Bir insanin Turk oldugu nasil anlasilir.

Erol Ceyhan

Forum Bağımlısı
Kayıt
16 Aralık 2008
Mesajlar
865
Beğeniler
350
Yer
istanbul/Bayrampaşa
#3
Avrupada çok fazla kalınca bir avrupa hayranlığı doğuyor galiba belkide adamın düşüncesi sen motorsikletsin istediğin yere park edebilirsin oraya ben geçeyim ' de olabilir..Gerçi bakış açısıdır kimisi bardağın yarısını dolu görür kimisi yarısı boş der türk halkı diye bahsettiğin insanlar biz oluyoruz sonuçta bu insanlara ayı derken birkaç kere düşünmek lazım bence.....
 

Bülent.Ö

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Şubat 2009
Mesajlar
1.571
Beğeniler
621
Yer
İdealtepe / İstanbul
#4
Barış, daha iki hafta önce İngilizler hakkında tüm insanlarını böyle topluca bir kefeye koyan yazışmalar vardı. Kusura bakma ama bu da onun tersi olmuş.

Her ülkede eğitimli insanlar da var eğitimsizler de. Ya da kültürlüler, kültürsüzler. Türkiye'de bunların oranı biraz daha fazla olabilir ama bu hem 1950'lerden beri gelen eğitim sisteminin, eğitimdeki eşitsizliklerin hem de geri kalmışlığın (GERİ BIRAKILMIŞLIĞIN !) sonuçlarıdır.

O aracı kullanan her ne kadar İngiltere'de yaşayan biri olsa da burada yetişmiş ve gitmiştir. Nasıl babasından dayak yiye yiye büyüyen çocuğun büyüyünce kendi çocuğuna dayak atması ve hatta katil ya da psikopat olması olasılığı katlarca artıyorsa bu da benzer bir şey.

Olay Türkiye'li olmakla ilgili değil...
 
Kayıt
2 Mart 2009
Mesajlar
284
Beğeniler
133
Yer
Londra
#8
Tamam duzelttim hepsini.
Kusura bakmayin, burada bu kadar yogun kafatasci oldugunu bilmiyordum.
Basta anlayamadim heralde. Kalin saglicakla.
 

serkan thundercat

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2009
Mesajlar
610
Beğeniler
259
#13
arkadaşlar.. 15 senedir otellerde yaşıyorum.. tüm ülke insanlarının gerçek yüzünü biliyorum. fırsatını bulsunlar bizi bir kaşık suda boğarlar.. isteyenle tartışırım bu konuları. 1000 kişilik otelle, küçük dünya modelleridir.. türk' ün dostu türktür.. bu da sadece türkiye sınırlarındakilerdir.. gerisi yalandır. en eğitimsiz insanımız bile, bu avrupa denen yozlaşmış, tuvaletten çıkınca ellerini bile yıkamayan görgüsüz toplumun bireylerinin yanında insanlık anlamında 10 gömlek üstündür..emin olun...
 
Yukarı