Bilisayarım Çok yavaş Diyenler Buyrun.

Sizce Bu Bilgiler İşinize Yaradımı ?

• Hiç İşime Yaramadı Bilgisayarım Hızlanmadı.

Oylar: 0 0,0%

• Seçmen sayısı
    5
Abilerim ablalarım ; Bilgisayarınız çok eski olabililir ve dosyalar arası dolaşırken yada İnternete girerken çok yavaş olabilir Fakat bunların hepsi çok fazla yükleme bilgisayarı birden fazla kişinin kullanması Gibi sebeplerden dir. bilgisayarın yavaşlamasının kesın çözümü formatla kendine getırmektır fakat kısa ve küçük bir işlemle de biligsayarınızı hızlandırabilirsinz Buyrun.

Bilgisayarıma giriyoruz. C surucusu yada D surucusune ( windows nereye kuruluysa ) giriyoruz Windows adlı klasore tıklıyoruz Ve ' prefect ' adlı dosyanın içindekilerin hepsini siliyoruz Bu işlemi her aklınıza geldiğinizde yapabilirisnz Hiç bi zararı yoktur.

Ve aramızda daha engin bilgileri olan arkadaşlar vardır onları da lütfen bu konu altında bildiklerini paylaşmaya cağırıyoruz. saygılar

[EMAIL="tyhroon_iron@windowslivetyhroon_iron@windowslive.com[/EMAIL]

BİLGİ 1

Bu bilgileri yapan Sayın üyeler birer mesaj yazalım işe yarıyor diye. böylece güven kazanalım . ;)

Abilerim ablalarım buyrun Bi tane daha Bilgisayarınızı hızlandırmak için yöntem !

Başlat menüsünden Çalıştıra tılıyoruz ve "sysedit.exe" yazıyoruz Karşımıza Çıkan menülerden System.ini tıklıyoruz ve karşınıza çıkan satırların arasından [386enh] yazan satıra geliyoruz. Bunun hemen altında boş bir satır yaratarak "Irq14=4096"yazıyoruz ve kaydetip makinamızı restart ediyoruz.

ve bundan sonra hardiskiniz daha hızlı çalışacak.!

Sayın forum üyeleri bunları bende anamın karnında öğrenmedım sitelerden araştırıp deneyip sizlerle paylaşıyorum kesınlıkle hiçbi zararı yoktur. Saygılar ögrendıkce ve denedıkce sızlerle paylaşacagım.

BİLGİ 2

Ayrıca kendimden bi bilgi veriyim İnternetiniz çok yavaşsa bunun tek suçlusu İnternet explordur Bu programın yerıne daha kullanışlı bir program : Mozilla Firefox Hızlı ve kullanışlıdır ben kendım kullanıyorum İnternet expolerden çok hızlı indirin sizde farkedeceksiniz.

BİLGİ 3

Sayın Motorsiklet forum üyeleri şimdi yeni bi hızlandırma yöntemi yanlız bu yontemler sadece Windows XP ler için geçerlidir.!

Yine başlat menüsünden Çalıştra tıklıyoruz Açılan bölüme devmgmt.msc yazıyoruz. IDE ATA/ATAPI" denetleyiciler kaydına çift tıklayoruz.Birincil IDE" Kanalına sağ tuşla tıklayın.
ve "Özellikler"i seçin'' .Gelişmiş Ayarlar" sekmesine geçin Yanlız şimdiki işlem gri olmayan bolumde yapılacak. şimdi "Aygıt Türü"nü Otomatik Algıladan "Yok" seçeneğine getirin ve "Tamam"a tıklayın.

Olay budur Şimdi Makinanınızı yenıden başlatın. Saygılar

BİLGİ 5

Buyrun Sayın üyeler buda süper işe yarıyor eski bilgisayarımda yapmştım şimdi buldum yine yaptım..

