Böyle gazetecilik anlayışının......

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ekim 2008
Mesajlar
465
Beğeniler
522
Yaş
34
Yer
Ankara
#1
Arkadaşlar aşağıdaki haberi harfi harfine okumanızı rica ediyorum;

Çok tartışılacak manşet
Daha önce verdiği birçok haberle çok tartışma yaratan Vakit Gazetesi attığı manşetle bir kez daha tartışmanın odak noktası olacak. Danıştay, Cumhuriyet Gazetesi ve üst düzey komutanları hedef gösteren veya değişik kesimleri ahlaksızlıkla suçlayan manşetleriyle gündeme gelen Vakit Gazetesi bu kez de Ankara'da yılbaşı gecesi 7 gencin ölümüyle sonuçlanan doğalgaz faciasını adeta malzeme yaptı ve "Yılbaşını kutlarsanız böyle olur" yorumunda bulundu.

7 gencin ölümü toplumda büyük üzüntü yaratırken Vakit Gazetesi'nin bu manşeti büyük tepki çekti. Gazetenin bu manşetine bizde inanmak istemiyoruz. 7 üniversitelinin ölümünün bu şekilde malzeme yapılmasını ve ailelerin acılarının artırmasını kabul edemiyoruz.

YILBAŞINI KUTLADIKLARI İÇİN Mİ ÖLDÜLER

Vakit, Türkiye'yi üzüntüye boğan acı haberi "İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamına rağmen yılbaşını kutlayan duyarsız çevreler, çeşitli rezaletlerin yanı sıra facialara da sebep oldular" şeklinde verdi. Haberde, "Ankara'da yılbaşını kutlayan kızlı-erkekli 7 öğrenci, sızan doğalgazı fark edemeyince gaz zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti" denilerek, üniversiteli gençlerin hayatını kaybetmesini 'ibret vesikası' haline getirerek, adeta kızlı-erkeli genç grubun bir arada eğlenmesinin faciayla sonuçlanmasının normal olduğuna vurgu yaptı.


Alıntı: haber.mynet.com/sayfali/guncel/Cok-tartisilacak-manset/02Ocak2009/O1230891415511/2


Şimdi arkadaşlar sormak istiyorum her fırsatta Allah a bağlılığını dile getiripte 14 yaşındaki çocuğa tacizi hak sayan bu DİNSİZLERE ne demeli? 7 fidan hayattan kopmuş gitmiş. bu ülkenin geleceğinde önemli yeri olan 7 fidan ve yaptıkları habere bakın.... Zamanında Amerika yalakalığını yapan mehmet şevki eygi denen dinci yazarın kalemide kanlı pazarı doğurmuştu. Şimdide bunların yazıları böyle.... ne diyeceğimi bilmiyorum.. denilecek tek kelime galiba başlığım olacaktır....
 

Metin

Forum Bağımlısı
Kayıt
19 Nisan 2008
Mesajlar
4.039
Beğeniler
1.618
Yer
istanbul
#2
Önce insan olabilmek lazım...Bu yazıları yazanlar insanlıktan nasibini almamış,din arkasına saklanarak dincilik taslayan asıl günahkarlar...
 

Haluk

Kıdemli Üye
Kayıt
14 Ağustos 2008
Mesajlar
136
Beğeniler
202
#3
Yapılacak tek şey toplumda nefret yaymaktan gazeteyi kapamak ve mesleklerini bir daha icra edememe yasağı koymaktır.
Bizim ülkemizin diğer ülkelerden bir farkı hain kontenjanının aşırı yüksek olmasıdır. Bu aşağılık yaratıklar temsili olarak Vakit, Taraf, Yeni Şafak vb. yerlerde birleşirler ve üreme imkanı bulurlar.
17 Ağustos depremini bile "Allah belanızı verdi" şeklinde yorumlayan bir zihniyetten bahsediyoruz arkadaşlar, az buz değil.

