bws calısmıyor

Yer
ankara
slmlar herkese, 1hafta once aldıgım 2002 model bws i 1 haftadr gayet guzel kullanıyodum.ankarada yasayanlar bılır,dun acayıp bı yagmur yagdı ve motor ustten baya yagmur yedı.(branda sıpars verdım fakat hala beklıyorum gelmesını :S)dun kotu hava yuzunden calıstramadım hıc.bugun denedım fakat calısmadı bı turlu.yandan basarak calıstrmayı deneddıık zar zor calıstı fakat bı yokustan ınerken elımı gazdan cekmıstım ve kontak kapandı ve bı daha calısmadı onca denememıze ragmen.yagı ve benzınınde sorun yok.nolmus olabılır sızce? motorla ilk haftam yanı oncesınden hıc bır tecrubemn yok.zaten burda kampus ıcıne kullanmak maksatlı aldım sadece.dısarı cıkarmıyordum.

bırde 1hafta once motor, bı otobus fırmasının bagajında (kusadasından 2.el almıstım) ıcındekı yag ve benzın bosaltılarak geldı.ben ılk kez koymaya calısırken az mıktarda bı yagı tasrdım ve acık duran benzın haznesıne geldı cok az..onun uzerıne depoyu fulledım, ıste bı deponun sonları falan heralde suan.uzerıne yenı benzın koydum gercı ben 2gun once ama aacaba o yanlıslıkla doktugum yag mı anca motora ulastı da sorun cıkartıuyor??

ahmet atay

Kıdemli Üye
Yer
BURSA
genelde bws motorlarda soğuk havalarda marştan çalışmıyor diye biliyorum yaklaşık 3 ay kadar kullandım bu motordan bende yarattığı izlenim buydu... aküsüne bi baktır derim bujiyi kontrol ettir... yağmurla alakası yok bunun havanın soğumasıyla ilgili olabilir ... tam kesin konuşmuyorum ağabeylerim varken burda bana söz düşmez :)

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Benzin deposundaki yağın fazla olması buna neden olabilir, pis benzinle ne sorun çıkartabilirse fazla yağla da yakıt yeterince tutuşma kalitesinde olmayabilir.
İki zamanlıda benzine karışmış yağın %70-80 i ilk emilim yeri olan krank haznesinde yoğunlaşır ve krank yatağını yağlar.Kalan kısmı yanma odasına geçerek benzinle birlikte yanar..Fazla konup yanamayan kısım egzozdan atılır.

Sağlam bir buji,yağı fazla da olsa bir depo benzinde bir sorun çıkarmaz sadece fazla mavi duman yapar...Ama eskimiş ve kurum yapmış bir buji olursa kısa devre yaparak kıvılcımı kesebilir..Öncelikle buji kontrol edilmeli..

Yukarı