Başlat'a tılıyoruz Çalıştır diyoruz regedit yazıyoruz. tamam'a tılıyoruz ve HKEY_LOCAL_MACHINE Ye bir kere tılıyoruz Sonra System'e tıklıyoruz ve CurrtentControlSet dıyoruz sonra controle grıyoruz. ve şimdi Priority Control tıklyoruz ve sağ tarafa boşluğa sağ tuşla yenı dıyerek bir DWORD açıyoruz yanlız adını IRQ8Priority koyuyoruz ve değerını 1 yapıyoruz. VE BİLGİSAYAR HARBİDEN UÇUYOR.

Sayın üyeler Bu biraz zor bi işLem ama super işe yarıyor :)

ve daha bitmedi

yine HKEY_CURRENT_USER gırıyoruz Control Panel e tıklıyoruz Desktop dan sağda çıkan AutoEndTasks" VE "MenuShowDelay butonlarına sağ tuşla değiştir diyor değerlerini 1 yapıyoruz . ve işlem bitti

BİLGİ 4

Saygılar

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Tayfun.demir gerçekten faydalı bilgiler vermişsin ve ayrıca knuyu uygun başlık altında açtığın için ayrıca teşekkürler. ;)

@oka

oka abi hepsını tek tek ben denedım yanı hiçbi sorun olmaz

Abi senın O gezı fotolarına baktım yengeyle harıkasınz yaa harbıden supersınz Hee bu arada egeyıde op benım için abi çok tatlı o yaa :)

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
@oka

Abi ilk iki yazılan olayı bende biliyorum, diğerleri için birşey diyemem tabi ;) Tayfun kardeşimiz emek göstermiş teşekkür ederiz.

@turgaydag

Yok abi hepsi Guvenılır hepsinı denedım Ben Eskıden hep Pc forumlardaydım yanı daha cok yazcam buraya da Bugun işlerim vardı yarın doldurcam burayı ;)

Yaa Öyle yapan çok haklıLar aslında bende olsam guvenmezdım :)

oka

Kıdemli Üye
Yer
Beylikdüzü-İstanbul
@Tayfun.Demir

Tayfuncum umarım beni yanlış anlamamışsındır,bilgisayarı hızlandırıcaz diye çökertmiyelim.:eek::)

ayriyeten iltifatların için teşekkür ederiz,Ege maaşallah çok tatlı bizimde gözümüzde tütüyor.(Adanadaki çok sevdiğimiz arkadaşımızın oğlu,inşallah bizimde böyle torunumuz olur.)

@oka

Çok haklısın tabıkıde Abi endişelenmek en buyuk hakkın Ama denendi yani gönul rahatlığıyla kullanabılrısn ;) Saygılar

Yer
Edremit/Balıkesir/Türkiye
valla ben üçünüde yaptım int cafe biligisayarına :) odun gibi olan bilgisayar coştu evdeki bilgisayarada yapıcam şimdi:) birde DWORD IRQ8Priority onaltılık duruyor onluk yapsak bi değişiklik olurmu yavaşlama gibi?bilgiler için tşkler

tayfun ellerine saglık kardeşim on numara olmuş denedim pc uçuyo artık hiç bi zararınıda görmedim şuana kadar eline saglık dewamını bekliyoruz :)

oka

Kıdemli Üye
Yer
Beylikdüzü-İstanbul
Tayfun.Demir demiş ki:
Abilerim ablalarım buyrun Bi tane daha Bilgisayarınızı hızlandırmak için yöntem !

Başlat menüsünden Çalıştıra tılıyoruz ve "sysedit.exe" yazıyoruz Karşımıza Çıkan menülerden System.ini tıklıyoruz ve karşınıza çıkan satırların arasından [386enh] yazan satıra geliyoruz. Bunun hemen altında boş bir satır yaratarak "Irq14=4096"yazıyoruz ve kaydetip makinamızı restart ediyoruz.

ve bundan sonra hardiskiniz daha hızlı çalışacak.!

Sayın forum üyeleri bunları bende anamın karnında öğrenmedım sitelerden araştırıp deneyip sizlerle paylaşıyorum kesınlıkle hiçbi zararı yoktur. Saygılar ögrendıkce ve denedıkce sızlerle paylaşacagım.

BİLGİ 2
benim bilgisayar "save" etmiyor:( vista da ondanmı?

Yukarı Alt