Bunlar hiç şakası olmayan, ömürlerinin tamamını Kemalist devrimlerin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmasına adamış aşağılık yaratıklardır. Haliyle 7 fidanın Türkiye'ye özgü bir şekilde ihmal sonucu ölmesinden tutun da, mesela güvercinlerin cami avlusu yerine kilise çanına konmasını bile gayrimüslimlere ya da kendileri gibi din ticareti yapmayan gerçek müslümanlara maledecek kadar ileriye gitmekten kaçınmazlar.
 

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Kayıt
23 Ocak 2008
Mesajlar
2.946
Beğeniler
1.297
Yaş
47
Yer
İstanbul
#4
malesef belirli zümrelerin ve belirli anlayışların değil evrensel olmamız bunlardan pay çıkarmak yanlış
 

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
9 Ekim 2007
Mesajlar
5.996
Beğeniler
3.100
Yaş
51
Yer
İstanbul-Çamlıca
#5
Dini istismar edenler dinsizdir. Bunlar dinin arkasına sığınan kafirlerdir. Hem dinin arkasına sığınacaksın hemde bütün dinsizlikleri yapacaksın. Olmaz böyle birşey ya. Hala da bu gazeteleri alıp okuyanlar varya şaşırıyorum.
 

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Kayıt
8 Eylül 2008
Mesajlar
2.779
Beğeniler
1.438
Yaş
45
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
#6
filistindeki araplara bu kadar duyarlı olan dinci basın kendi şehidine yada trafik olsun bu tip facialar olsun kendi halkına nsaıl bu kadar acımasız olabiliyor? ordakiler müslümansa burdakiler ateistmi? kaldıki gencecik insanların hayatının baharında toprağa girmesiyle bunların ne ilgisi var? yazıklar olsun diyorum başkada bişey diyemiyorum!!
 

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ekim 2008
Mesajlar
465
Beğeniler
522
Yaş
34
Yer
Ankara
#7
Arkadaşlar peki şu yazıya ne dersiniz? bazı kalemlerin SÖZDE DİNCİLİĞİ.....

1964–1965 Yıllarında Kıbrıs bunalımı patlak vermişti. Bu durumda Türkiye Kıbrıs’a müdahele edecekti. Ancak bu müdahale ABD başkanı Johnson’ın İnönü’ye gönderdiği “Türkiye’nin müdahelesi halinde 6. Filo’nun bunu engelleyeceği…”nin yazılı olduğu mektupla engelleniyordu.

ABD Akdeniz’de görev yapan aynı 6. Filo’yu 10 Şubat 1969 günü İstanbul’a gönderiyordu. Zamanın yüksek öğrenim gençliği ise 6. Filo erlerini karaya çıkartmamaya ve bu Filo’yu Türkiye’den kovmaya and içmişti. 6. Filo’nun İstanbul’a demirlediği 10 Şubat günü İslamcıların “mücahit” yazarı ve örgütleyicisi Mehmet Şevket Eygi’nin gazetesi “Bugün” haberi şöyle veriyordu:

“Amerikan 6. Filo’sunun Türkiye’de bulunması Türkiye’nin zararına değildir”

Oysa gelen 6.Filo Türkiye’yi Rusya’dan korumak için gelmiyordu. Çünkü artık Rusya Kars ve Ardahan’dan toprak ve Boğazlardan üs isteyen Rusya değildi. Hatta bu tutumları yüzünden Türkiye’yi Amerika’nın kucağına ittiklerini de biliyorlar ve bu tutumlarından vazgeçtiklerini söylüyor ve özür diliyorlardı.

Amerika’nın Kıbrıs konusunda ki tutumuna ve Rusya’nın tutumuna bakarsak farkı çok açık şekilde görürüz.

Amerika Dışişleri Bakanlığı’nda hazırlanan 22 Mart 1947 tarihli bir belgede, Kıbrıs’ın Yunanistan’a geçmesine Amerikan hükümetinin muhalefet etmeyeceği bildiriliyordu. Ayrıca Johnson, İnönü’ye gönderdiği mektupta “Türkiye’nin Kıbrıs’a müdahelesine Amerika’nın en acil bir şekilde tepki göstereceğini” söylüyordu. Peki Rusya’nın o zaman ki tutumu ne idi?

