!!!!!!çin Mali!!!!!

Merhaba arkadaşlar ülkemizde özellikle büyük şehirlerde hızla yayılan çin malı motosikletler hakkındaki tecrübelerinize ihtiyacım var...

Tavsiye edilirmi?
Ucuz ama verdiğimiz paraya değiyormu ?

Ben scooterla bayağı bi acamiliğimi attım şimdi hayalim chooper tarzı bi motor ama görüyorumki her tarafı çin malı motorlar sarmış uzun zamandır türk bildiğim KANUNİ bile meğer çinmiş sadece tuzladaki fabrikada türk işçiler tarafından montajı yapılıp üzerine etiketi yapıştırılıp doğru mağazaya...
Bu durumda bende şaşırdım junlin diye bi marka duydum ama anladığım kadarıyla o çin malı.
yani özellikle tecrübeli kişilerin düşüncelerini bekliyorum çin hala eskisi gibimi yoksa bi değişiklik varmı....:confused:

MotoTR

Kıdemli Üye
Bir çok marka da artık çinde üretiliyor ama en azından fabrikalarda bir başka teknoloji kullanılıyor. Bilindik markalar da çinde yapılmasına rağmen bilinmedik markalar ya da yeni markalar kaliteyi daha alt seviyede tutuyorlar. Bu sadece motosiklet sektörü için geçerli değil neredeyse bütün sektörler aynı

Ya şimdi Bu Tercih Sebebidir .yani çin Malini Sen Iyi Kaliteli Diye Tercih Edecegini Zannetmiyorum . Fakat Fiatlari Uygun Su An Parca Sikintisi Da Yok Gibi Fakat Uzun ömürlü Degil Daha Cok Kullan At Tarzi Geliyor Bana . Maddi Acidan Yetebiliyosan Marka Düşün Her Zaman Kalite Iyidir.

eğer maddi durum elveriyorsa veya imkanlar varsa her zaman marka derim ben. Çünkü geçen yıl 5.500 YTL ye satılan 250 cc Regal Raptor bile kaliteli ve de fiyatının yüksek olmasına rağmen ki (sözde) 200 km lik uzun yolda 2 kere yolda kaldı. Birincisinde radyatör fanlarının birisi ve müşürü arıza yaptı. (Artı 1 ay parça beklendi). 2. si eksoz motor boğumunda ki splamaların birisi kırıldı. daha 1000 km de motordu bu. bunların daha ucuzlarıyla zaten olan bildiğimiz yaşadığımız tanık olduğumuz arızalar var. Ama 5500 ytl lik bir motorda bunları yapıyorsa sanırım gerek yoktur. En azından temiz olsun ucuz olsun 2. el olsun ama yinede marka olsun derim ben.

Yer
izmir
en sağlamları redal raptor .bende şuan çinli kullanıorum 18.000 km de ufak tefek arızalara alışırım dersen al ama bende tavsiye etmem.cruiser istiosan en ideali gv 250.kore malı ondan düşün derim

İlginize teşşekür ediyorum gerçekten hepinize teşşekkür ederim halklısınız....
bundan sonra çinmi asla sokakta görsem (çinli birisini )yol değiştiririm artık :)

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
Okadar kati olma .
Maddi durumu düsünmek zorunda degilsen,al herkesin bildigi japonlardan.
Yalniz diger arkadaslarida rencide etmeyelim.
Tabiiki herkes iyi bir motora binmek ister.
Herkez kesesine göre olan motora binsin diyorum.....:):)

pelin

Kıdemli Üye
Öner Abi bu konuda haklı.

bizler www.motosikletforum.com olarak kimseyi incitmek ve kızdırmak istemeyiz. Bu gün bir çok marka çinde yapılıyor. Ayağımızdaki adidas ayakkabı bile çinde yapılıyor... Yamahanın ve hondanın küçük cc li motosikletleri çinde yapılıyor bu gün bir çok araba malzemesi çinde yapılıyor... Artık Çin demek yanlış olur adamlar dünya pazarını ele geçirdi.. Ürünler artık 1.kalite çin malı 2. kalite çin malı diye pazara çıkıyor. En iyisi söyle diyelim marka çin malı alalım :)

hiç bulaşma derim çin malına filan..
zaten onların yüzünden bütün türk esnafı kan ağlıyor

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
Motora sirf cin mali diye binmemek,kendi kendini yalandirmak gibi birsey olur bence.
Politik konulara bu konuya bakarsak:Fransa,Türkiye Cumhuriyetine cok daha büyük zararlar veriyor......Ama Türkiyede milyonlarca insan Renault kullaniyor...
Bence sorun bu olmamali...

Halit Batmaz

Kıdemli Üye
bende kıssaca marka al derim İKİNCİ EL OLSUN MARKASI OLSUN AMA TEMİZİ OLSUN bence ikinci elin temizi bile onlardan üstündür bu şahsi görüşüm

motorum better 125-20 cruiser çin malı deyip geçemem 5 yaşında ve 18000 km de hala pırıl pırıl en küçük bir problemi yok arkadaşlarım 5 yaşında olduğuna inanmıyor gerçekten tavsiye ederim özellikle motoru çok sağlam gidiş ve ses gayet tatmin edici alan kesinlikle pişman olmaz

bence japoondan şaşma ama çin malınada iy bakarsan enaz 3 5 yıl motorluk yapar sana ama iy bakım şartıyla . birde çin malı motor alacaksan 150 liten yukarı cc motor alma .

Yer
istanbul
ben de çin malı kullanıyorum aldığında ne aldığını bilir beklentilerini çok yüksek tutmazsan tabii ki alınır
ama sakın sakın sakın jınlun alma

Yukarı