Efteni gölü,Güzeldere Şelalesi ve Abant

Geçen ay yaptığım gezimi geçte olsa burda sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.

İstanbul'dan köye taşındıktan sonra herhangi bir gezi planı yapamadım ve dolayısıyla da bir yerlere gidemedim. Geçtiğimiz hafta sonu yaptığım geziyi ancak şimdi hazırlayabildim.
İlk olarak Gölyaka (Düzce) sapağından girip efteni gölüne gittim. Yol ne çok düzgün ne de çok kötü.

i61.photobucket.com/albums/h42/murtisi/IMG_0157_640x480

Bu ''ıssız'' gölden ileriye Kardüz yaylasına gitmek istiyorum ama yolun benim motora uygun olmadığını öğreniyorum. Geriye yani Gölyaka istikametine dönüyor ve yolumun üzerinde olan Güzeldere Şelalesine doğru yol alıyorum. Dar ve keskin virajlarla dağı sarıyorum. Bu fotoğrafı çekerken bir hayli yüksekmiş diye geçiyor içimden.

Şelalenin girişindeyim:

Şelaleye iniş ince çakıllı oyuk merdivenlerden oluşuyor. Zaten ilk inişte uyarı var ''dikkatli olun'' şeklinde. İndikçe sesi daha net geliyor akan suyun. Görünen tek kelimeyle muhteşem.

Burdan da çıkıyor ve Bolu dağına gaz açıyorum. Aklımda Abant var. Bu yol daha güzel. Abant'a geldiğimde Mudurnu'ya sadece 20 km kaldığını görüyorum ama akşam oluyor. Mudurnu başka geziye kalıyor.

Bütün motorcu arkadaşlara kazasız sürüşler.

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
çokgüzelbirgezi olmuş geçteolsa önemliolan paylaşman çokmemnunolduk karadenizi yakalamaküzere yeşiliyle ama daglareksik
elinekoluna saglık güzelgezi

Yer
Kadıköy/İstanbul
Bu güzel turu bizimle paylaştığınız için öncelikle teşekkür ederiz.. Resimler bir harika.. Doğayı halen bu şekilde görebilmek ne güzel...

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz arkadaşım...Forumdan da olsa böyle güzel yerleri gördükçe içimiz açılıyor...:);)

Yukarı Alt