Sovyetler Birliği Dışişleri Bakanı Gromiko, 7 Aralık 1964’te yapılan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Toplantısı’nda; iki ulusal topluluğun varlığını kabul etti ve savundu. 22 Ocak 1965’te İzvestiya gazetesine verdiği demeçte de ”Adada yaşayan iki toplumun özel durumlarını içine alıp iki ayrı eyaletten kurulmuş tek ve bağımsız federal bir Kıbrıs Hükümeti kurmanın mümkün olabileceğini” belirtmişti.

Sosyalist Arnavutluk’ta 1965’te yapılan Birleşmiş Milletler genel görüşmelerinde Türk tezi doğrultusunda oy kullanan beş ülkeden biri olmuştu. Enver Hoca, 1967’de yapılan Halk Cephesi Kurultayı’nda Kıbrıs konusunda şunları söylemişti:

“Türkler, Kıbrıs’ta yaşayan kardeşlerinin hak ve çıkarlarına karşı yapılacak her saldırıya aynı biçimde karşı koymaya hazırdır. Arnavut milleti, Türklerin kanuni haklarını korumak amacıyla giriştikleri mücadelede kendilerine daima yardımcı olmuş ve gelecekte de olacaktır…”

Sosyalist Arnavutluk başbakanı Mehmet Şehu’da “Arnavut Silahlı Kuvvetleri, Türk kardeşlerinin her an emrindedir.” demişti.

Bu hatırlatmalardan sonra konumuza geri dönelim. 6. Filo Karadan askeri kuvvetler ve polis, denizden de donanmaya ait hücumbotlarımızın muhafazası altında Dolmabahçe ve Beşiktaş açıklarına demirledi. Mehmet Şevket Eygi’nin İslamcı Bugün gazetesi haberi şöyle duyurdu “6.Filo geldi ve demirledi. Solcular karşılarında orduyu görünce sinip oturdular.”

Gelgelelim bu sinme çok kısa sürdü. Harun Karadeniz “olaylara meydan vermeden direneceğiz” demiş ve öğrenciler “Bağımsız Türkiye” diye bağırarak yürümüştü. O gün polisin müdahelesi ile 15 öğrenci yaralanmış ve 20 öğrenci gözaltına alınmıştı.

Amerikan 6.Filosu erleri aylardır denizlerde kadınsız dolaşıyorlardı. İstanbul’a gelmiş karaya çıkıp genelevlere uğramak için can atıyorlardı. Karşılarına Türk Gençliği dikilmiş, sizi karaya çıkartmayız, defolun evlerinize, Yankee Go Home! diye bağırıyorlardı. Eygi’nin İslamcı gazetesi Bugün; Türk Öğrencilerin bu direnişini 13 Şubat’ta bakın nasıl haber yapıyordu:

“Kızılcıklar dün de tehdit ve tecavüze devam ettiler”. Bu arada Eygi aldığı bir hapis cezası ile soluğu hacda almıştı. Yazılarına oradan da devam ediyordu. Amerikan askerinin Türk topraklarına inişine engel olmaya çalışan gençliğin yaptığı hareketi tehdit ve tecavüz olarak niteleyen Eygi Arabistan’dan cihad çağrıları da yapmaya başlamıştı. 14 Şubat’ta ilgili gazetede çıkan yazısında “16 Şubat Pazar günü, gün doğmadan Bayezıt camiinde toplanınız! Kafirler bizim cemaatimizi görünce hapı yutar zaten” diyordu. Bahsettiği “kâfirler “ ise o gün Taksim meydanı’nda 6. Filo’ya karşı toplanacak olan Türk Gençliği idi. Eygi’ye göre Amerikan askerleri değil, Türk gençliği kafir idi!

