Çöl Kaplanı'ndan Engelli Hasan'a Akülü Sandalye

Ethem Doğru

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal İstanbul
Dakar Rallisi ikincisi Kemal Merkit, internet kampanyasıyla 3 bin lira para toplayarak omurilik felçli küçük Hasan'a akülü sandalye aldırttı.

Güney Amerika'daki Dakar 2011 Rallisi'nde ikinci olan Türk sporcu, yürüyemeyen 7 yaşındaki Hasan Deyirmenci'ye de müjde getirdi. Kemal Merkit'in izlediği rotayı, internet üzerinden simgesel olarak "satın alıp" Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne 10 lira bağışta bulunan gönüllüler, Hasan'ın akülü tekerlekli sandalyeye kavuşmasını sağladı. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), 1-15 Ocak arasında düzenlenen 2011 Dakar Rallisi çerçevesinde düzenlenen bu özel kampanyada 15 günde 3 bin lira toplandı. Dernek Başkanı Ramazan Baş, alınan akülü sandalyenin ilkokul öğrencisi Hasan Deyirmenci'ye verileceğini söyledi.

(ALINTIDIR-SABAH GAZETESİ)

Kemal MERKİT göğüsümüzü birkez daha kabarttı. Teşekkürler.

Yer
25
Çok güzel hareketler bunlar, Babam halen Ankara'da Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler İ.Ö.Okulu müdürü, arada ziyarete gidiyorum, okul yatılı, akülü veya tekerlekli sandalye bağışlamak isteyen olursa hayır demezler :)
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

http://okulweb.meb.gov.tr/06/01/391996/goruntular/web%20album/19%20mayis/DSC09249.jpg

http://okulweb.meb.gov.tr/06/01/391996/goruntular/web%20album/19%20mayis/DSC09308.jpg

http://okulweb.meb.gov.tr/06/01/391996/goruntular/web%20album/genc%20girisimciler/DSC02888.jpg

http://okulweb.meb.gov.tr/06/01/391996/goruntular/web%20album/3%20aralik%20swis%20otel/DSC07333.jpg

http://okulweb.meb.gov.tr/06/01/391996/goruntular/web%20album/spor/DSC02818.jpg

Ethem Doğru

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal İstanbul
örneğin ne gibi bir eylem gerçekleştirebiliriz.yönetim ve aktif üyelerimiz vs fikrin nedir hakan abi
bence mf olarak bir hareket yapabiliriz dostlar damlaya damlaya göl olurmuş
hakan ai bunu organize edelim. bi banka hesabı açalım. orada biarz birikim yapalım. çok katılımlı bir toplantı düzenleyelim, motosikletlerimizle gidelim. Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler İ.Ö.O.' na
müdür beye takdim edelim. öğrenci arkadaşlarla da biraz sohbet ederiz. şöyle bahara doğrufalan bu arada hesap da biraz daha kabarır. Enes hocam da yardım eder.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
enes sen bir hesap açtırsan burada numarayı bizle paylaşsan ziraat bankası yada halk bank gibi devlet bankalarından birisinde.bir tekerlekli sandalye ne kadar bi fikrimde yok ama en azından hepimiz elimizden geldiğince bir şeyler aktarsak.. öncülüğü enes sen yapabilirmisin rica etsem ? engelli arkadaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardım edelim. Allah kimsenın başına vermesin ama hepimiz insanız ne zaman ne olacağımız belli değil..

Hakan Çıtır

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
Başka bir deyişle bir buluşma tertipliyebiliriz o gün bu para toplanır bir gönüllü bulunur ve araştırılır fiyatlar ben 3 bin ila 7 bin arası biliyorum fiyatlarını (elektrikli olanlar) böyle bişey yapabiliriz gelemeyenlerde bir şekilde para ulaştırırlar burdaki arkadaşlara

Yer
25
Arkadaşlar düşünceleriniz için teşekkürler,
Babamla görüştüm; akülü sandalyelerin normal tekerlekli sandalyelere göre kullanımı kolay olduğu ve kolları çalıştırmadığı için bazı zararları olabileceğini söyledi, (sanırım kollarda tembellik yapıyor) kollarını fazla kullanamayıp da ihtiyacı olan bir öğrenci varmış, ona da geçenlerde dışarıdan aldırılmış. Zaten demirbaş olarak şimdilik yeterli sayıda tekerlekli sandalyeleri olduğunu söyledi.

Ben de Ankara'lı arkadaşların müsait bir günde toplanıp gelebileceklerini, karşılıklı tanışma, muhabbet, okulu tanıma, küçük hediyeler sunma şeklinde gelebiliriz dedim. Önceden bir dilekçe vermemiz gerektiğini söyledi. Önümüz 15 tatil, okullar açılıp havalar ısınınca uygun bir zamanda, herkes gönlünden kopacağı hediyelerle, bazı firmalardan temin edebileceğimiz kalem, defter, ajanda gibi eşantiyonlarla, MF tişörtleriyle gidebilirsek ne güzel olur değil mi?

Daha farklı şeyler düşünen olursa yazsın lütfen, bu arada Ankara sorumlumuz kimdi? :)

Ethem Doğru

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal İstanbul
Arkadaşlar düşünceleriniz için teşekkürler,
Babamla görüştüm; akülü sandalyelerin normal tekerlekli sandalyelere göre kullanımı kolay olduğu ve kolları çalıştırmadığı için bazı zararları olabileceğini söyledi, (sanırım kollarda tembellik yapıyor) kollarını fazla kullanamayıp da ihtiyacı olan bir öğrenci varmış, ona da geçenlerde dışarıdan aldırılmış. Zaten demirbaş olarak şimdilik yeterli sayıda tekerlekli sandalyeleri olduğunu söyledi.

Ben de Ankara'lı arkadaşların müsait bir günde toplanıp gelebileceklerini, karşılıklı tanışma, muhabbet, okulu tanıma, küçük hediyeler sunma şeklinde gelebiliriz dedim. Önceden bir dilekçe vermemiz gerektiğini söyledi. Önümüz 15 tatil, okullar açılıp havalar ısınınca uygun bir zamanda, herkes gönlünden kopacağı hediyelerle, bazı firmalardan temin edebileceğimiz kalem, defter, ajanda gibi eşantiyonlarla, MF tişörtleriyle gidebilirsek ne güzel olur değil mi?

Daha farklı şeyler düşünen olursa yazsın lütfen, bu arada Ankara sorumlumuz kimdi? :)
bence teklif gayet makul. organizatörlerimiz yardımcı olacaktır.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
gelmeyi çok isterim ama gelme imkanım olmaya bilir ben kendi adıma bir temsilci bulup bir miktar para aktatırım hesabını o arkadaşın benım adıma neye ihtiyaçları varsa siz alır veririsniz :)

Yer
ANKARA
:) Benim kardeşim ankara sorumlusu, mesaj alınmıştır, bazı konuları kaçırabiliyoruz her konuyu takip edemiyoruz.

Neyse mesaj alınmıştır. Gereken yapılacaktır. :)

Yukarı