Debriyaj Balatası Yayları

Yer
Erdek
Selamlar. Arkadaşlar scooter da debriyaj balatası yaylarının görevi nedir? Birde yayların kalın veya ince olmasının işlevi nedir? Yardımlar için peşinen teşekkürler :D

Yer
Dikili - İZMİR
Vitesli motorlarda bulunan debriyaj sistemi motor yağının içinde çalışır.(Sanırım tüm vitesli motosikletler böyledir.) Çoklu balataları aynalara baskılamak için baskı yayları vardır..Bu yayların sertliği (tansiyonu) üretici firmanın motorun gücüne göre hesaplanarak konur..Baskı yaylarının incesi kalını diye isteğe göre bir değiştirme yapılamaz..Kendi orijinal tansiyondaki yaylardan başkası kullanılamaz..

Skuter lerde kavrama sistemi farklı olduğunu sanıyorum..Benim onlarla ilgili tecrübem yok ,ancak onlar otomatik olduğundan kayış sistemleri var galiba,onlarla ilgili uzman bir arkadaş cevap yazarsa ben de öğrenmiş olurum!..

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
debriyaj balatası yayları debriyasıjın kavrama noktasını ayarlar,yaylarla oynamamak en dogrusu,motosiklete zarar veririr,sen hiç bu bölümlerine merak salma bence,oynama motorla yani başına iş alırsın,teknik konular bunlar

Yer
istanbul
debriyaj balatası yayları debriyasıjın kavrama noktasını ayarlar,yaylarla oynamamak en dogrusu,motosiklete zarar veririr,sen hiç bu bölümlerine merak salma bence,oynama motorla yani başına iş alırsın,teknik konular bunlar
e oldu mu şimdi hani şevk kırmayacaktık:D:D:D:D
vallaha ben şahsen keewayımı komple dağittiım şimdi parça geldikçe yavaş yavaş toplayacağım
foto mak bulursam çekip paylasıcam

Yukarı