Burada da kesinlikle oto suçlu

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Bu kaza da da kesinlikle oto suçlu değil mi arkadaşlar
Motosiklet gayet halisane duygularla yolda ilerliyor.
Evet evet kesinlikle oto suçlu.Motosiklet sürücüsünün hiç bir suçu yok.Asalım bu oto sürücüsünü
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Yer
bostancı
izledim ışıkları görmüyoruz ancak motorcunun hatası yok değil aşırı hızla kavşaga geliyor ve az bir manevra ile arabanın arkasından sıyrılabilirdi ancak hız fazla olunca intikal ve uygulamaya zaman yetmedi şucun büyügü otomobil sürücüsünde

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Tamamen Motosikletin hatası. Şehir içi yerleşim merkezi ve kavşak. 40 km/h in üstünde geçtiği anda suç onundur. Tartışmaya gerek bile yok bence. Tekrarlıyorum ışık kendisine de yansa suçludur.

doğru yazık adama ama bazı abiler arkadaşlar söylemiş; o hızla gidilir mi, kavşağa o hızla girilir mi! kavşağa girmeden fren yapıyormuş ya da yavaşlıyormuş gibi de görünmüyor!

ben kendime hep şunu söylüyorum yola çıktığımda: insanlar hata yapar. hele türkiyede otomobil sürücülerinin kurallara uymasını beklemek (daha doğrusu kendimden başkalarının kurallara uymasını beklemek)bir lüks ve akıllıca değil. insanlar önüme çıkacaktır, dönülmeyecek yerden dönecektir, ters şeride girecektir, hızlı gidecektir. benim elimden gelen en fazla küfretmektir. onun için "motosiklet sürücüsü" olan bensem, herkesin yapabileceği hatalara ahmaklıklara karşı önlem almam gerekir. ben bu meredi seviyorsam ve bu ülkede yaşıyorsam, her an her şeye "dikkat" etmem gerekir, her an her şeye "hazırlıklı" olmam gerekir ve en önemlisi her zaman istisnasız -kimse uymasa da- kurallara uymam gerekir. ben kimseden mesul değilim, kimseye trafikte bir şey öğretecek de değilim (bu iş için maaş alan insanlar var onlar öğretsin!) ben kendimi korumak ve kimseyi tehlikeye atmamak zorundayım. bu kadar...

not: cidden motosiklete her binişimde bunları söylüyorum kendime ama bu şekilde değil haliyle, düşünce olarak geçiyor kafamın içinden, dolayısıyla daha kısa sürüyor! :D

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
d önüme çıkacaktır, dönülmeyecek yerden dönecektir, ters şeride girecektir, hızlı gidecektir.
Bu dediklerinizin çoğunu gerçekleştirme yetkisi olan gayet legal vasıtalar var. Hırsız kovalayan bir Polis veya hasta yetiştiren bir ambulans, İtfaiye. Unutmayın isterse kavşakta ışığın kırmızıya dönmesine 30 sn olsun kontrolsüz bir şekilde bir ambulans önünüzden dönebilir. Her durumda kavşakta ihtiyaç halinde durabileceğiniz hızda geçmelisiniz. Aslında yolda desturunuz hep önünüzde tehlikesiz gördüğünüz mesafede durabilecek şekilde olsun. TEM de 150 ile giderken eğer 3 sn önünüzden başka bir araç gidiyorsa tehlikedesiniz demektir. Sonuç : 150'yle gitmeyin :) uzun yaşayın .

ali abı (benden buyuksunuz dıe hatırlıorum :) ) sizde bi imla takıntısı war galıba :D
bi kaç konuda dıkkatımı çektı kuçuk ımla hatalarına çok dıkkat edıosunuz :)
sağolasın ekrem kardeş, abiye gerek yok:)D). meslek hastalığı diyorum ben buna, bazı hatalar çok dikkat çekiyor, garip şeyler çıkıyor ortaya, ondan yani... :D:D

not: tam sana bunları yazarken diğer topikte şunu gördüm koptum gülmekten, :D:D
şekil bir a: http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=8690

Yer
İstanbul
İşte iki konuya örnek. Senin ne kadar iyi olduğun önemli değil , başkalarının hatasının faturasıda sana kesilir.İkincisi de kavşağa geldiğin zaman ihtimallerin çoğaldığını göz önünde bulundurmak gerekiyor, ki sürücü olarak her ihtimali değerlendirmek gerekir.

Yukarı