11 Şubat saat 19’da 6.Filo erleri korkularından sivil kıyafet ile gemilerinden inerek muhtelif araçlarla gece kulüplerine, pavyonlara ve İstiklal caddesi’ne dağılmışlardı. Bu haber duyulur duyulmaz Çemberlitaş Kız Talebe Yurdu öğrencileri Bayezıt Meydanı’nda toplanarak yürüyüşe geçtiler. Ellerinde şu dövizler vardı:

Türkiye 6.Filo’nun genelevi değildir

ABD; istemedik, istemiyoruz, istemeyeceğiz,

Halide edip, bayrağını yıllar sonra taşıyoruz!

Ayrıca gösteri sırasında halka bildiri dağıtmışlardı. Bildirilerin bir cümlesi şöyle “Birinci Kurtuluş Savaşı’nda Türk erkeği ile omuz omuza çarpışan Türk kadını, bugün yine görevinin bilincindendir.

Türk gençliği bu tutumu sergilerken Mehmet Şevket Eygi Türk gençliğini komünist olmakla itham ettiği gibi dini hassasiyeti yüksek ancak bilinçsiz Müslümanları dolduruşa getirmeye devam ediyordu. 15 Şubat’ta ki Bugün gazetesinde deniyor ki

“Kızılları boğmanın vakti geldi.Kızıl emperyalizmin para ile tutulmuş uşaklarını en ufak kıpırdanışta gebertmek için and içildi”
Görüldüğü gibi Eygi’nin Bugün gazetesine göre 6. Filo’nun İstanbul’a inmesine engel olmak isteyen Türk çocuklarını gebertmek üzere and içilmişti. İslamcılığı “Amerikan Pezevenkliği” düzeyine düşüren Bugün Gazetesi dindar Türk insanını Amerikan askeri haline getirmeye çalışıyordu ve Amerikan uşaklığını utanmazca ibadet düzeyine yükseltiyordu.

Mehmet Şevket Eygi; Arabistan’da 9 Şubat’ta yazdığı ve 16 Şubat’ta Bugün gazetesi’nde yayınlanan yazısı ile Müslümanları cihada davet ediyordu.
“…Komünizmin küfrüne karşı derhal silahlan. Stalin’in ve Deccal’ın **********leri olan kızıl veledler bütün Müslümanları karşılarında bulmalıdırlar…( Eygi; Atatürkçü gençliğe hem komünistlikle hem de deccalın **********liği ile küfrediyor. Deccal kim ola?) “…bir şeyler olursa silahlar patlar patlamaz vazifeye koşmaya çalışacağız. İnşallah kızıl kafirlerin, deccal uşağı dinsizlerin tepelerine birer birer intihar uçağı gibi ineceğiz”
Ve sonunda olan olmuş, 16 Şubat 1969 günü, İslamcı Eygi’nin çağrısıyla toplanıp silahlanarak Türk Gençlerinin üzerine çullanan bilinçsiz Müslümanlar, 2 kişiyi öldürmüş, iki yüzden çok kişiyi ağır bir biçimde yaralamıştır. İşte Türk tarihine Kanlı Pazar olarak geçen olay budur. Olaydan bir gün sonra; Bugün gazetesi haberi şöyle veriyordu:
“Kızıllara unutulmaz bir ders veren halk, polisi ve askeri omuzlarında taşıdı”

Müslümanları camilerde toplayıp Amerikan 6. Filo’suna karşı direniş yapan Türk gençlerine saldırttıktan sonra Eygi’nin bankadaki hesabına 350 000 Dolar yatırılmıştı:

“Cidde>Hollanda Bankası Konte No: 86473/4936–8.3.1969-München Commerzbank A.G.>”Journalist”Mehmet Şevket Eygi: 350 000 USD”
Özakıncı’nın deyimi ile işte 6.Filo İslamcıları.İşte buyrun bu gazete gibi o eşsiz benzersiz Dinimizi kullanarak Cahil insanların dahada cahil bırakılarak bir merkezden yönetilmesini sağlayan bir mantık.. Türkü Türk e kırdırtan bu adam gibi, bu yazıyı yazan yeni şafak yazarı gibi, 14 yaşındaki kız çocuna evliliği dinen mübah gören ve taciz eden hüseyin üzmezler gibi insanlara halen ülkemizde prim verilmekte....


