Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Yer
Gaziantep
Merhaba,

Ehliyet ceza puanım ne durumdadır diye bi araştırma yapayım dedim. Hiç tahmin etmediğim bir cezadan dolayı 15 ceza puanı yemişim.
E-Devlet sisteminde ceza puanı ile ilgili bir hizmet mevcuttur. Ceza puanını bilmeyenler kontrol edebilir.
Ayrıca ceza puanları için ilgili sayfaya bakabilirsiniz.
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Adsız.jpg

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Merhaba,

Ehliyet ceza puanım ne durumdadır diye bi araştırma yapayım dedim. Hiç tahmin etmediğim bir cezadan dolayı 15 ceza puanı yemişim.
E-Devlet sisteminde ceza puanı ile ilgili bir hizmet mevcuttur. Ceza puanını bilmeyenler kontrol edebilir.
Ayrıca ceza puanları için ilgili sayfaya bakabilirsiniz.
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Eki Görüntüle 1703
Trafik Cezası Madde 78/1-b
Motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurmaması ve kullanmaması

Yer
Gaziantep
Şenol Hocam durumu iyi yakaladınız :) mazeret olarak yazmıyorum, olaydan dolayı kendimi de savunmayacağım. Ders niteliğinde bi ceza yedim.
Yeni evlenen bi arkadaşımızın evine ziyarete gidiyorduk. Ayıptır söylemesi hediyelik baklava aldım. Pastahanenin 300 metre ilerisinde arkadaşın evi vardı. Kaskı takmadım koluma geçirip gitmeyi planladım. Köşeyi bi döndüm trafik çevirme gerisini ne siz sorun ne ben anlatayım. Ödediğim ceza ile bi depo benzin alıp 300 km yol gidebilirdim.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Şenol Hocam durumu iyi yakaladınız :) mazeret olarak yazmıyorum, olaydan dolayı kendimi de savunmayacağım. Ders niteliğinde bi ceza yedim.
Yeni evlenen bi arkadaşımızın evine ziyarete gidiyorduk. Ayıptır söylemesi hediyelik baklava aldım. Pastahanenin 300 metre ilerisinde arkadaşın evi vardı. Kaskı takmadım koluma geçirip gitmeyi planladım. Köşeyi bi döndüm trafik çevirme gerisini ne siz sorun ne ben anlatayım. Ödediğim ceza ile bi depo benzin alıp 300 km yol gidebilirdim.
Şimdi yoldayım eve varınca yazarim

Murat kardeşim.Ciddi yaralanmalı ve ölümlü kazaların çoğunlu böyle oluyor işte.300 metre ne var bunda diyorsunuz sonra köşeyi dönünce damdan kiremit düşebilir köşeyi dönerken bir sarhoş sürücü çıkar köşeyi dönerken psikopat biri çıkar köşeyi dönerken ters yoldan gitmeyi marifet sayan dangalak bir kurye çıkar al başına belayı.Ne diyoruz en kısa mesafeye giderken bile en uzun mesafeye gidecekmiş gibi giyinip kuşanın diye.Kask kolunda iken kaza olursa kolun dirseğin kurtulur ama ya kafan.

Yukarı