Bisiklet, motosiklet ve otomobilde lastik patlamasına son

Yer
bkk,thailand
Bu urun bende var, oldukca kaliteli bir urun ama yanlis anlamayin, bunu salam lastiye sikip lastik patlamasini unutun gibi bir durum yok motorsiklet icin...
Bu urunu ve ufak elcantasi icinde olan elektirikli pompasini ben cantamda tasiyorum gezilerde....
Eyer olmadik biyerde lastim patlarsa urunu kullanip lastimi sisiyorum ve en yakin lastikciye gidip tamirini yapririyorum.. Cok sukur simdiye kadar hic gerek olmadi...

Urunu elektronik sensor bulunan lastiklerde de kullanabiliyoruz....

Salam lastiye kullanmama sebebimiz lastiye zarar veriyor ve urunu kullaninca yuksek hizla gidemiyoruz yani gidip lastiyi tamir ettirmek gerekiyor.....

Bisikletler icin cok sorun olmaz herealde salam lastiyede uygulanabilir, sonucta hizi dusuk....

Arabalarda da kullanilabiliyor...

Yer
Kadıköy/İstanbul
Arkadaşlar,

Bisiklet için

Önceden sıkıp kullanıyorsunuz. Diyelim çivi battı çiviyi çıkartın yolunuza devam edin havanız inmez daha sonra da lastiğimin havası inecek diye düşünmeyin çünkü inmiyor. Lastik patladıktan sonra da uygulayabiliyorsunuz. Deliği anında kapatıyor. Hazır iç lastik olarak da alıp kullanabiliyorsunuz. Lastik 4-5 km hıza ulaştığında sıvı dış yüzeylere yapışıyor ve koruyucu bir etken yaratıyor. O yüzeyde bir delik açıldığında bu sıvı deliği kapatıyor.

Motosiklet için

Aynı bisikletteki gibi kullanıyorsunuz. Uygulamasını lastik patlamadan önce de yapabiliyorsunuz. Bunun motosiklete herhangi bir zararı yok. Lastiğe de zarar vermiyor. Lastik patladıktan sonra da uygulayabiliyorsunuz. Bu sıvı tel çivi diken gibi deliklerde etkili oluyor yarık ve kesikler de kapatma garantisi vermiyor. Motosiklet yüksek hızlara çıkabildiğinden riski azaltmak için lastik patladıktan sonra slime sayesinde delik kapansa bile bir lastikçiye gözükmenizde fayda var. Bu sıvı 2 yıl etkili. Ayrıca motosiklet lastikleri bildiğiniz gibi genelde tubeless bu ürünün diğer bir faydası da tubeless lastiklerde kanar kaçaklarını önlemesidir.

Kendi bindiğim Yamaha R6 ve X-Max motosikletimin lastiklerine uyguladım.

Otomobil İçin

Motosiklet ve bisiklet lastik uygulaması bir bir aynıdır. Herhangi bir zararı yoktur. Lastiğiniz patlamadan önce de uygulayabilirsiniz.

Önemli Notlar:

Eğer zaman kaybetmek istemiyorsanız slime uygulamasını lastik patlamadan önce uygulayın. Bunun dez avantajı ürünün ömrü 2 yıl olduğundan lastiğiniz hiç patlamasa bile 2 yıl sonra etkisini yitirecektir.

Slime tamamen tamir etme garantisi vermez. Bu yüzden lastik patlamasından sonra mutlaka bir lastikçiye görünün.

Lastiğiniz patladıktan sonra slime uygulaması yapsanız bile kontrollü bir şekilde bir lastikçye kadar gidin.

aynı marka değil ama başka bir firmanın ürününü ben aracımda taşıyorum. malum stepne yerinde lpg tankı olunca stepneyi garaja aldık. ne olur olmaz diye yanımda taşıyorum. uzun yola giderken de motoruma koyuyorum.

Yukarı