Ne diyelim sonumuz kötü..... Allah Atatürk ün düşüncelerini ve onun gibi düşünen insanları başımızdan eksik etmesin...
 

Ozgur Baglama

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Ocak 2008
Mesajlar
1.380
Beğeniler
727
Yaş
37
Yer
Bakırköy, İstanbul
#8
yılbaşı kutlamalarının gerek dinimizde ve adetimizde olmadığı bir doğru.bende orada müslüman kardeşlerimiz öldürülürken ülkemizde yılbaşı çığırtganlığının yapılıp sanki hiçbirşey olmuyormuş gibi eğlenilmesini doğru bulmuyorum.ancak vakit gazeteside ön yargılı manşetnde yanlış yapmış.kimse o gençlerin ne yaptığını görmedi bilmiyor bırakın itham etmeyi yorum bile yapmak yanlış.rabbim mekanlarını cennet etsin yakınlarına sabır versin.
 

Haluk

Kıdemli Üye
Kayıt
14 Ağustos 2008
Mesajlar
136
Beğeniler
202
#9
Emrah biraderim işte bu yıllardır memleketimizin gerçeğini yansıtan bir yazıdır. Evet din tüccarlığı Amerikan pezevenkliğinin ta kendisidir. Halkımız bugün malesef o zamankinden daha az cahil değil. Memlekette feodal sistem yıkılmadıkça eğitmek de zor olacak.
 

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
28 Mart 2008
Mesajlar
1.724
Beğeniler
971
Yaş
54
Yer
Çayyolu, Ankara
#10
İçki içmek ya da namaz kılmak tümüyle kişisel tercihtir. Buna sadece kişinin kendisi karar verebilir. Ama bazı kendini bilmezler herkesin yerine karar verebiliyorlar maalesef.

Milliyetin haberine göre "Doğal gaz genel müdürü açıklamasında içeridekiler yarı çıplaktı" demiş.Aynı haberde Emniyet'ten yapılan açıklamaya göre olay yeri fotolarında çıplak kimse olmadığı yazılı.
Haddini bilmeyenler, oturdukları koltukları dolduramayanlar, koltuğa alın teriyle gelmediği belli olanlar ortalıkta dolaşıyorlar. Ve maalesef HER YERDELER :(

Son cümle son dakika haberi, doğal gaz müdürü istifa etmiş! Eminim kendi kararı değildir. Çünkü o tip insanlar kendileri karar veremezler, mangal gibi yürek ister, çünkü kendileri gelmemiştir o makamlara. Onları o makamlara birileri getirmiştir. Sonra aynı birileri ona haddini aştın in artık ordan deyip kafasına vurmuş istifaya zorlamıştır.
 

Barış

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2007
Mesajlar
5.246
Beğeniler
3.070
Yaş
47
Yer
ankara
#11
trjaikomik bir olay!!!!:)

peki o yüzdenmi içki içmeyen arabistan abd nin kucağında oturuyor?

o yüzdenmi minicik israil koca arap kıtasını parmağında oynatıyor?

o yüzdenmi bütün icatlar keşifler buluşlar içki içen avrupadan çıkıyor?

herşey içki içmemeyle olsaydı bütün büyük doğa olayları müslüman ülkelerde olmazdı
yakın zamandaki büyük endonezya depremi içki içmeyen endonezyadamı olduda 3000den fazla can aldı?? bakın iran'a ırak'a....hepsi kafamıza ne zaman bomba yağacak korkusuyla yaşıyorlar! neden içki içmedikleri için!!!!!!!!!!!!!!?????????????!!!!!!!!!!!
ayrıca feyz aldıkları iran eroin kullanımının en yüksek olduğu ülkelerden biri!!!!
ama içki yasak!!!eroin?????????????

