BMW F650 GS Dakar

Yer
İstanbul
Hayırlı olsun kazasız belasız kullan.

Yol dışı gezi nasıl oluyor bilgilendirirmisin :)
Teşekkür ederim.

Yol dışı derken off road anlamını kastetmiştim. İngilizce kelime kullanmak yerine yol dışı yazdım. Oturduğum yerde(Alemdağ) ormanlık alan bol. Buradan hareketle tamamen orman içinde patika yolları kullanarak Polonezköy- Ömerli- Çekmeköy gibi yerlere ulaşabiliyorum.

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Evet, bu motosiklet tek silindirlidir.
ben geçen hafta sonu bmw650 kullandım. o da tek silindirliydi, çok titreşim yapıyor bu nedenle biraz rahatsız oldum. siz bu titreşime alışabildiniz mi?
ilerde ben de bu tür bir motosiklet almayı düşünüyorum ama bu titreşimi beni vazgeçirebilir.
bmw f 650 gs ler çift silindirli, onların titreşimi çok değildir heralde.

Yer
İstanbul
Yeni F 650 Gs'ler (2008 modelden itibaren) çift silindirli evet ama ben onlardan kullanmadığım için aradaki farkı bilemiyorum. Mutlaka titreşimi daha azdır fakat ben asfalt üzerinde uzun kullanım haricinde (en az 1,5 -2 saat ve sonrası) titreşimden fazla rahatsız olmuyorum. Toprak yolda ise inanılmaz bir şekilde sanki o titreşim yok oluyor gibi geliyor. Yani her ne kadar hafif arazi şartlarında kullanıyor olsam da enduro kullanımında çok zevk aldığımı söyleyebilirim.

Yer
İstanbul
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz

Motosikletiniz çok güzel.BMW F650 GS dakar normal GS e nazaran çok daha torklu bir araçtır.

Ama
Kot pantolon ve bot (uzun çizme değil) kullanmayın.Bakınız http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=t%FCm+%FCyelerimiz
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

İşe motorla gidip geldiğimden gün boyu üzerimde kalabilecek şekilde giyinmem gerekiyor. Kot pantalon olarak kevlar destekli olan çeşitleri tercih ediyorum, ekstra koruma isteyen diz bölgesi içinde dizlik kullanıyorum. Ayakkabı olarak ise tüm gün ayağımda kaldığından dolayı yazın bilek koruması olan Dainese ayakkabıyı tercih ettim ama artık uzun çizme kullanmaya başlayacağım.
İlginiz için teşekkürler..

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
ben geçen hafta sonu bmw650 kullandım. o da tek silindirliydi, çok titreşim yapıyor bu nedenle biraz rahatsız oldum. siz bu titreşime alışabildiniz mi?
ilerde ben de bu tür bir motosiklet almayı düşünüyorum ama bu titreşimi beni vazgeçirebilir.
bmw f 650 gs ler çift silindirli, onların titreşimi çok değildir heralde.
Özgürüm yeni 650 GS e bidndiğinde aynı ybr deymiş gibi devam ediyorsun.Süper bir şey valla.Ben biraz denedim Bursa'dan Ayvalıka gidip gelecek kadar yani 500 km üstünde denedim.Bazı yerlerde bayağı limitlerin/limitlerimin üstüne çıktım.Çok rahat çıkıp inebiliyor.

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
Özgürüm yeni 650 GS e bidndiğinde aynı ybr deymiş gibi devam ediyorsun.Süper bir şey valla.Ben biraz denedim Bursa'dan Ayvalıka gidip gelecek kadar yani 500 km üstünde denedim.Bazı yerlerde bayağı limitlerin/limitlerimin üstüne çıktım.Çok rahat çıkıp inebiliyor.
abi bunları yazman çok iyi oldu. 650 GS ileride almak istediğim motosiklet. çok beğeniyordum, senin bu tecrüben benim için çok güzel oldu. teşşekkür ederim.

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon

bir bu var:

bir de bu:

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

ikisi de 798cc, biraz kafam karıştı. test ettiğiniz motorun üzerinde 800 yazıyor. bu 650 gs diye sitede olan biraz daha farklı gibi? burayı anlamadım:)

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
bir bu var:

http://www.bmw-motosiklet.com/3031.aspx

bir de bu:

http://www.bmw-motosiklet.com/2985.aspx

ikisi de 798cc, biraz kafam karıştı. test ettiğiniz motorun üzerinde 800 yazıyor. bu 650 gs diye sitede olan biraz daha farklı gibi? burayı anlamadım:)
BMW F 800 GS ile 800 S ve ST de aynı motor var.Amam bazı iç farklılıkları var.Hatta 650 GS de de aynı motor var.Sadece bazı iç parçalarda dişli mesela krank kolu vs vs farklı
Mesela 800 GS 85 bg 83 nm ama F650 GS 71 bg 75 mn ST 85 bg 86 mn

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
Yukarı