buda benim hayalim.

Yer
Ankara
Motora takılmayın özelliklerine bakın :D
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Motor
Motor tipi sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, 8-silindir
Motor hacmi 1.598cc
Çap x Strok 89,0 mm x 76,2 mm
Sıkıştırma oranı 11,8 : 1
Maksimum güç 155,5 kW @ 9.000 dev/dk.
Maksimum tork 174,4 Nm @ 8.000 dev/dk.
Yağlama Islak karter
Yakıt sistemi Elektronik Yakıt Enjeksiyonu
Debriyaj tipi Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi TCI
Çalıştırma Elektrik
Şanzıman Sıralı, 7-vitesli

Hayellerimizi bi süre idare edebilir :D

Yer
Samsun
depo kısmıyla ön teker arası boşluk var ilginç bir dizayn.X şeklinde motor.bunun bir faydası oluyor mu peki?

Yer
Ankara
depo kısmıyla ön teker arası boşluk var ilginç bir dizayn.X şeklinde motor.bunun bir faydası oluyor mu peki?
motosikletin duruş mesafesini kısaltmak için böyle bir tasarım düşünülmüş. yani frenleme anında ağırlık merkezinin motosiklet dışına taşmasını engellemek için daha kısa mesafede daha güvenli bir duruş.

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
iyi güzel hoş da benim anlamadığım bu makinanın nasıl dönüşü yapabildiği. direk gövdeye bağlı gibi ön teker

bide adı soyadı falan olsaymış idare edecektik hani...

Ethem Doğru

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal İstanbul
bu çizim masasında kalmış bir tasarım mı? yoksa prototipi yapılmış, seri üretime geçmiş bir model mi? herkes gibi ben de motosikletin nasıl döndüğünü merak ediyorum. eğer varsa videosunu bulup, paylaşırsanız sevinirim.

Yer
İstanbul / Erenköy
bimota tesi 3d seri üretim bir motorsiklet yaptığı tasarımlar efsanedir. Youtube dan videolarını bulabilirsiniz

http://www.motorcycle.com/gallery/gallery.php?g2_view=largephotos.Largephotos&g2_itemId=191359

resimde detaylar daha belirgin, direksiyon çevirildiğinde çubuklar ön jantın merkezini itiyor veya çekiyor ve ön teker dönüyor. Mesela direksiyon sola döneceği zaman çubuklar ön jantın merkezini itiyor, sağa dönüleceği zaman, merkezi çekiyor.

Yukarı