birde şuna bakalım en fazla içki içen finlandiya, kanada, hollanda.....refah düzeyi en yüksek ülkeler!! yanlış anlaşılmasın ben içip zirveye çıkalım demiyorum konunun
içkiyle içmemyle alakası yok diyorum:)

zırvalamayı bıraksınlar, değil dünya kainattaki uzaylılar bile güler bunlara;)
 

o.somuncu

Organizatör
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesajlar
1.258
Beğeniler
850
Yaş
68
Yer
Dikili - İZMİR
#12
Emrah kardeşim eline sağlık..Benim de çok iyi hatırladığım o olayları en ince ayrıntısına kadar (hatta para yatırma olayını bilmiyordum belgesiyle açıklamışsın) şimdiki gençlerin öğrenmesi için bir ibret vesikasıdır...Bu provakatör dincileri okuyup inananlara acıyorum..Kendi insanlarının acılarını paylaşmayıp ,daha çok üzmeyi dindarlık sayan,ülkesini çıkar uğruna sömürgeciye peşkeş çeken sahte din tacirlerine lanet olsun!.....
 

o.somuncu

Organizatör
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesajlar
1.258
Beğeniler
850
Yaş
68
Yer
Dikili - İZMİR
#13
HalukS demiş ki:
Emrah biraderim işte bu yıllardır memleketimizin gerçeğini yansıtan bir yazıdır. Evet din tüccarlığı Amerikan pezevenkliğinin ta kendisidir. Halkımız bugün malesef o zamankinden daha az cahil değil. Memlekette feodal sistem yıkılmadıkça eğitmek de zor olacak.
Sevgili kardeşim feodal sistemin değişmesi de eğitim ile mümkündür...İnsanları ve ülkeleri sömürgecinin elinde kukla haline getirmek için önce bilimsel ve ulusal eğitimini yozlaştıracaksın,metafizik ve dinci eğitimi salık vereceksin...1950 de 'köy enstitü'lerinin kapatılmasıyla başlayan süreç budur...Maalesef bizim politika esnafımız da eğitimsiz toplum'u kandırabilme yöntemlerini çok iyi biliyor ve aktörlüğünü iyi yapıyor...Elimizdeki kalan tek umut ulusal birlik ve TSK,son günlerde onları da yıpratıyorlar..Oyuna gelmemek için herkesin bilinçle direnmesi gerek!...
 

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ekim 2008
Mesajlar
465
Beğeniler
522
Yaş
34
Yer
Ankara
#14
HalukS hocam kusura bakmayın isminizi bilmediğimden böyle hitab ediyorum. Söyledikleriniz çok doğru. ne yazıkki dünyada olduğu gibi ülkemizdede güçlüler dahada güçlenirken zayıflar dahada zayıflıyor. ve bu maddi açıdan zayıf olan insanlarda sürekli önüne atılan bir kaç meşgaleyle meşgul ediliyor. Bakın türban olayı. bir allahın kulu türban tartışılırken çıkıpta demediki "ya kardeşim bunlar nükleer santrak kuracaklar o yasa çıkıyo vakıflar yasası çıkıyo vs" Şimdi sağcıda denilen solcuda denilen milliyetçide denilen siyasi parti iktidarları işi gücü bıraktı türbanı tartıştı. Bir tek kamer genç çıktı söyledi bunları onuda zaten fazla konuşturmadılar. Şimdi mesela ben burda çıksam örnek olarak türbana karşıyım kardeşim desem bir başka arkadaşımızda nasıl karşı olursun dese hemen atışmaya başlarız. işte bizim ülkemizinde yanlışı burada her kesim insan bir araya gelipte birbirimizi dinlemiyoruz birbirimizin görüşlerine yaşayış şekillerine saygı göstermiyoruz toplum olarak ve bilerek geçim derdine düşürülmüşüzki biz eve nasıl ekmek götürecez diye düşünürken bazıları ülkemizi satmakta... bu sebeple sizlerinde dediğiniz gibi insanların eğitimi ve özellikle ATATÜRKÇÜLÜĞÜN düzgünce ne olduğunun cahil kesime anlatılması şart..baris bey;

