dolu dizgin yıllar

Yer
izmir
atv de carsamba aksamı dolu dizgin yıllar diye bir dizi war osman sınavı ın gerci siz motor severler 1. bölümünü izlemeniz lazım 2. bölümden sonra pek racing motorlarına yer vermicekler sanırım dizide
forum uyeleri bu dizinin 1. bölümünü izleyen dizi ile ilgili elestirileriniz nedir acaba
sahsen benim yorumum dizi gayet guzel ama ozellikle anne ve babalar izleyince racing motorlara daha da soguyacak ve karsı gelecekler bu konuda osman sınav cok yanlıs yaptı racing motorları sanki ölüm makinası gibi gostermisler ins benim annem ve babam izlememistir cunku bir kac sene sonra beni 600 cc lik bir racingin uzerinde gordukleri zaman bu dizi akıllarına gelip tepkilerini ortaya koyabilirler
osman sınav racing motorları bu sekilde gostermemeliydi zaten hic bir anne baba desteklemiyo bu diziden sonra millet ii ce sogumustur artık

Yer
EdirNe
Ya gerçekten doğru söylüyorsun.İnsanları motordan soğutmaya mı çalışyorlar ne ...ilk bölüm racing'lerle ilgiliydi,sanırım bundan sonra ki bölümler atlarla ilgili olacak. :)Dizinin en can alıcı noktasında şans eseri annemde yanımda bulunuyordu ve ''al işte senin de sonun böyle olacak'' gibi bir tepki verdi bana :S Hadi çık işin içinden çıkabilirsen :(

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
bencede yanlış aksedildik şahsen ben öylebir ortamın istanbulda oldugunu görmdim duymadım
ikiarkadaş tatlıbir rekabetle kapışabilir ama bu guruplar halinda ateşyakılmış kovalarla aydınlatılmış yollarda baya abartı vardı

Celil

Kıdemli Üye
Yer
İzmiR/Çigli
qeRçekTen süpeR bi başLanqıç oLdu Racinq moToRLaR fLan ama bundan sonRa pek moToRLaRLa iLqiLi bişey sunacaqını sanmam.Bence buRda yoLLamak istediqi mesaj HeRşeyi yoLuna yoRdamına qöRe kuLLanın:):):) Taßi benim qöRüşüm

SayqıLaR...!

Yer
istanbul
bence cok basit bi diziolmuş anlatılmak istenenden ziyade kalitesiz bir dizi ve oradaki motosiklete binenlerin motosikletin m sinden haberi yok bence eleştiriye bile değmez

Maalesef motoru,motorcuyu,motorsiklet kültürünü anlayamamış,ikitekerin davasına 3 maymun şekliyle bakan zavallıların,sırf reyting ve para uğruna yapmış oldukları rezalet bir dizi.
Yok taksicinin çocuklara kızması,yok motorcunun hap atması vs...Tamam çoğumuzda kötü alışkanlık var ama motorun üstüne binen arkadaş asla bu şekil bir işe girişmez.Ben içkiye ve sigaraya töbeliyim.Ama benim etrafımda böyle bir çok arkadaşım var.Velakin hiç biri 2 tekere sarhoş binmez.Haplı binmez.O meretlerden kullananıda zaten motora motor olduğu için değil,sırf hava olsun diye binen aptal takımıdır.
Şu noktada gülüncümemi gitti desem yoksa başka bir şey mi desem..."Kötü tarafı" oynayan motorcunun rakibine tavrı.Bre görgüsüzler bre cahil cüheyla zavallı insanlar.Nerede gördünüz böyle bir şey.Bizde yarış yaparız.Ben 14 yaşında kros için lisans aldım ve 7 senedir yarışmaktayım.Bu şekilde tek bir arkadaşım olmadı.Bizim rekabetimiz pistlerde.
HİÇ BİR MOTORCU DİĞER BİR ARKADAŞINA BU ŞEKİL DAVRANMAZ.AKSİNE ONA BAŞARI DİLER.

SON OLARAK OSMAN SINAV VE SALAK EKİBİ ORTALAMA HIZI 120-140 BULAN MOTORA DA HİÇ BİR RACİNGCİ KASKSIZ BİNMEZ.HELEKİ KONUŞMAZ.AĞIZININ YIRTILACAĞINI BİLİR.

Bilgi fukuraları sizi.

Yer
Kadıköy/İstanbul
Bu konuyu açacaktım siz benden önce davrandınız..

Yani motosiklet sevdiriliyor mu sevdirilmiyor mu? Pek de net değil ama motosiklet kültürünü farklı ülkelerdeki film seneryolarında çalmışlar :) Bu da itici geliyor. Bizim kültürde yarışlar böyle yapılmıyor ve mini etekli kızlarda ön planda olmuyor.

