Dakar Rallisi İptal Edildi

Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
3.159
Beğeniler
4.272
Yaş
42
Yer
Kadıköy/İstanbul
#1
DAKAR RALLİSİ İPTAL EDİLDİ

(2008-04-01)

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]www.dakarturk.com/image/maningidis[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonları arasında yer alan Dakar Rallisi, güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildi. [/FONT]


Ülkemizi bu büyük organizasyonda motosiklet kategorisinde temsil edecek Jim Beam Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar yarışın iptali üzerine büyük üzüntü yaşadılar.


[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rallinin sponsorlarından Fransa Televizyonu yetkilisi Daniel Bilalyan, Europe-1 televizyonuna yaptığı açıklamada, Moritanya'da güvenliğin sağlanmasıyla ilgili endişeler nedeniyle organizasyonun iptal edildiğini söyledi. Fransa, dün yapılan açıklamada, Moritanya'da geçen ay 4 Fransız turistin öldürülmesinin ardından duyduğu endişeyi dile getirmişti. Rallinin yarın Lizbon'dan başlaması ve 20 Ocakta Dakar'da sona ermesi planlanıyordu.[/FONT]
Yaklaşık 1000’nin üzerinde sporcunun yarışacağı bu büyük organizasyon Organizasyon Komitesi (ASO)’nun yaptığı basın toplantısıyla resmen iptal edildi. Moritanya üzerindeki rotada Al Kaide terorist grubun ralliyi tehdit etmesiyle riski göze almayan organizasyon rallinin iptal olduğunu açıkladı. Binlerce sporcunun büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı günde, tüm yarışmacılar Terorizmi lanetlediler.


Jim Beam Dakar Türk Takımı start için tüm hazırlıklarını tamamlayarak bu büyük yarışta Türk Bayrağını Dakar’a ulaştırmayı planlıyordu. Yarışın iptaliyle tüm umutlar gelecek seneki yarışa kaldı. Jim Beam Türk Takımı kendilerine destek veren tüm sponsorlara ve Türk halkına teşekkür ettiler.

Kaynak: TMF
 

yesim

Kıdemli Üye
Kayıt
15 Ocak 2008
Mesajlar
133
Beğeniler
104
#2
2008 Super Bike takviminde de Türkiye yok. Kenan Sofuğlu İstanbulda yarışsın diye çok yüklü miktarda eurolara ihtiyac oldugunu duydum. Bu konuda daha detaylı bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
 
Yukarı Alt