sırada honda gelir bence.. gerek servis ağı gereksede motorlarına teknik açıdan bakarsan honda arkasını yamaha onu kawasaki ve suzuki izler...

ama yinede italyanları tek geçerim..

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
@polat

Hocam İtalyanlar bende otomobillerden kalan bir tutkudur. ve gerçekten kalitelidir motorlu araçları japonlar deseniz onlarında kalitesi tartışılmaz gerçekleri söylemekte fayda var ancak emin olun durumum müsait olsa aprillia dan başka bir motor almazdım....Bu benim kendi düşüncem tabi... Türkiye şartlarında ise ss sınıfında japonların servis parça maliyet gibi olayları tabi italyanlardan daha iyi bunuda inkar edemeyiz..

Yukarı Alt