DUCATI Multistrada 1200S Touring

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Ankara'lı A.R.A. Sürücüsü Barbaros Tetik, bizlerle Haziran 2010'dan bu yana 12.000 km kullandığı yeni motosikleti Ducati Multistrada 1200S Touring ile ilgili ilk sürüş deneyimlerini paylaşıyor.

Daha önce 3.500km BMW R1200GS ve 13.000km Honda Varadero kullanmış bir enduro motor sürücüsüyüm.

16 Haziran akşamüzeri Ankara ENDO Motors' da motosikletimin plakasını taktıktan sonra aküsünü bağlayıp marşa bastığımda çıkan sesi duyup Önder usta'nın koluna yapışarak yağ koydunuz mu buna diye verdiğim tepkiyi hayatım boyunca gülerek anımsayacağım. Motorun yatak sardığından o kadar emindim ki, bacaklarımın bağı çözülmüştü. Ducati'lerin tamamında kendine has, hani o hastalıklı asfalt kırma kompresörü gürültüsünün yüksek devirlerde ne kadar güzel bir makine sesine dönüştüğünü ancak ilerleyen günlerde anlayabildim.

İlk 1.000 km boyunca 6.000 dd geçmeden yağ ve yağ filtresi bakımını yaptırıp sonrasında 2500 km'ye kadar 7500dd geçmeden merak ve hevesle yaptığım yolların ardından limitsiz sürüşlerim başladı.

Rodaj, uzun ve sıkıcı gelse de motosikletin limitleri hakkında fikir edinmek açısından faydalı bir süreç oldu. Çünkü Multistrada, her ne kadar enduro sınıfında bulunsa da, tankının altında son derece öfkeli bir 1198 Superbike makinesi olduğunu sürücünün aklından hiç çıkarmaması gerekiyor.

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Yukarı