Dururken Motoru Gene Dusurdum

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
Arkadaslar selam

Sag ayagim frende, sol ayagim yerde saga kivrimli bayir yukari her gun ciktigim garaj cikisinda stop ettirdim. Aniden ayagimin havada oldugu tarafa dogru devrilmeye basladi. tutamadim. Dizimi dayadim, elimi koydum., ayagimi koydum gurestik ve en sonunda beni yendi yavasca yere biraktim.
Her sey bitti derken bayir asagi suruklenmeye basladi, yarim metre kadar kaydi. Kaldirdigimda sag grenaj catlamis ve kirilmis, rizoma elcigim ezilmis, sinyal kirilmis ve ayna catlamis, motor kapaginin ustu siyrilmis. Bunda yuzeyin irili ufakli cakillarla dolu olmasinin payi cok buyuk.
hergun gectigim icin aliskanlik haline gelmis ve dikkatsizce davrandigim icin Sabah sabah duran motora yapabilecegim en buyuk hasari yaptim. Bari bunlari yaptirip bir de takoz taktirayim. Cunku ben duran motoru ilk kez dusurmuyorum.

http://i.hizliresim.com/9X6369.jpg
http://i.hizliresim.com/glNGzL.jpg

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Cana geleceğine mala gelsin.Geçmiş olsun.Düşen motosiklet tutma onla güreşme bırak düşsün.Yenisini alır yaptırırsın ama güreşirsen belini incitirsin ve geri gelmez bir sakatlık elde edersin ve asla sıfırı gibi olmaz Ne kadar çok para olursa olsun tamiri mümkün olmaz

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
Cana geleceğine mala gelsin.Geçmiş olsun.Düşen motosiklet tutma onla güreşme bırak düşsün.Yenisini alır yaptırırsın ama güreşirsen belini incitirsin ve geri gelmez bir sakatlık elde edersin ve asla sıfırı gibi olmaz Ne kadar çok para olursa olsun tamiri mümkün olmaz
Hocam son ana kadar dusecegine inanmadim :) garipti.

Bence asil hata dikkatsizce davranmamak ve degisebilecek kosullari aliskanlik haline getirmemek sanirim. Yani motorun hareket etmeden once bir aksilikle diger tarafa denge bozacabilecgini dusunmek gerekir.

Motor hafif aslinda 210kg, sele de yere alcak 79cm ama yine de ben parmak ucunda basabiliyorum bir de yokus asagi ayak hepten kisa geldi.

Yine ayni sekilde dusurdum motoru. U donusu yaparken stop etti ve yine yeri optu. Acemiligi yenemedik yaa

Yukarı