İşin açıkçası bu film pek tutacağa benzemiyor. En azından şimdilik öyle gözüküyor

Yer
Istanbul
Arkadaşlar tesadüf eseri ben de dizinin bir kısmını izledim; fakat aynı bölümden mi bahsediyoruz tam bilemiyorum o yüzden bir hatam olursa şimdiden kusura bakmayın.

Bazı arkadaşlarımız gereğinden fazla alınganlık yapıyor gibi geldi bana. Sonuçta bu bir dizi, tüm motorcuları bağlayacak diye bir kural yok. Motosiklete binmenin kötü bir şey olmasından ziyade, motosikletle tehlikeli oyunlar oynamanın, profesyonel yarışlar dışında kontrolsüz, güvenliksiz, denetimsiz organizasyonlar yapmanın sebep olabileceği kötü sonuçlara değinilmiş diye düşünüyorum.

Dizi tutar tutmaz gibi bir fikir beyan etmem yanlış olur, çünkü dizi kültürüm Mahallenin Muhtarları, İkinci Bahar, Asmalı Konak, Süper Baba gibi çoğumuzun gönlünde yer etmiş ailecek izlenen dizilerle sınırlı kaldı. Yeni yapılan ve gündüz vakti yayınlanan dizileri takip edemiyorum malesef.

Sürat yapan bir racing'e kimse kasksız binmez diye bir yorum yapmanın bence hiçbir dayanağı yok, hele alkollü hiç kimse binmez demek yalan olur çünkü Bağdat Caddesi'nde gözlerimle gördüm. Bir gece kulübünün önüne racing motorla kasksız yanaşan biri, artçı olarak dengesiz bir şekilde yoluna devam etti, trafiğin içinde birkaç kez tek teker yaparak dengesiz sürüşlerine devam etti ve en sonunda duramayıp bir taksinin arkasına patladı. Kendine geldiğinde arkadaşını yaralı bir şekilde olay yerinde bırakıp, olay yerinden koşarak kaçarak bir mekana sığındı.

Böyle yarışlar yapılmıyor, Türkiye'de böyle şeyler olmuyor derken her zaman gördüklerimizden fazlasının, bizim ruhumuz duymadan bir yerlerde yaşanıyor olabileceğini unutmayalım bence.

Çok şükür ki bizim çevremizde böyle insanlar yok :)

Sevgi ve saygılarımla.

Yer
izmir
@Celil
yurdumuzda cogu anne babanın karsı cıktıgı bir olaydır özellikle racing motorlar sen ebeveyinlerde senin gibi mi dusunur? yoksa al iste biz bi sey biliyoruzda motora karsıyız demekki gercekte de böle bir hayat war ki dizi yapmslar diye mi dusunurler önemli olan bu diziyi izleyen anne babanın dusunculeri her ne kadarda olsa etkilenirler
racing kullanan abiler hakikatten dizideki bir dünya war mı ? sanki biraz amerikan filmlerinden calıntı sahneler gibi geldi bana hız cetesi hızlı ve ofkeli gibi

Yer
Kadıköy/İstanbul
Dünkü bölümünü de izledikten sonra kararımı verdim.

Bu dizide motosiklet sürücülerini rencide edici kelimeler geçiyor
Ayrıca serseri ve cadde çocuğu yakıştırması yapılıyor.
Sorumsuz vurdumduymaz uçlarda oynayan vs..

Ben motosiklet binizilerini tanımayan bir anne veya bir baba olsam ve bu diziyi izlesem çocuğuma asla motosiklet almam

Bence bu dizide bu hata düzeltilmeli

Yer
istanbul/bahçelievler
ulaş abi bir ara zaping yaparken bir bakayım dedim.gençliği aşalayan sözler çok geçiyor dizide.cadde çocuğu,serseri...argo kelimeler fazla ön planda.hatalar düzeltilmesi şart.

Uyuşturucuya,sigaraya Rakiya Biraya Kimse Zararli Demiyor,motosiklet Uyuşturucu Gibi Gösteriliyor çok Zararli öldürücü Gibi Gösteriliyor,bu Dizi ülkemizdeki Yapimcilarin Nekadar Karaktersiz Olduklarini Gösteriyor..

Yer
izmir
bence dizinin mumkunse hic bir yerde reklamını yapıpda ebeveyinlerin izlemesini saglamayalım mumkunse izlemesinler :) aynı saatlerde baska guzel diziler yokmu

Yukarı Alt