Bir yerde bir yazı okumuştum ve çok hoşuma gitmişti. Deniliyorduki "DİN VE BİLİM AYNI YOLUN YOLCUSUDUR. İKİSİDE HAKİKATI GÖSTERİR TEK AYRILDIKLARI NOKTA DİNDE KESİNLİK VARKEN BİLİM HER ZAMAN BİR DOĞRUYU YANLIŞ OLDUĞU KANITLANINCAYA KADAR DOĞRU SAYAR" Şimdi bunu neden yazdım. aslında dinimiz inanınki teknolojik anlamdada gelişmemizi teşvik eden bir dindir. Ancak size bir örnek veriyim ne demek istediğimi tam anlatmış oluyum. Matbaa icat oldu ve anadoluya 200 yıl sonra girdi nedeni ne biliyormusunuz? O dönemde Kuran el ile hattatlar tarafından yazılıyordu. ve işleri bozulmasın diye idi.. gavur icadı dendi teknoloji geç sokuldu. Atatürk kaç yıl önceden demiryolu altyapısına önem verdi. 50 li yıllarda amerikadan taşımacılık için uzman getirdik baktı ölçtü biçti karayolu taşımacılığı yapın siz dedi. hibe arabaları traktörleri gönderdi yedek parçadan vurdu yakıttan vurdu ve halen doğuda bir çok yere tren kalmadan gidebilecekken karayolunda ne canlar veriyoruz. üstelik o dönemin başbakanı çıkıpta "DEMİRYOLU KOMÜNİST İŞİDİR" diyip ve kominizmi tamamen dinsizlik olarak bilen halkımızı demiryolundan soğuttu.. Şimdi bu adamların o güzel dinimizi böylesine kullanmalarını engelleyecek ne var? Laiklik ilkesi var... din ile devlet işini birbirinden ayır diye ama neymiş biz %99 u müslüman olan halbuki dolandırıcılıkta dünya birincisi yolda biraz açık giyimli bir bayan görünce offf ulan garıya bah diye laf atan bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyen insanlarınında mevcut olduğu bir ülkede yaşadığımızdan din devlet işinde olacakmış.... Olsunda görün bakalım nasıl lokma oluyorsunuz....


o.somuncu bey. anladığım kadarıyla yaşınız benden baya büyük. bu sebeple tabiki büyüklerimizin yazdıkları bizler için çok değerlidir. Açıkçası benin yetiştiğim ortam milliyetçi ve muhafazakar kesim idi. Bu kesimdede bildiğiniz üzere bu yazılarını verdiğim 6. filoya karşı eylem yapan faşizme hayır diyen, samsundan Ankaraya yürüyüşler düzenleyen ve ülkesi için bir şeyler yapmaya çalışan Denizler Yusuflar Hüseyinler Mahirler, Sinanlar, Erdallar sadece kominist dinsiz olarak anlatıldı. ama benim bir huyum vardır kesinlikle kimsenin dediği bir lafa direk inanmam araştırırım hemde her cephenin ilgili yazılarından ve gördümki bu ülkede asılanların çoğunluğu diyelim ülkesi için birşeyler yapmaya çalışan gençler olmuş. Bakın kaç bin kişinin katili apoyu yaşatıyorlar. halbuki Erdal Erene asmayıpta besleyelimmi diyebilmişlerdi üstelik suçu olmadığı halde 17 yaşındayken.

