Debriyaj Balataları konusunda yardım :D

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
OY OY Yamaha ybr debriyaj balatası mevzusuna baktıktan sonra bende değiştire bilirim ve Gökhan kardeşimizin tüm commuterlerin debriyaj yapısı aynıdır.sözüne bakarak bi hovlandım ve malzemelerimi alarak debriyaj kapağımı açtım ve karşıma şöyle bir sistem çıktı.
http://img688.imageshack.us/img688/8057/dsc01965k.jpg
Sorunum şu debriyaj balatalarının yanındaki kapağı nasıl sökerim ne civatası var ne pulu nede çekince geliyor.
http://img684.imageshack.us/img684/5226/dsc01966i.jpg
İç yapısı bu
http://img514.imageshack.us/img514/1305/dsc01967d.jpg
http://img25.imageshack.us/img25/6770/dsc01968td.jpg
Bu parçayı sökmek için özel bir anahtarmı lazım ne yapabiliriz yardımlarınızı bekliyorum

Yer
ANKARA
Resimleri görebilsem sana yardımcı olmaya çalışırdım ama malesef resimleri göremiyorum iş yerinde resimler açmıyor..

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
Kazasız belasız topladım :eek: toplarken bir ara tırstım vites kolu boşa düştü :D kabağı takıp vidaları sıkmaya başlayınca yerine geldi test sürüşü yaptım eskisi gibi :pCumartesi paraya kıyıp götürcez bakalım :D
Toparlaman iyi olmuş. Usta yaparken iyi izle bakalım belki birşeyler kaparsın :)

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
alican arada arızayı yapamasan bile söküp takman bence doğru neden dersen ilerleyen zamanda motosikletle yolda kaldıgında sorunları çözmeyi ögrenirsin,cok öyle, lastigini bile söküp takacak tecrübesi olmayan motosiklet sürücüsü,lastikleri patladıgında işleri bitiyo,anahtar tutmakdan aciz sürücü cok onun için biraz olsun bazı sorunları halletmeyi bilmek lazım sadece motoru sürmekle olmuyo,senin bu hevesini kutluyorum devam et,faydasını ilerleyen zamanda görecen bende cok söker takarım,abartmadan tabi

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
alican arada arızayı yapamasan bile söküp takman bence doğru neden dersen ilerleyen zamanda motosikletle yolda kaldıgında sorunları çözmeyi ögrenirsin,cok öyle, lastigini bile söküp takacak tecrübesi olmayan motosiklet sürücüsü,lastikleri patladıgında işleri bitiyo,anahtar tutmakdan aciz sürücü cok onun için biraz olsun bazı sorunları halletmeyi bilmek lazım sadece motoru sürmekle olmuyo,senin bu hevesini kutluyorum devam et,faydasını ilerleyen zamanda görecen bende cok söker takarım,abartmadan tabi
Lastik dedinde aklıma ne geldi:D;Ben 5. sınıfa giderken babamın 88 model yeni kasa şahini vardı.Sürekli ön sol tekeri iniyodu cantın kenarı çatlakmış bi gün apartmanın garajında fırat abiyi gördüm her halde çarşıda gezerken aynayı bi yere çakmış peder anlamasın diye aynayı patex adında bir yapıştırıcı ile yapıştırdı sonra aynayı bi güzel ayakkabı boyası ile boyadı harika oldu hiç anlaşılmıyordu o işini bitiirdikten sonra yapıştırıcıyı bana verdi.Yapıştırıcıdan bir damla garajın tabanındaki toza damlattım pis bir duman cıktı.Damlanın düştüğü toz parçasını elime aldım adeta çelik gibi olmuştu:DAklımda hemen şimşekler çaçtı hemen arabayı Krikoyla kaldırıp ön tekeri söktüm sibopdan gelen hava sesini duydukça çok hislendim:((Mahalledeki arabaların tekerlerini indirirkende aynı hisler uyanırdı:D) Her neyse tornavidalarla lastiği kastırıp çatlağı tozla patex i karıştırarak yapıştırdım inanırmısınız bilmem iki sene arabanın hiç lastiği inmedi :D

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
Alican sağol,servise dün gittim yarın gel dedi yoğunmuş, tam da tasın bir vidasını söktüm dağıtacaktım ,servise gidiyorum şimdi ben de.:D
Geçmiş olsun.Haberin varmı bilmiyorum ama bende servisde çalışmaya başladım:D
Bence hiç uğraşma cgl lerde de aynı özel mil somunu var.Tabanca ile bile zor sökülüyor.Aslında bu özel mil somunu olmasa herkez yapabilir.Bu somun daki amaç bence insanları servislere yöneltmek için değil.Sadece yüksekliği fazla olan yağ tazik sübabını mile sabitlemek için konmuş.Fotoya bakıp düşündüğümde gerçektende oraya normal bir somun konmayacağını anladım.Bazı şeyler dışarıdan göründüğü gibi değilmiş :D

Yer
Eskişehir,yazları Ayvalık.
Dayanamadım kendim sökmek istedim baştan yaylar çıktı karşıma oooo basit dedim söktüm 4 tanesini, kıl bir segman var onu da çıkardım. Kaldık yine başbaşa o gıcık somunla tası takarken kapak aralık kaldı,yay civatalarının tekinin başından kopardım:D

İçimde kalacağına biraz da bozdum, kimse uğraşmasın bir daha da:D

En fazla 3. vitese takıp götürdüm servise 7 km. Bir daha böyle bir somun gördüğüm an korkacağım.:D:D:D

Servisteki arkadaş alıştı bana ben bozuyorum o yapıyor sağolsun.:)

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
Dayanamadım kendim sökmek istedim baştan yaylar çıktı karşıma oooo basit dedim söktüm 4 tanesini, kıl bir segman var onu da çıkardım. Kaldık yine başbaşa o gıcık somunla tası takarken kapak aralık kaldı,yay civatalarının tekinin başından kopardım:D

İçimde kalacağına biraz da bozdum, kimse uğraşmasın bir daha da:D

En fazla 3. vitese takıp götürdüm servise 7 km. Bir daha böyle bir somun gördüğüm an korkacağım.:D:D:D

Servisteki arkadaş alıştı bana ben bozuyorum o yapıyor sağolsun.:)
:D :D ee boza boza öğrenilir bazı şeyler :) ne öğrendin mesela gökhan ? ;)

Yukarı