dünyanın en.. motosikletleri..

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
arkadaşlar burda bildiğiniz en maksimum ( yada minimum :) )motosikletlerden bahsetmenizi istiyorum mesela dünyanın en hızlı motosikleti yada en pahalı en ucuz en az yakan en çok yakan motosikleti en hafif en ağır en donanımlı en sade gibi :)

mesela ben dünyanın en ekonomik motosikletinin scooter grubunda honda today en ekonomik olanınında honda star cup 90 olduğunu biliyorum :) hadi bakalım diğer enler gelsin.. :)

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
dünyanın en hızlı motorunun yk2 olduğunu biliyorum 0-100 kmh hıza sadece 2,5 saniyede ulaşabiliyor max hızını bilen varsa yazsın.
aynı zamandada en pahalı olan motor
http://www.planete-biker.com/images/article/y2k/RollsRoyce_Y2K.jpg

cehaletimi maruz gör kardeşim bu markamı modelmi seri üretimi varmı?
benim bildiğim kadarıyla bu motorda jet yakıtıyla çalışan helikopter motoru var, discovery channel da bu motorun kısa bir belgeselini izlemiştim, uçak motoru gibi hafif çığlık atan bir sesi vardı.

Yer
samsun
yk2 400 civarları yapıyor diye biliyorum ama ondan daha hızlı motor var ama adını unuttum:( ama benim favorim suzuki hayabusa turbo 500 beygircik:D

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
bir ara motosiklet dünyası dergisi dünyanın en hızlı motosikleti diye kawasaki zx 12 r demişti ama geniş tartışalarıda beraberinde getirmişti hayabusa cbr r-1 falan ordan aklımda kalmış :)

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
zaten hala devam ediyormu bilmem ama motosiklet dünyası dergisi zx 12-r.yi tanıtırken işte dünyanın en hızlı motosikleti diye başlık atmıştı yani o dönemin kawasaki distribütörü olan metro motor lehineydi :) ama alman motorrad dergisi zx 12-r.yi test edipte sonucu hüsran diye duyurunca kabul etmemişler ve rodajınu tamamlamamış motosikleti test ettiler demişlerdi ama pek inandırıcı olmamış ve kawasaki epey prim kaybetmişti :)

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
bir zamanlar şu kıyaslama çok hoşuma gitmişti..
kawasaki zzr 1100 v.s. honda cbr 1100 xx blackbird
zzr zamanının en dehşet makinesiydi ama 1100 xx daha yeni teknolojisi (ram air) ve daha yüksek performanslı motoruyla yıllar süren kawasaki liderliğini hondaya kazandırmıştı

Yukarı