Bu sebeple özellikle yakın tarihimizi biz gençlerin çok iyi bilmeleri gerekmekte. Özellikle hatırla sevgili dizisinden sonra farketmişsinizdir halkın özellikle gençlerin arasında Bir deniz hayranlığı başlamıştır ancak sorduğum çoğu soruyu bilememekteler. sebebi ise ne yazıkki eğitim. ülke olarak okumayı sevmiyoruz. ve nedense tek taraflı sadece bize hitap eden gazetelere dergilere bakıyoruz. halbuki çok yönlü düşünsek baksak ve artık sadece cebimizi düşünmekten çok ülkemizi düşünsek inanın çok güzel yerlere geliriz diye düşünmek istiyorum ama bu saatten sonra çok zor. Devletin en yüksek noktası dahi cumhuriyet sistemi karşıtlarının elinde. üstelik halkımız halen prim vermekte... ne diyelim halk olrak bizimmi utanmamız lazım yoksa başımıza getirdiklerimizinmi?

Bu arada düşüncelerinize ve özellikle köy enstitüleri ile ilgili görüşlerinize ayrı olarak tamamen katıldığımı söylemek istiyorum.
 

Haluk

Kıdemli Üye
Kayıt
14 Ağustos 2008
Mesajlar
136
Beğeniler
202
#15
Haklısın Osman abi ama 1950'lerden beri de bu feodal sistem su basan tulumba gibi oy basıyo siyasilere. Bir aşiret ağasının iki dudağı arasında 10 bin oy varken siyasiler o düzeni bozarmı? Bence bu sebeple ağalık sistemini yıkmaya niyetleri falan yok, benim şahsi görüşüm tabi.
 

Federal779

Aktif Üye
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesajlar
165
Beğeniler
80
Yaş
55
Yer
Kilis
#16
Arkadaşlar Bu adamalar yazar değil Hüseyin Üzmez gibi sapık ,,sübyancı,,tecavüzcü,,küçük kız çocuğu istismarcısı,,yardım etme adı altında o kişinin karısına,, kızına tecavüz etme hepsi bunlarda var..Ama Atamıza saygı,,kendi insanına saygı yok..bizde onlara saygı duymuyoruz..Öğle çirkef insanları kaale bile almaya değmez..Ölüme sevinen insan ,,insan değil hayvandır..
 

o.somuncu

Organizatör
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesajlar
1.258
Beğeniler
850
Yaş
68
Yer
Dikili - İZMİR
#17
Teşekkür ederim Emrah Bey..Ülkemizde sizin gibi düşünebilen,gerçek milliyetçi insanlara her zaman saygı gösterdik..Sizin gibi insanları önyargısız değerlendirebilen,olayları vatanseverlik süzgecinden geçirerek,çıkar gözetmeden inceleyen insanlara ülkemizin ihtiyacı var...Ayrıca bu forumda sizin gibi arkadaşları görmek beni mutlu ediyor..MF'yi diğer forum sitelerinden farklı kılıyor..Görüşlerinize tamamen katılıyorum.. Haluk Bey evet yaşım 57..ve 58.inciyi yaşamaya başladım yeni yılda!..Sizin gözleminiz de doğru..Bu gün yayınlanan bir haberi yazarak bitireyim:''25 çocuk babası bir nakşibendi şeyhinin cenazesine 10 000 kişi katılmış ve izdiham yaşanmıştır.Polis izdihamda zor anlar yaşadı!..'':):)
 

Ozgur Baglama

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Ocak 2008
Mesajlar
1.380
Beğeniler
727
Yaş
37
Yer
Bakırköy, İstanbul
#19
birşey yazmıyım diyorum kendimi alamıyorum neymiş matbaayı ülkeye sokmamşlar niyeymiş hattatların işi bozulmasın die hayatımda duyduyduğun en komik olay.biraz tarih okuyun arkadaşlar icatlar ön adımlar hakkında baya bi bilmediginiz var anlaşılan.müsait olduğunuzda bu kanuları konuşmaya beklerim karşılıklı konuşuruz bi çayımı içersiniz hemde. yerniz uzaksa bilen birisiyle konuşun sizi gereğinden fazla şekilde aydınlatcaktır..
 

Haluk

Kıdemli Üye
Kayıt
14 Ağustos 2008
Mesajlar
136
Beğeniler
202
#20
@Ozgur.Baglama

O zaman sen söyle senden öğrenelim Özgür.
 
Yukarı Alt